Sport

XXIV edycja Babolat Cup

W miniony weekend, mieszkańcy naszego regionu, mieli doskonałą okazję do obejrzenia badmintona na najwyższym poziomie. Do Polic przyjechało blisko 250 zawodników z całej Polski i z Niemiec, aby rywalizować w 24. edycji Międzynarodowego Turnieju Badmintona „Babolat Cup”.

Opublikowane

w dniu

Wydarzenie zorganizowano w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

W turnieju wzięli udział Mistrzowie Polski i Europy w różnych kategoriach wiekowych, od nastolatków do prawdziwych seniorów, którzy przeżyli już ponad siedemdziesiąt wiosen.

„Babolat Cup 2023” to dwa dni zmagań i aż trzy niezależne turnieje. W sobotę rozegrano turniej Open i klasyfikacyjny turniej seniorów badmintona PZBad, a w niedzielę dominowałrozgrywki amatorów.

Sponsorem Tytularnym imprezy był Babolat. Partnerzy turnieju to Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Powiat Policki, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Lotto, a sponsorami w tym roku byli: Szczecińska Energetyka Cieplna, Galeria Kaskada, Ampio, Ziaja i AleBox Catering.

Zwycięzcy 24. Międzynarodowego Turnieju Badmintona Babolat Cup 2023 w najważniejszych kategoriach

Turniej Główny – klasyfikacyjny PZBad (Seniorzy) i Open

gry pojedyncze
 Agata John (Puszczykowo) – kobiety open

 Michał Łukaszuk (Malbork) – mężczyźni open

 Zbigniew Zimny (Puszczykowo) – mężczyźni open 30+

 Piotr Śliwiński (Poznań) – mężczyźni open 35+

 Marcin Puciato (Koszalin) – mężczyźni open 40+

 Justyna Grzybek (Zielona Góra) – kobiety 45+

 Paweł Pieluszyński (Poznań) – mężczyźni open 45+

 Zbigniew Nawrocki (Gniezno) – mężczyźni open 50+

 Sylwester Momot (Banie) – mężczyźni open 60+

 Andrzej Struense (Bydgoszcz) – mężczyźni open 65+

 Jan Stasiak (Szczecin) – mężczyźni open 70+

gry podwójne – debel

 Mateusz Pierzyński (Szczecin)/Piotr Żuromski (Szczecin) – mężczyźni open
 Bartosz Koźmiński (Konin)/Piotr Śliwiński (Poznań) – mężczyźni 30+

 Kamila Kowalska (Szczecin)/Aleksandra Żołnierzów (Choszczno) – kobiety 35+

 Paweł Niewoliński (Puszczykowo)/Zbigniew Zimny (Puszczykowo) – mężczyźni 35+

 Anna Kubiak (Gdynia)/Dorota Rajczyk-Gałkowska (Gdańsk) – kobiety 40+
 Marcin Grzywacz (Sianów)/Marcin Puciato (Koszalin) – mężczyźni 40+

 Dorota Grzejdak (Sianów)/Justyna Grzybek (Zielona Góra) – kobiety 45+

 Leszek Borys (Choszczno)/Piotr Kwieciński (Warszawa) – mężczyźni 45+

 Paweł Januchowski (Gniezno)/Zbigniew Nawrocki (Gniezno) – mężczyźni 50+

 Janusz Nawrocki (Gniezno)/Piotr Łuszkiewicz (Słupsk) – mężczyźni 55+

 Ryszard Pawluk (Słupsk)/Andrzej Struensee (Bydgoszcz) – mężczyźni 65+

gry podwójne – mikst

 Małgorzata Rama (Szczecin)/Michał Łukaszuk (Malbork) – mikst open
 Agata Iskra (Bieruń)/Bartosz Koźmiński (Konin) – mikst 30+

 Aleksandra Żołnierzów (Choszczno)/Radosław Strejko (Choszczno) – mikst 35+

 Anna Kubiak (Gdynia)/Dominik Statnik (Gdańsk) – mikst 40+

 Dorota Grzejdak (Sianów)/Adam Grzesiak (Babimost) – mikst 45+

 Beata Krutz-Szczecina (Berlin)/Klaus Stiens (Berlin) – mikst 50+

Tekst i Foto: Babolat

Reklama

Sport

Kanonada Chemika Police! Rozgromili MKP Szczecinek aż 5:0!

W 28. kolejce spotkań Chemik Police pokazał klasę na własnej murawie, nie pozostawiając złudzeń rywalom z MKP Szczecinek. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a bohaterowie tego widowiska sportowego na długo zapiszą się w pamięci kibiców.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej rywalizacji, ale już po kwadransie gry, to żółtozieloni zaczęli dyktować warunki na boisku. Punkt zwrotny nastąpił w 29. minucie, kiedy to po faulu na Gracjanie Korzecu, sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym strzałem z karnego popisał się Daniel Kowalczyk, dając przewagę gospodarzom. Niespełna dziesięć minut później nastąpiło podwojenie wyniku – akcję Kowalczyka wykończył z precyzją Dominik Lis.

Nie inaczej wyglądała gra po zmianie stron. Chemik utrzymał inicjatywę i stworzył sobie szereg klarownych okazji. W 62. minucie po kolejnym rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Jakub Pacyna, demonstrując swoje umiejętności w grze głową. W 68. minucie, to znów Korzec potwierdził swoją skuteczność w polu karnym, posyłając piłkę do siatki. Kończący ten wyjątkowy mecz akcent należał do Alana Kurka, który strzałem z dystansu ustalił wynik spotkania.

Wszystko to składa się na niezwykle emocjonujące widowisko dla kibiców, którzy mogli oglądać dominację i wysoką formę swojego zespołu na polickiej ziemi. Chemik Police zdecydowanie zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach, a pięć zdobytych bramek to argument, który świadczy o ich znakomitej grze.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Pacyna, Bugara(46′ Kurek), Kamiński, Korzec, Dąbrowski( 75′ Figiel), Kowalczyk D.(46′ Kurzawa), Lis (49′ Zarembski), Mazanek(80′ Kowalski)

Bramki:

1:0 – 29 min Daniel Kowalczyk

2:0 -38 min Dominik Lis

3:0 – 62 min Jakub Pacyna

4:0 – 68 min Gracjan Korzec

5:0 – 88 min Alan Kurek

Widzów: 400

Czytaj dalej

Sport

V Bieg Korczaka w Policach za nami

To była sobota pełna sportowych emocji i inspirujących historii. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbyła się piąta edycja Biegu Korczaka, honorującego pamięć wybitnego pedagoga Janusza Korczaka i promującego zdrowy tryb życia. Na starcie biegu głównego na 5 kilometrów ustawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy ruchu na świeżym powietrzu. To właśnie Sebastian Łukaszewski okazał się najszybszy, przekraczając linię mety z imponującym czasem 21 minut i 11 sekund.

Opublikowane

w dniu

Wśród pań zwyciężyła Julia Śliż, która osiągnęła czas 26 minut i 46 sekund, wzbudzając podziw wśród zgromadzonych. W kategorii Nordic Walking najwięcej oklasków zgarnęli Artur Zdanuk i Katarzyna Zgraja, którzy pokonując trasę w prawie dokładnie 39 minut, udowodnili, że chód sportowy jest pełnowartościową i konkurencyjną dyscypliną.

Wyniki – Nordic Walking

Wyniki – Bieg Główny

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz w biegach dla osób niepełnosprawnych, pokazując, że sport to radość i pasja niezależna od wieku czy możliwości fizycznych. Impreza zyskała wsparcie wielu firm i instytucji, w tym Powiatu Polickiego. Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Cezary Arciszewski oraz Członek Zarządu Powiatu, Beata Chmielewska, osobiście zaangażowali się w promocję wydarzenia, podkreślając znaczenie biegania i aktywności fizycznej w codziennym życiu mieszkańców.

Organizacja V Biegu Korczaka pokazała, że idea Janusza Korczaka jest wciąż żywa i stanowi inspirację do promocji zdrowego trybu życia, zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych pokoleń.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Ćwierćmaraton Bielika – sportowe emocje w sercu natury!

Niezapomniane emocje, rywalizacja na pięknej trasie i aktywność w harmonii z naturą – Ćwierćmaraton Bielika już niebawem przyciągnie tłumy mieszkańców oraz gości powiatu polickiego! Gmina Kołbaskowo ma zaszczyt być organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Start płynący malowniczym pejzażem nad Odrą w Siadle Dolnym to obietnica biegu w scenerii, która zapiera dech. Meta usytuowana na zielonym boisku w Pargowie czeka, by uwieńczyć sportowe dokonania uczestników po około 11 kilometrach zmagania z trasą Szlakiem Bielika. W programie czeka mnóstwo atrakcji: od tradycyjnego biegu, przez marsz nordic-walking, aż po rekreacyjny rajd rowerowy i spływ kajakowy.
Urozmaicona topografia trasy, upstrzona dużymi i małymi wzniesieniami, gwarantuje nie tylko test kondycyjny dla zawodników, ale również wizualną ucztę dla oczu. Przygotowania już trwają, a emocje rosną z każdym dniem. Ćwierćmaraton Bielika nie jest tylko wyzwaniem fizycznym, ale przede wszystkim świętem sportu, przyrody oraz lokalnej społeczności. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej przygody!

  • Zgłoszenia

Zgłoszeń uczestnictwa w XIII Ćwierćmaratonie Bielika należy dokonywać w formie elektronicznej od dnia 12.04.2024 r. od godziny 12:00 do dnia 13.05.2024 r. do godz. 00:00 poprzez link na stronie www.kolbaskowo.pl lub bezpośrednio na stronie: www.protiming24.pl – https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/cwiercmaraton-bielika

Prawo startu w biegu i marszu nordic-walking mają osoby, które do dnia 25.05.2024 r. ukończą 18 lat.

Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego i rekreacyjnego spływu kajakowego nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby niepełnoletnie udział w Zawodach mogą wziąć wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

  • Limity

Limit zgłoszeń:
a) bieg – 300 uczestników,
b) marsz NW – 150 uczestników
c) rekreacyjny rajd rowerowy – 100 uczestników.
d) rekreacyjny spływ kajakowy – 50 osób (w zespołach dwuosobowych).

  • Opłata startowa

Ustala się następujące stawki opłat:

  • Dla konkurencji bieg i marsz nordic walking:

– 70 zł – wyłącznie osoby posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 100 zł – pozostałe osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

  • Dla konkurencji rekreacyjny rajd rowerowy:

 35 zł – wyłącznie pełnoletnie osoby posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 0 zł – wyłącznie dzieci do 18 rż. posiadające Kołbaskowską Kartę Mieszkańca, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 50 zł – pozostałe osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,
– 0 zł – dzieci do 18 rż, które dokonają zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

  • Dla konkurencji rekreacyjny spływ kajakowy:

– 30 zł – za zespół dwuosobowy, które dokona zgłoszenia i opłaty startowej do dnia 13.05.24 r.,

Osoby urodzone w roku 1959 lub wcześniej, zwolnieni są z opłaty startowej (wymagany kontakt mailowy z organizatorem na adres e-mail: beata.sypniewska@kolbaskowo.pl po dokowaniu zapisu).

  • Pamiątkowa koszulka techniczna

Wszyscy dorośli uczestnicy mają możliwość dokupienia do dnia 29.04.2024 r. JEDNEJ pamiątkowej koszulki technicznej z XIII Ćwierćmaratonu Bielika w cenie 40,00 zł za sztukęPosiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca są zwolnieni z opłaty z koszulkę. 

Rozmiar koszulki wybierany jest na etapie rejestracji. Zmiana rozmiaru możliwa jest w ciągu 7 dni od dokonania rejestracji poprzez kontakt z organizatorem (e-mail: beata.sypniewska@kolbaskowo.pl), jednak nie później niż do dnia 29.04.2024 r.  Wyboru koszulek dokonuje się spośród rozmiarów damskich od XS do 2XL, spośród rozmiarów męskich od S do 2XL.

Tabela rozmiarów Koszulka XIII Ćwierćmaratonu Bielika

  • Terminy startu poszczególnych konkurencji (25 maja 2024 roku, sobota):

– godz. 10:00 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,
– godz. 10:15 start uczestników rekreacyjnego spływu kajakowego,
– godz. 10:30 start uczestników biegu,
– godz. 10:45 start uczestników marszu nordic-walking,

  • Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie działało w dniach 22-24.05.2024 r.  Szczegółowe godziny pracy biura zawodów podane zostaną w późniejszym terminie.
W dniu 25.05.2024 r. (sobota) biuro zawodów XIII Ćwierćmaratonu Bielika zlokalizowane będzie w Siadle Dolnym.

Szczegóły w regulaminie. 

Impreza, jak co roku, ma charakter rodzinnego pikniku sportowego, dlatego zapraszamy nie tylko sportowców, ale wszystkich. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie