Gmina Police

W mieszkaniu ukrywał znaczną ilość narkotyków

Opublikowane

w dniu

[lead]Blisko kilogram narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany zabezpieczyli polic.cy kryminalni w jednym z mieszkań w Policach. Zatrzymany w tej sprawie 58 letni mieszkaniec Polic był już wcześniej kilkakrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.[/lead]

1 marca w godzinach porannych na jednym z polickich osiedli, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli przy nim 15 sztuk zawiniątek z suszem roślinnym, które trzymał w podręcznej saszetce. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania 58 latka, gdzie ujawnili foliowe opakowania i plastikowe pojemniki z zawartością suszu roślinnego oraz proszku koloru białego. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 436g marihuany i 539g amfetaminy. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, 5 telefonów komórkowych oraz pieniądze. 58 latek, który już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

[signature]sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie