Gmina Dobra

Wyniki głosowania do budżetu obywatelskiego w Dobrej

Zakończyło się głosowanie do budżetu obywatelskiego na rok bieżący. W głosowaniu wzięło udział 2473 mieszkańców. Wybranych zostało do realizacji 5 projektów inwestycyjnych oraz 13 projektów nieinwestycyjnych. Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskich projektów.

Opublikowane

w dniu

Projekty inwestycyjne wybrane do realizacji: 

 • Quad do zadań specjalnych dla OSP Dobra
 • Oświetlenie boiska piłkarskiego, budowa boiska do koszykówki 3×3 i „Siłownia pod chmurką” na terenie rekreacyjno-sportowym „Mierzynianka” w Mierzynie.
 • Przebudowa drogi dojazdowej do jeziora Stolsko – aleja spacerowo-dojazdowa
 • Bezpiecznie, estetycznie i wygodnie: Mała architektura dla niepełnosprawnych i nie tylko
 • Dołuje i Kościno są EKO

Projekty nieinwestycyjne wybrane do realizacji:

 •  „Mierzyński Wór Przygód „- Dzień Dziecka
 • Festiwal biegowy „ Z Kusocińskim w zawody przez szkolne przeszkody”.
 • Nasze tradycje
 • Dobre Lato Filmowe
 • Aktywne Bezrzecze edycja 2023
 • Festyn rodzinny w Skarbimierzycach
 • Integracja nas wzbogaca – Dołuje – Kościno
 • Dzień Dziecka w Buku, Mikołajki w Buku
 • Majowi ogrodnicy, Dzień Ziemniaka i Mikołajki w Stolcu
 • Organizacja pikniku rodzinnego oraz zabawy mikołajkowej w Rzędzinach
 • Festyn Rodzinny „PÓŁMETEK”
 • Dzień Dziecka oraz Mikołajki
 • Organizacja Dnia Dziecka oraz Mikołajek dla mieszkańców Łęgów.

Protokół Nr 5/2023 z posiedzenia Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego odbytego w dniu 16 lutego 2023 roku >> pobierz (pdf)

Załącznik nr 1 – projekty inwestycyjne >> pobierz (pdf)

Załącznik nr 2 – projekty nieinwestycyjne >> pobierz (pdf)

Lista obecności >> pobierz (pdf)

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie