Wygrana Chemika na koniec rundy zasadniczej

Grupa Azoty Chemik Police pokonał Joker Świecie i zakończył rundę zasadniczą Tauron Ligi 2021. Spotkanie rozgrywane było w ramach 19. kolejki Tauron Ligi (zaległy mecz). Wynik ustalał pozycję w tabeli po 22 kolejkach ekstraklasy, tym samym decydował o rozstawieniu zespołów w fazie play off.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od bardzo dobrej serii zagrywek Natalii Mędrzyk 4:0. W dalszej części dobry poziom ataku utrzymywała Olga Strantzali 6:2. Zespół gości pomimo starań nie potrafił znaleźć sposobu, aby zatrzymać rozpędzone rywalki 5:11. Policzanki prezentowały się znakomicie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 15:9.

Podopieczne Ferhata Akbasa poszły za ciosem i w drugim secie dość szybko objęły prowadzenie 7:3. Przyjezdne nie poddały się i dzięki serii zagrywek Katarzyny Marcyniuk najpierw doprowadziły do remisu 7:7, a potem wyszły na prowadzenie 9:7. Przez pewien czas na prowadzeniu był Joker 14:11. Policzanki walczyły. Zespół do walki poderwała Mędrzyk 17:17. Od tego momentu praktycznie do końca toczyła się zacięta rywalizacja o każdego oczko 20:20.

Set numer trzy zaczął się od równej gry obu ekip 2:2 i 5:5. Taka równa gra toczyła się do połowy partii 16:16. Przy serwisie Kąkolewskiej gospodynie zbudowały niewielką przewagę 18:16. Zawodniczki Joker Świecie w dalszej części miały problem, żeby dokładnie przyjąć zagrywki Martyny Łukasik 17:21 i 17:23. Drużyna z Polic nie dała sobie wyrwać z rąk zwycięstwa.

Policzanki pokonały Joker Świecie, zapisując na swoim koncie 3 punkty. Oznacza to, że w tabeli przesunęły się na trzecie miejsce, wyprzedzając ŁKS Commercecon Łódź. Tym samym w ćwierćfinale Tauron ligi Chemik zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź. Rywalizacja toczyć będzie się do dwóch zwycięstw, pierwszy mecz już w najbliższy poniedziałek (15.03.).

Grupa Azoty Chemik Police – Joker Świecie 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

Chemik: Mędrzyk (14), Baijens (13), Kąkolewska (10), Strantzali (8), Łukasik (8), Bałdyga (2), Żurawska (l.)