Gmina Police

W mieszkaniu ukrywał znaczną ilość narkotyków

Opublikowane

w dniu

[lead]Blisko kilogram narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany zabezpieczyli polic.cy kryminalni w jednym z mieszkań w Policach. Zatrzymany w tej sprawie 58 letni mieszkaniec Polic był już wcześniej kilkakrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.[/lead]

1 marca w godzinach porannych na jednym z polickich osiedli, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli przy nim 15 sztuk zawiniątek z suszem roślinnym, które trzymał w podręcznej saszetce. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania 58 latka, gdzie ujawnili foliowe opakowania i plastikowe pojemniki z zawartością suszu roślinnego oraz proszku koloru białego. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 436g marihuany i 539g amfetaminy. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną, 5 telefonów komórkowych oraz pieniądze. 58 latek, który już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

[signature]sierż.sztab. Katarzyna Leśnicka[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie