Zabrakło skuteczności

[lead]W meczu XIII kolejki Chemicy nieznacznie przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 2:1.[/lead]

Chemicy przez pierwsze 30 minut byli lepsi i nic nie zapowiadało ich porażki. W 16 minucie po rzucie wolnym bliski szczęścia był Michał Janicki, który zamykał dośrodkowanie Bartka Ławy. Strzał naszego zawodnika minimalnie minął bramkę KP Starogard.

W 24 minucie żółtozieloni mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, którą zaprzepaścił Peda. Jak to w piłce bywa, zmarnowane okazję lubią się mścić. I tak też się stało w 31 minucie. Szybką akcję drużyny KP wykorzystał Kajca.

Tuż po zmianie stron nasza drużyna mogła doprowadzić do wyrównania. Tym razem zabrakło skutecznego wykończenia akcji przez Bartłomieja Ławę. Niestety, od 67 minuty nasza drużyna musiała grać w osłabieniu. Z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki, boisko opuścić musiał Michał Janicki.

Gospodarze bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze. W 71 minucie było 2:0 dla KP. Najprzytomniej po rzucie rożnym w polu karnym Chemika zachował się Powszuk, który silnym strzałem z bliska pokonał Brzozowskiego.

Zaledwie dwie minuty później policzanie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Kowalczyk. Jego strzał fantastycznie obronił bramkarz KP Starogard.

W 73 minucie bramkarz gospodarzy wreszcie skapitulował. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki wpakował Krakowiak.

Chemicy do końca próbowali doprowadzić do wyrównania i byli tego bardzo blisko. W 88 minucie, po akcji całego zespołu w pole karne wpadł Szymon Kapelusz, minął dwóch obrońców i oddał strzał. Bramkarz gospodarzy ponownie był jednak górą.

W następnej kolejce Chemik zagra na własnym boisku z Gwardią Koszalin.

KP Starogard Gdański – Chemik Police 2:1 (1:0)

Bramki: Kajca (31), Powszuk (71) – Krakowiak (73-sam.)

Chemik: Brzozowski – Kołat, Odlanicki-Poczobut (82 Jóźwiak), Janicki, Szewczykowski, Ława, Bedliński, Kąkol (59 Jałoszyński), Protasenko (66 Rudnik), Peda (70 M. Kowalczyk), Kapelusz