Gmina Police

Wiadukt na Kuźnickiej od połowy grudnia?

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawdopodobnie w połowie grudnia przejezdny będzie wiadukt na ulicy Kuźnickiej. Tak przynajmniej wynika z informacji jakie udało się nam uzyskać w Urzędzie Miejskim w Policach. To i tak 15-miesięczne opóźnienie.[/lead]

Na wiadukcie pojawił się asfalt, który kładzie firma nie związana z umową zawartą pomiedzy Gmina Police a Energopolem, na bezpośrednie zlecenie gminy. Środki przeznaczone na ten cel zostaną zdjęte z kontraktu Energopolu. O takiej możliwości mówił podczas niedawnej konferencji prasowej wiceburmistrz Polic, Jakub Pisański. Na wiadukcie trzeba jeszcze wykonać kilka prac, potrzebne są barierki i próby obciążeniowe. Zdaniem wiceburmistrza Pisańskiego Energopol ma to zrobić w tym tygodniu. Jeśli tak się stanie, to będzie można wystąpić o pozwolenie na użytkowanie wiaduktu. Wydanie decyzji pozwalającej na eksploatację wiaduktu może potrwać nawet do miesiąca. Prawdopodobnie więc, najbardziej realny termin oddania wiaduktu na ulicy Kuźnickiej to koniec listopada br.

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie