Gmina Police

VII Bieg Mikołajkowy z rekordową frekwencją

Opublikowane

w dniu

[lead]W minioną niedzielę już po raz 7. odbył się Bieg Mikołajkowy w Policach. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie BiegamBoLubięPolice przy wsparciu wielu firm i instytucji. W południe ze stadionu w Policach wystartowali uczestnicy biegu głównego na 10 kilometrów. W imprezie wystartowali Mikołaje, Mikołajki, ale również Barbie, Ken, Piotruś Pan, Królewna Śnieżka. Pomysłowość biegaczy nie ma granic.[/lead]

W tym roku zawodnicy mogli wystartować w Marszu Nordic Walking na 5 km, Biegu dla dzieci na 200 m, 400 m i 800 m , Świątecznej Sztafeta Marzeń z choinką oraz Biegu Głównym na 10 km. Do biegu wystartowało 838 zawodników.

W Biegu Głównym zwyciężył Arkadiusz Minko, który dystans 10 kilometrów pokonał o czasie 35:10.30 min. Drugie miejsce ex aequo zajęli Wojciech Piwowarczyk i Kamil Bieniek (35:48.05 min). Wśród Pań, najlepszą okazała się Beata Białek (40:49.80 min). Miejsce drugie zajęła Małgorzata Szabałowska (43:26.65 min), a miejsce trzecie Agata Kamińska (43:53.35 min).

Wyróżniono także najlepszych w poszczególnych kategoriach: klasyfikacja drużynowa, klasyfikacja rodzinna, Mistrzostwa Polski Grupy Azoty Kobiety i Mężczyźni, Mieszkanka i Mieszkaniec Powiatu Polickiego, Służby Mundurowe Kobiety i Mężczyźni oraz kategorie wiekowe.

Nagrody zwycięzcom wręczali między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz i Zastępca Burmistrza Polic Maciej Greinert.

[signature]MaF

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie