Sport

Wciąż masz szansę zagrać na PGE Narodowym – Puchar Tymbarku wydłuża zapisy do 6 marca

Zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku zyskały ogromną popularność – tylko w ostatnim tygodniu stycznia gotowość do udziału w turnieju zgłosiło prawie 2,5 tys. drużyn. W związku z tak dużym zainteresowaniem oraz feriami w niektórych województwach termin zapisów został wydłużony do 6 marca 2024 r.

Opublikowane

w dniu

Jesteśmy dumni, że XXIV edycja Pucharu Tymbarku już teraz wzbudziła tak duże zainteresowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli. Wierzymy, że udział w turnieju będzie dla wszystkich uczestników niezwykłym przeżyciem. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy znaczący wzrost liczby zapisujących się drużyn, z drugiej strony docierały do nas prośby od dyrektorów szkół o wydłużenie terminu zgłoszeń ze względu na trwające w niektórych województwach ferie zimowe. Z tego też względu podjęliśmy decyzję o wydłużeniu zapisów do 6 marca – tak, aby każda szkoła w Polsce miała równą szasnę w dołączeniu do Pucharu Tymbarku – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak.

Turniej wielu szans

Puchar Tymbarku to festiwal piłki nożnej, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, nauki zasad fair play i gry zespołowej. To również pielęgnacja zdrowych nawyków, nawiązywania nowych znajomości oraz możliwość spełnienia piłkarskich marzeń. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynali, m.in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Patryk Peda, Sebastian Szymański, Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają również niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Zwycięzcy nie tylko rozegrają spotkanie finałowe na PGE Narodowym oraz zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale też będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry. Dodatkowo, nagrody i medale przewidziane są również na wcześniejszych etapach rozgrywek. Drużyny mogą też wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także w konkursach na kreatywność – najlepszą nazwę i logotyp zespołu – w których do wygrania są bony o wartości 5 tys. zł.

W poszukiwaniu Pajor i Lewandowskich

Od 24 lat za organizację turnieju odpowiada Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem generalnym od 2007 r. jest marka Tymbark.

– Co roku obserwujemy, jak kolejni uczestnicy Pucharu Tymbarku sięgają po marzenia grając na PGE Narodowym, czy też poznając swoich idoli. Zauważamy również, jak duże znaczenie ma dla nich turniej oraz możliwość poznania nowych osób i sprawdzenia swoich umiejętności. Jesteśmy dumni, że coraz więcej nowych szkół zgłasza swoje zespoły, a turniej jest znakomitym środowiskiem dla młodych zawodników do zaprezentowania i rozwoju talentu. Dla nas z kolei jest to okazja do skutecznej obserwacji i dalszego monitoringu potencjalnych reprezentantów Polski. Pośród dzisiejszych młodzieżowych reprezentantów Polski obserwować można wiele dziewcząt i chłopców z doświadczeniem udziału w Turnieju – mówi Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN.

Co istotne, w kadrze U-17 mężczyzn, która wywalczyła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy, blisko 70% zespołu stanowili uczestnicy Pucharu Tymbarku. Podobnie było w kadrze U-17 kobiet, która na mistrzostwach starego kontynentu wywalczyła 5. miejsce – 86 proc. tego zespołu to byłe uczestniczki Pucharu Tymbarku.

Puchar Tymbarku czeka na Twoją drużynę

Do udziału w turnieju mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (rocznik 2016 i 2017), U-10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U-12 (rocznik 2012 i 2013). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku. Termin zgłaszania zespołów został wydłużony do 6 marca 2024 r.

Zespoły dziewcząt i chłopców rywalizują w oddzielnych kategoriach, jednak istnieje również możliwość stworzenia drużyn mieszanych, w których do zespołów chłopców dołączają dziewczynki. Co więcej, w zespołach w kategorii U-10 i U-12 może wystąpić dwóch zawodników z młodszych roczników. Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Co szczególnie ważne dla szkół z mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2012-2017.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Edukacji i Minister Zdrowia.

***

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji nt. Pucharu Tymbarku: www.zpodworkanastadion.pl.

Reklama

Sport

Nowy trener mistrzyń Polski – Dawid Michor przejmuje stery w Chemiku Police

Chemik Police wchodzi w nowy rozdział swojej siatkarskiej sagi z 36-letnim Dawidem Michorem u steru. To szkoleniowiec, który ostatnie pięć lat poświęcił na formowanie przyszłych talentów w Wieżycy Stężyca, teraz stanął przed szansą prowadzenia mistrzyń Polski w przyszłym sezonie Tauron Ligi.

Opublikowane

w dniu

Pomimo turbulencji finansowych, jakie nękały klub po wycofaniu się głównego sponsora – Grupy Azoty, zespół nie tylko utrzymał siłę i skupienie pozwalając na zdobycie złotego medalu, ale także podejmuje ważne kroki w celu stabilizacji sytuacji. Powołanie Michora na trenera jest wyrazem wiary w jego możliwości i nadziei na nową ero sukcesów na sportowej mapie Police.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie