Gmina Dobra

W Dobrej będzie bezpieczniej. Gmina zamontuje 26 kamer w każdej miejscowości

26 kamer wraz z centrum monitoringu zostanie wkrótce uruchomionych w gminie Dobra. Przetarg i wyłonienie najkorzystniejszej oferty zaplanowano na przyszły rok. Gminny monitoring będzie miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i zmniejszenie dewastacji przystanków czy też terenów rekreacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Zostanie założone 26 punktów kamerowych, które wraz z centrum monitoringu będzie realizowany w pierwszym etapie – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra. Koncepcja zakłada wstępne lokalizacje kamer w poszczególnych miejscowościach. Szacowane koszty mówią w granicach ponad 900 tysięcy. Środki mamy zaplanowane w budżecie, wieloletnim planie inwestycyjnym.

Gdzie zostaną umieszczone rejestratory?

 • Dobra – rondo i remiza, Orlik, boisko sportowe i scena
 • Bezrzecze – skrzyżowanie przy szkole, teren sportowy
 • Mierzyn – skrzyżowanie ul. Welecka i Topolowa, Mierzynianka, boisko
 • Wołczkowo – rondo i remiza, teren rekreacyjny przy boisku
 • Dołuje – przy szkole, teren rekreacyjny przy ul. Pięknej
 • Skarbimierzyce – boisko
 • Stolec – teren rekreacyjny przy plaży, boisko, skrzyżowanie w centrum
 • Łęgi – teren rekreacyjny
 • Kościno – teren rekreacyjny
 • Lubieszyn – rondo przy granicy
 • Buk – teren rekreacyjny, skrzyżowanie w centrum, przejście graniczne
 • Rzędziny – przy szkole
 • Grzepnica – boisko
 • Sławoszewo – droga powiatowa przy mostku
 • Wąwelnica – w centrum przy pętli autobusowej

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie