Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police

Wystąpienie efektu świetlnego w związku ze spalaniem gazów na pochodni na terenie projektu Polimery Police

Grupa Azoty Polyolefins S.A. informuje, że w związku z podaniem węglowodorów na instalację do odwodornienia propanu (PDH), w ciągu kolejnych dni, będzie miał miejsce kontrolowany zrzut gazów na pochodnię (tzw. flarę). Wynikiem tego procesu jest charakteryzujący się wysokim płomieniem ognia efekt świetlny widoczny z dużej odległości. Jest to bezpieczny i w pełni kontrolowany proces wynikający z uwarunkowań technologicznych związanych z pracą instalacji.

Opublikowane

w dniu

Pochodnia zwana też flarą ma wysokość 128 m i wraz z całym systemem zrzutów zapewnia bezpieczne odprowadzenie gazów zrzutowych z instalacji podczas normalnej pracy, rozruchu, odstawienia oraz awarii instalacji, poprzez ich spalenie na szczycie pochodni. Jest to stosowany powszechnie na świecie w tego typu zakładach element bezpieczeństwa procesowego.

14 marca 2023 roku Grupy Azoty Polyolefins podpisała z Hyundai Engineering Co., Ltd. dokument stanowiący gotowość do wprowadzenia węglowodorów do instalacji z datą obowiązywania 28.02.2023 r. Tym samym Spółka osiągnęła stan gotowości do rozruchu (eng. RFSU – Ready For Start Up) dla trzech podprojektów: instalacji do produkcji propylenu (PDH), instalacji do produkcji polipropylenu (PP) oraz infrastruktury logistycznej polipropylenu (PPL), stanowiącej obszar magazynowania. Stan gotowości na pozostałych podprojektach osiągnięto kolejno: 21 grudnia 2022r. na Morskim Terminalu Gazowym, oraz 31 stycznia 2023r. na Instalacjach Pomocniczych i Połączeń Międzyobiektowych – na terenie których znajduję się m.in. podmiotowa flara.

Na czasie

Exit mobile version