Sport

W oczekiwaniu na wznowienie ligi

Już blisko 3 tygodnie minęły od kiedy cały piłkarski świat zamarł. Stanęły rozgrywki prawie na całym piłkarskim świecie.

Opublikowane

w dniu

W Europie wyjątkiem jest tylko liga Białoruska, która cały czas na tą chwilę rozgrywa spotkania. W Polsce przerwa będzie trwała do 26 kwietnia, a czy po tym terminie liga zostanie wznowiona tego na pewno dowiemy się w najbliższym czasie.  Podopieczni trenera Łukasza Borgera i Józefa Rembisza ćwiczą indywidualnie 6 razy w tygodniu. Wykonują ćwiczenia, które odpowiadają zajęciom w mikrocyklu startowym. Dzięki takiemu treningowi  podtrzymane są cechy siłowe, wytrzymałościowe oraz szybkościowe, wypracowane w okresie przygotowawczym i podczas treningów przed wymuszoną przerwą w rozgrywkach.

Trenujemy prawie codziennie, niestety ze względu na sytuację, tylko indywidualnie. Wiadomo, ze nie jest to najprzyjemniejsza forma treningu dla zawodnika, ponieważ głównie skupiamy się na bieganiu, dynamice, wytrzymałości kosztem zajęć całą drużyną na boisku. Musimy zadbać o siebie, ponieważ tak na prawdę nie wiadomo jeszcze jak może skończyć się ten sezon, a chcemy być gotowi cały czas do gry. Do tego potrzebujemy dużo samodyscypliny, chociaż większość chłopaków nawet w normalnym rytmie trenuje gdzieś dodatkowo czy to siłownia czy zajęcia z dziećmi, więc jestem spokojny o zaangażowanie i utrzymanie dobrej formy – mówi Adam Wiejkuć, środkowy obrońca Chemika  

Miejmy nadzieje, że 26 kwietnia rozgrywki wrócą na swój właściwy tor, jednak to wszystko zależy od sytuacji jaka się rozwinie w najbliższych dniach. Zapytaliśmy o powrót do rozgrywek naszego obrońcę

Ja i każdy z zawodników Chemika począwszy od skrzata do seniora  nie może się doczekać  powrotu do treningu i na piłkarskie  boisko, a co dopiero na mecz ligowy. Po długiej zimie udało nam się zagrać jeden mecz ze Świtem, który niestety przegraliśmy i tym bardziej nie mogliśmy doczekać się następnego. Nastąpiło zawieszenie rozgrywek i przyszło nam znowu czekać długi okres żeby wybiec na 3-ligowe boiska. Nic na to nie poradzimy, zdrowie jest najważniejsze, dlatego w czasie, w którym się znajdujemy zadbajmy o siebie, bliskich i wszystkich dookoła i mam tylko nadzieję, że szybko poradzimy sobie z epidemią, a nam przyjdzie wrócić na trawę całą drużyną.

Co się jednak stanie gdy PZPN uzna, że dogranie sezonu nie będzie możliwe? Przygotowane są różne warianty. Od braku spadków i powiększenia ligi po uznanie tabeli ligowej z ostatniej pełnej rozegranej kolejki. Wtedy to do II ligi awansowały by KKS 1925 Kalisz z III ligą pożegnały by się zespoły Bałtyku GdyniaGromu Nowy StawGórnika Konin i Jaroty Jarocin.

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej

Sport

Radosław Anioł Prezesem Chemika Police, w tym roku bez Ligi Mistrzyń

Rada Nadzorcza Chemika Police zdecydowała podjąć kluczowe kroki na drodze do finansowej stabilizacji. Radosław Anioł, dotychczasowy p.o. prezesa klubu, został oficjalnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

Opublikowane

w dniu

Prezes Grupy Azoty Police, Andrzej Dawidowski, nie ukrywał satysfakcji z wyboru, określając go jako zdeterminowaną postawę na doświadczenie i dedykację Anioła, który prowadził klub w zarządzaniu w różnych rolach przez wiele lat.

Radosław Anioł stoi teraz przed trudnym zadaniem reorganizacji finansów Chemika, który zmaga się z problemami finansowymi i zadłużeniem po niefrasobliwej polityce poprzedniego kierownictwa. Zainicjował już serię porozumień z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, mających na celu rozłożenie zadłużenia na dłuższy okres czasu, docelowo do końca 2025 roku.

Jednym z najbardziej dojmujących, lecz odpowiedzialnych kroków, było wycofanie zespołu z europejskich rozgrywek, mimo wywalczonego prawa do udziału w Lidze Mistrzyń. Radosław Anioł podkreśla jednak konieczność skupienia zasobów na solidnym przygotowaniu klubu do nowego sezonu, priorytetem jest zabezpieczenie budżetu oraz budowanie zespołu z perspektywicznymi młodymi siatkarkami.

Mimo wyznań ciążących nad kierownictwem klubu chmur, wizja przyszłości kształtowana jest przez znajomość branży i sportowego optymizmu. Rada klubu podjęła wyzwanie, mając ambitne plany stabilizowania finansów i powrotu Chemika na szczyt w nadchodzących latach.

 

Czytaj dalej

Sport

Wyróżnienie dla UKS SMS Police w programie Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki sukces młodych talentów siatkarskich z powiatu polickiego. UKS SMS Police Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach otrzymał prestiżową Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) dla Ośrodka Szkolenia Młodzieżowego. Tym samym, UKS SMS Police wykazuje się wysokim poziomem organizacji oraz efektywnością szkolenia w kategoriach U20 i U18, co zostało dostrzeżone przez ekspertów branżowych.

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził dogłębną ocenę dwudziestu dwóch aplikacji, wyróżniając najlepsze instytucje Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie, mające na celu promocję i podnoszenie standardów kształcenia młodych siatkarzy oraz siatkarek w Polsce. Wyróżnienie, przyznawane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, podkreśla zaangażowanie i doskonałe wyniki w pracy trenerów z UKS SMS Police.

Projekt certyfikacji jest otwarty dla wszystkich klubów sportowych i jest szansą na dalszy rozwój. Ambicją PZPS jest również inspirowanie klubów oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego do inwestowania w przyszłość polskiej siatkówki. Siatkarki z Polic już w sezonie 2024/2025 będą mogły dumnie prezentować odznakę na arenie krajowej, co bez wątpienia stanowi dodatkową motywację dla młodych zawodniczek.

Sebastian Świderski, prezes PZPS, objął honorowy patronat nad programem, zaznaczając tym samym jego znaczenie dla rozwoju siatkówki w Polsce.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie