Powiat Policki

Wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic”

We wtorek 30 sierpnia wręczono umowy w ramach pilotażowego projektu „Aktywny Rodzic” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, we współpracy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

Opublikowane

w dniu

Projekt „Aktywny Rodzic”, to projekt, którego celem jest doprowadzenie do zatrudnienia w terminie do 31 października 2023 r. 136 osób bezrobotnych z terenu dziewięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym Powiatu Polickiego.

Projekt polega na refundacji kosztów (w wysokości stawek rynkowych) opieki nad dzieckiem w wieku do 5 lat w: przedszkolu, żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 5 rok życia.

Uczestnik projektu może ubiegać się o dofinansowanie do 1200 zł, przez okres do 12 miesięcy (maksymalnie do kwietnia 2023 r.), pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

Dodatkowo, w ramach projektu, jest możliwość finansowania pobytu w placówce przed podjęciem zatrudnienia przez uczestnika projektu, w czasie którego rodzic może szukać pracy, korzystać z rozmów doradczych czy uczestniczyć w szkoleniach.

W przypadku utraty zatrudnienia z przyczyn niezależnych od pracownika, uczestnik projektu nie będzie tracił refundacji. Zobowiązany będzie w ciągu miesiąca do podjęcia nowego zatrudnienia.

Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w partnerstwie z dziewięcioma Powiatowymi Urzędami Pracy z terenu województwa zachodniopomorskiego. Partnerami w projekcie są Powiatowe Urzędy Pracy w: Białogardzie, Gryficach, Kamieniu Pomorskim, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Szczecinku, Świdwinie, Szczecinie. W Powiecie Polickim z projektu skorzysta 15 rodziców.

Umowy uczestnikom projektu wręczyli przedstawiciele Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski i Zastępca Dyrektora Radosław Poziemski.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Gmina Dobra

Powtarzające się akty wandalizmu przy zbiorniku retencyjnym w Bezrzeczu

W ostatnim czasie zauważono nasilające się zdarzenia o charakterze wandalizmu w okolicach zbiornika retencyjnego znajdującego się przy ulicy Miodowej na Bezrzeczu. Dokonywane zniszczenia, w tym wrzucanie elementów ogrodzenia oraz betonowych kostek ze zjazdu do zbiornika, powodują zanieczyszczenie oraz zaburzenie jego prawidłowego funkcjonowania.

Opublikowane

w dniu

Ten retencyjny obiekt jest własnością Gminy Dobra, ale w czasie realizacji niedawno zakończonej inwestycji był zarządzany przez Starostwo Powiatowe. Modernizacja, która miała na celu przebudowę całej ulicy Miodowej, została ukończona i oficjalnie odebrana w czwartek, 3 października.

Starostwo Powiatowe informuje, że uszkodzenia ogrodzenia i samego zjazdu zbiornika wcześniej były kilkakrotnie reperowane w czasie trwania prac. Obecne zniszczenia, o których z Gminą Dobra dyskutowano od tygodnia, zostaną naprawione przez firmę wykonawczą. Choć taka firma nie ponosi odpowiedzialności za skutki aktów wandalizmu, zobowiązała się do naprawy zjazdu oraz renowacji ogrodzenia w ciągu najbliższych dni. Zaplanowano także wymianę barierek w ciągu tygodnia.

Zbiornik retencyjny stanowi istotny element ochrony przed powodziami dla mieszkańców Bezrzecza. Władze apelują o dbanie o wspólne dobro i proszą mieszkańców o czujność. W przypadku zaobserwowania wandalizmu lub innych podejrzanych działań związanych ze zbiornikiem, należy niezwłocznie kontaktować się z lokalną Strażą Gminną bądź Policją.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje społeczne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Sławoszewie

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło konsultacje społeczne odnośnie projektu przebudowy drogi powiatowej łączącej Dobrą z Bartoszewem, przechodzącej przez miejscowość Sławoszewo. Celem spotkania jest zaprezentowanie zakresu planowanej inwestycji oraz zebranie opinii i uwag od lokalnej społeczności.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 3 października o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Grzepnicy. Wśród obecnych będzie obecny projektant, który szczegółowo omówi założenia projektu budowlanego, a także udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania zebranych. To świetna okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje spostrzeżenia i włączyć się w proces decyzyjny dotyczący ważnej inwestycji, mającej bezpośredni wpływ na jakość ich codziennego życia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konsultacjach i wykorzystania szansy na wpłynięcie na finalny kształt projektu. Przebudowa drogi wszak nie tylko zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale również wpłynie na poprawę komunikacji i estetyki lokalnej infrastruktury.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Rekordowy wynik Trashmageddonu w Policach: ponad 13 ton odpadów wydobytych z lasu

Piąta edycja Trashmageddonu przyniosła rekordowe wyniki w sprzątaniu terenów leśnych w okolicy byłej fabryki benzyny syntetycznej w Policach. Inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Wywrotka zgromadziła ponad 65 uczestników z całej Polski, a także z zagranicy. W wydarzeniu wzięli udział lokalni działacze, w tym Zastępca Burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Police Artur Echaust oraz Pełnomocnik Wojewody Zachodniopomorskiego ds. ochrony środowiska i Radny Stargardu Mieczysław Skawiński.

Opublikowane

w dniu

Zawody polegały na zebraniu jak największej ilości śmieci w ciągu trzech godzin. Uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniem wydobycia odpadów, w tym starych opon, które niekiedy wymagało użycia kotwicy w kanałach technicznych. Ogólna liczba zebranych śmieci osiągnęła 13235 kg, bijąc tym samym poprzedni rekord Trashmageddonu.

Radosław Pasternak, mieszkaniec Szczecina, zdobył tytuł zwycięzcy w męskiej kategorii, przynosząc na metę imponującą ilość 1180,70 kg odpadów i ustanawiając nowy rekord zawodów. Wśród kobiet najlepszą wynikiem mogła pochwalić się Maria Wolska-Rajchel z Polic, która zebrała 320 kg odpadów.

Trashmageddon to oryginalny projekt Stowarzyszenia Wywrotka, który od 2020 roku zyskuje coraz większą popularność. Zawody łączą elementy biegów, konkurencji siłowych i wytrzymałościowych ze sprzątaniem lasów. Inicjatywa ta została doceniona nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Zachodniopomorski Lider NGO 2022 oraz finale konkursu “DNA – bo pomaganie mamy w genach 2023” w ramach Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Wywrotka

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie