Każdy z nas jest w jakimś stopniu artystą. To przecież spod ludzkich rąk wychodzą fantazyjne upięcia na włosach czy smakowite dania. W oryginalny sposób łączymy ubrania i dodatki, urządzamy mieszkanie czy angażujemy się w przygotowanie rodzinnego przyjęcia lub tematycznej imprezy urodzinowej. Istotne jest, że codzienna twórczość może być domeną zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tym bardziej że młody, dopiero poznający otoczenie, umysł nie jest ograniczony schematami, które naturalnie zakorzeniają się w świadomości nieco starszych osób. Właśnie dlatego, nasze pociechy nie powinny czekać, aż będą gotowe na czerpanie z twórczości świata dorosłych, mogą kreować ją tu i teraz – najlepiej poprzez zabawę.
Artystyczny świat stoi przed dziećmi otworem. Zdarza się, że kreatywne podejście do zabawy może okazać się dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka bogactwem sztuki, co może zaowocować nową pasją w przyszłości – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Dodatkowo, realizacja projektów artystycznych pomoże w kształtowaniu charakteru. Powtarzalne czynności wymagające skupienia rozwijają samodyscyplinę i wytrwałość małego artysty, jednocześnie go relaksując – dodaje.
Sztuka… kulinarna
Przygotowywanie potraw wymaga ostrożności i pełnego zaangażowania, nie mówiąc o uzbrojeniu się w cierpliwość w czasie pieczenia czy gotowania. To zdecydowanie jedna z „powolnych sztuk”. Od czasu do czasu zaprośmy dziecko do pomocy w kuchni. Dzięki temu zdobędzie ono wiedzę o produktach spożywczych, warzywach, owocach i zdrowym odżywianiu. Uczestnictwo w procesie powstawania dań może zwiększyć świadomość dotyczącą niezbędnych w przepisach proporcji. Warto, aby młody człowiek zaczął naukę gotowania od kreatywnego wykorzystania zabawek.
Jedzeniowe repliki z serii Miniverse – Make It Mini Food z pewnością pobudzą nie tylko wyobraźnię, ale także kubki smakowe małych i dużych łasuchów. Przecież nie jest tajemnicą, że kuchnia łączy pokolenia – zestawy Miniverse będą gratką również dla dorosłych kolekcjonerów. Ze składnikami, które można dowolnie łączyć w pięknie wyglądające dania, „smakowanie” sztuki nabierze całkiem nowego wymiaru, niezależnie od wieku „kucharza”.
Zapraszamy na wernisaż!
Dobrym pomysłem na wyzwolenie w podopiecznym artystycznej duszy będzie także zorganizowanie domowej wystawy, np. prac powstałych wraz z Rainbow High Color&Create. Lalki w zestawie z kredkami pozwalają na wyczarowanie oryginalnych wzorów na ubraniach (i nie tylko) – taka zabawa sprzyja zarówno powstawaniu mini arcydzieła, jak i poszukiwaniu własnego stylu.
Na tym jednak nie koniec. Zachęćmy naszych małych artystów do podpisu swoich prac. Stawianie autografu zwiększy poczucie indywidualności, a także będzie ostatecznym potwierdzeniem ukończenia projektu. Doda to dziecku odwagi do dumnego pokazania swojego dzieła szerszej publiczności oraz będzie treningiem pisania. A skoro o pisaniu (i mazaniu) mowa – L.O.L. Surprise Loves Crayola to propozycja zabawy wymagającej od dziecka powolnych, kontrolowanych ruchów. Papierowe ubranka lalki dostępne w opakowaniu tylko czekają na precyzyjne pociągnięcia kredki. Co więcej, aktywności takie jak rysowanie, mazanie, pisanie i kolorowanie w pozytywny sposób wpływają na rozwój motoryki naszych pociech.
W zabawie zgodnej z duchem slow art liczy się nie tyle efekt, co proces twórczy, który, jak sama nazwa wskazuje, powinien być nieśpieszny i uważny. W MGA mamy świadomość pozytywnego wpływu artystycznej zabawy, która rozwija wyobraźnię i koordynację najmłodszych, a także uwrażliwia dziecko na piękno sztuki – podsumowuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.