Gmina Police

W Przęsocinie i Niekłończycy powstały grillowiska za pieniądze z grantów sołeckich

Sołectwa Przęsocin i Niekłończyca skorzystały z grantów przyznawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Oba sołectwa otrzymały po 10 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom powstały dwa grillowiska, z których skorzystają nie tylko mieszkańcy tych miejscowości.

Opublikowane

w dniu

Sołectwo Przęsocin otrzymało 10 tysięcy złotych. Kolejne 7 tysięcy dołożyła gmina Police, dzięki czemu powstało miejsce do grillowania wraz z infrastrukturą do spędzania czasu na wolnym powietrzu przy świetlicy.

To drugi grant, jaki otrzymało sołectwo Przęsocin. Za pierwsze 10 tysięcy otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego powstało ogrodzenie wokół placu zabaw.

Podobne miejsce do grillowania powstało w Niekłończycy. Korzystać będą z niego jednakowo okoliczni mieszkańcy oraz jadący w kierunku Trzebieży rowerzyści.

Celem grantów sołeckich jest wspieranie lokalnych społeczności. Jak widać, warto sięgać po środki zewnętrzne, aby poprawiać komfort życia mieszkańców..

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie