Gmina Nowe Warpno

W Nowym Warpnie będzie transport publiczny

Władze Nowego Warpna oferują pomoc swoim mieszkańcom,
którzy w weekendy będą zmuszeni do skorzystania z transportu publicznego.

Opublikowane

w dniu

To reakcja na zapowiedź całkowitego zawieszenia busów pomiędzy Nowym Warpnem, a Policami.

Komercyjny przewoźnik od soboty do odwołania wstrzymuje je w soboty, niedziele i święta – mówi burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba. – Nasi mieszkańcy, jeśli nie mają możliwości wsparcia od strony rodziny, najbliższych, sąsiadów, udzielimy takiego wsparcia. Jeżeli będzie potrzeba czy zabezpieczyć w najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, czy to do apteki, czy wyjazd do lekarza. Mamy swoje środki transportu gminne, udzielimy wsparcia i mieszkańcy nie zostaną sami.

Mieszkańcy Nowego Warpna chcący skorzystać z transportu publicznego w soboty, niedziel i święta powinni wcześniej skontaktować się z Urzędem Gminy lub też z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Reklama

Gmina Nowe Warpno

Jarosław Burba ponownie burmistrzem Nowego Warpna

W ostatnich wyborach samorządowych mieszkańcy Nowego Warpna ponownie zaufali dotychczasowemu burmistrzowi, Jarosławowi Burbie, który ubiegał się o reelekcję. W głosowaniu, Burba zdobył większość głosów uprawnionych wyborców, co zapewniło mu kolejną kadencję na stanowisku burmistrza miasta.

Opublikowane

w dniu

Jarosław Burba uzyskał poparcie zdobywając łącznie 449 głosów, co w przeliczeniu daje 66,92% wszystkich oddanych głosów. Jego rywal, reprezentant Lewicy Marcin Polito, zdobył 222 głosy, co stanowi 33,08% głosów wyborców. Wyniki te pokazują wyraźne poparcie dla kontynuacji polityki Burby, która przyniosła mu sukces w tej konkurencji wyborczej.

Przewaga zdobytych głosów świadczy o stabilnym zaufaniu społeczności Nowego Warpna do obecnego burmistrza i aprobaty dla jego dotychczasowych działań. Jarosław Burba będzie pełnił funkcję burmistrza w nowej kadencji, która przypada na lata 2024 – 2029.

Dziękuję za mandat zaufania którym mnie obdarzyliście i kandydatów na Radnych z naszego komitetu – napisał na portalu społecznościowym Jarosław Burba. Jest to dla nas zobowiązanie i odpowiedzialność. Mamy wiele do zrobienia i wierzę, że to nastąpi również z udziałem naszych mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy udzielili wsparcia w tej kampanii, również pracowaliście na nasz sukces.

Niewątpliwie kluczowymi elementami, które przyczyniły się do zwycięstwa Jarosława Burby, były jego dotychczasowe osiągnięcia, plany rozwoju miasta i umiejętność komunikacji z wyborcami. Pełne wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości publicznej po ich oficjalnym potwierdzeniu przez odpowiednie komisje wyborcze.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Transgraniczne spotkanie w Brzózkach – kultura scala społeczności

W tętniącej kulturalnym pulsie Świetlicy w Brzózkach odbyło się wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez Kulturlandbüro, instytucję znającą się na doradztwie w nawiązywaniu kontaktów kulturalnych w regionie. To właśnie tu, 21 marca, zebrali się przedstawiciele z Polski i Niemiec, aby dyskutować o współpracy transgranicznej. Wśród obecnych znaleźli się członkowie miejscowych organizacji, w tym KGW Brzózki, OSP Nowe Warpno, OSP Brzózki, NUTW, TPD, a także dyrektorzy lokalnych instytucji oświatowo-kulturalnych, sołtys i przedstawiciele władz gminnych.

Opublikowane

w dniu

Zasadniczym punktem programu było zaprezentowanie i omówienie realizowanego projektu teatralnego, w który aktywnie zaangażowane są dzieci z Altwarp i Nowego Warpna. Tę inicjatywę przywołuje się jako żywy dowód na to, że współpraca ponad granicami może nie tylko wspierać lokalną aktywność, ale też stanowić inspirację dla kolejnych przedsięwzięć.

Kulminacyjnym momentem spotkania było dyskutowanie możliwości wykorzystania środków z funduszy INTERREG 6.0 na wspólne projekty, co wprawiło uczestników w stan gotowości do wspólnego planowania przyszłych inicjatyw. To spotkanie stanowiło nie tylko wymianę doświadczeń, ale również siłę napędową dla przyszłej współpracy kulturowej pomiędzy Polską a Niemcami.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno zbiera elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego programu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Warpnie podjął działania na rzecz ochrony środowiska poprzez włączenie się w ogólnopolski program „Moje miasto bez elektrośmieci”. Inicjatywa ta zachęca do efektywnej recyklingów starych urządzeń elektronicznych. Proces jest prosty – za każdy kilogram zebranych elektrośmieci, placówka otrzymuje punkt, który może być wymieniony na sprzęt dydaktyczny lub sportowy.

Opublikowane

w dniu

Akcja ta ma na celu nie tylko wsparcie lokalnej edukacji, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców. Zebrane elektrośmieci są odpowiednio przetwarzane, co przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Rodzice, uczniowie oraz wszyscy mieszkańcy gminy Nowe Warpno zostali zaproszeni do aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu. Małe urządzenia takie jak telefony, żelazka czy czajniki można dostarczać bezpośrednio do szkoły, umieszczając je w specjalnie przygotowanym pudełku. Dla większych urządzeń wyznaczono miejsce zbierania w PSZOKu, przy oczyszczalni ścieków w Nowym Warpnie.

Marcin Różański, nauczyciel fizyki, został mianowany koordynatorem tej akcji w szkole. Ważne jest, aby mieszkańcy nie przynosili urządzeń z elementami szklanymi oraz akumulatorów samochodowych i tonerów od drukarek, gdyż nie są one przyjmowane w ramach programu.

Program „Moje miasto bez elektrośmieci” ma szansę nie tylko wzbogacić lokalne placówki o nowy sprzęt, ale przede wszystkim uświadamiać społeczność o ważności recyklingu i dbałości o środowisko. Działania takie pokazują, że wspólnymi siłami można osiągnąć znaczące efekty w przeciwdziałaniu marnotrawieniu zasobów i zanieczyszczaniu planety.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie