Gmina Dobra

Wakacyjny sportowy piknik rodzinny oraz Turniej piłki nożnej w Kościnie [FOTORELACJA]

Wakacje zbliżają się do półmetka, najmłodsi nie myślą jeszcze o pakowaniu plecaków i nauce, w gminie Dobra cały czas, nie brakuje letnich atrakcji, które pozwalają zapomnieć o szkolnym obowiązku. Jednym z takich wydarzeń był Wakacyjny Pikniku Rodzinny, jaki w minioną sobotę 1 sierpnia br., odbył się w Kościnie.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana została przez Amatorski klub Piłki nożnej ,,Granica Kościno” oraz Zarząd Koła LZS Dobra. Piknik przyciągnął blisko stu mieszkańców gminy Dobra i Kołbaskowo.

W zabawie wzięły udział całe rodziny. Wśród atrakcji pikniku rozegrano Turniej Piłki Nożnej stojący na niezwykle wysokim poziomie gry. Turniej rozegrany został na trawiastym boisku.

W zawodach udział wzięło pięć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”, łącznie rozegrano dziesięć meczów. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna LZS DOBRA, która zaledwie jedną bramką strzeloną w bezpośrednim spotkaniu tych drużyn, wyprzedziła w tabeli końcowej, bardzo silną drużynę z DOŁUJ, na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Kościna ,Stobna i Bobolina.

W trakcie pikniku nie zabrakło ogniska pysznych i gorących kiełbasek oraz dobrej miłej muzyki . Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają na kolejne tego typu spotkania.

Szczególne Podziękowania kierujemy dla Pawła Dratwia z Kościna za zaangażowanie w realizacje imprezy.

Cezary Magda
Przewodniczący Koła LZS Dobra

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie