Powiat Policki

VI Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej

Powiat Policki już po raz szósty zorganizował Galę Wolontariatu i Aktywności Społecznej. W tym roku wręczono nagrody w czterech kategoriach – wszystko to w ramach konkursu „Razem Możemy Więcej. Edycja 2021”. Tegoroczna Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej była okazją do wyróżnienia osób i instytucji za działalność w roku 2020 i 2021.

Opublikowane

w dniu

Gospodarzami Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej byli Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

VI Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy wszystkich poległych ukraińskich obywateli podczas wojny w Ukrainie.

W konkursie „Razem Możemy Więcej. Edycja 2021” złożono 52 wnioski. Kapituła konkursu pracowała pod przewodnictwem Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej i przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach: Działanie warte naśladowania; Osobowość roku; Działalność instytucji i placówek publicznych oraz podmiotów prywatnych w zakresie aktywności społecznej; Inicjatywy służące przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii

Głównym celem konkursu była promocja różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalności organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji
i podmiotów rozwijających aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Nagrody i wyróżnienia wręczali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Lista laureatów konkursu:

Kategoria I: „Działania warte naśladowania”

I miejsce – Przedstawiciele Stowarzyszenia „Carpe diem” z siedzibą w Dołujach za projekt „Weekend Otwartych Ogrodów”.

II miejsce – Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej z siedzibą w Policach za projekt „Misja Harmonijka cz. 1”.

III miejsce – Przedstawiciele Klubu Motocyklowego Black Sproket z siedzibą w Skarbimierzycach za „Działalność charytatywną”.

III miejsce – Przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Odział Rejonowy w Policach Koło Nr 2 Stobno za „Działalność na rzecz Seniorów”. 

Wyróżnienie – Krystyna Seweryńczyk Przewodnicząca Rady Osiedla Nr 2 „Stare Police” za przedsięwzięcie „Jadłodzielnia na Starym Mieście w Policach”. 

Kategoria II: „Osobowość roku”

I miejsce – Karina Mazurkiewicz

II miejsce – Tomasz Andrzejewski

III miejsce – Mariusz Wojdak

Wyróżnienie – Zdzisław Gorący Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Pożyteczni” z siedzibą w Policach.

Kategoria III: „Działalność instytucji i placówek publicznych oraz podmiotów prywatnych w zakresie aktywności społecznej”

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach

II miejsce – Przedstawiciele Centrum Handlowego Ster w Szczecinie

III miejsce – Przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach

Kategoria IV: „Inicjatywy służące przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii”

Wyróżnienie – Anna Twarowska Druhna Hufca Police Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polickiego, przedstawiciele Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózkach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Warpnie. 

Tegoroczna Gala była także okazją do wręczenia nagród Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania”.

Każdy, dzięki komu zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa, a aktywne działanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nie może zostać niezauważone. Unikalny medal, Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z przedstawicielami gmin Powiatu Polickiego, wręczył następującym osobom:

  • Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży, na czele z Prezesem Grzegorzem Miśkiwem oraz najbardziej zaangażowanymi strażakami Dariuszem Budzyńskim i Sławomirem Miśkiwem.
  • Monika Kujawa i Daniel Henschel
  • Wojciech Bobrowski

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/ Starostwo Powiatowe

Gmina Dobra

Powstanie przejście dla pieszych i perony autobusowe w Grzepnicy

Powiat Policki przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji infrastruktury komunikacyjnej. W miejscowości Grzepnica, w ramach zapowiedzianej inwestycji, powstaną dwa nowe perony autobusowe. Umowa na wykonanie projektu budowlanego została podpisana, a jej zakres obejmie nie tylko same perony, ale również szereg dodatkowych elementów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżujących.

Opublikowane

w dniu

Perony autobusowe zlokalizowane zostaną w pasie drogowym drogi powiatowej nr 3911Z, łączącej Dobrą z Bartoszewem, nieopodal ul. Rezydenckiej. Projekt przewiduje także budowę nowego chodnika, który umożliwi bezpieczne dotarcie pieszych z przystanków do przejścia dla pieszych. Ponadto, zaprojektowane zostanie przejście dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, co zwiększy widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Istotnym elementem projektu będzie również doświetlenie dla pieszych, które poprawi widoczność po zmroku.

Inwestycja realizowana będzie we współpracy z Gminą Dobra. Dzięki nowym peronom autobusowym mieszkańcy Grzepnicy oraz okolicznych miejscowości zyskają wyżej poziom dostępności komunikacyjnej, co przyczyni się również do wzrostu atrakcyjności regionu. Prace projektowe to pierwszy krok ku realizacji długo oczekiwanej przez lokalną społeczność inwestycji, która wpłynie na poprawę warunków podróży oraz infrastruktury drogowej.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Powstanie projekt budowlany modernizacji odcinka drogi powiatowej Buk-Rzędziny

Powiat Policki inicjuje znaczące działania w celu poprawy bezpieczeństwa drogowego i komfortu mieszkańców. W bliskiej perspektywie czasowej ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na realizację projektu budowlanego odcinka drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Buk a Łęgi.

Opublikowane

w dniu

Obecna struktura jezdni, charakteryzująca się licznymi ubytkami oraz niewystarczającą szerokością uniemożliwiającą bezproblemowe mijanie się pojazdów, jest źródłem zagrożeń dla użytkowników tej trasy. Starosta Policki, Andrzej Bednarek, podkreśla wagę procedury, która ma na celu przygotowanie projektu budowlanego mającego na celu kompleksową modernizację wymienionego odcinka.

W ramach prac projektowych zaplanowano szeroki wachlarz usprawnień. Do najważniejszych należy przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 3907Z i 3909Z w miejscowości Buk, urządzenie i modernizacja istniejących chodników oraz infrastruktury dla rowerzystów. Projekt uwzględnia również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów, jak i organizację miejsc postojowych. Kluczowym elementem będzie również poszerzenie konstrukcji jezdni do sześciu metrów, co znacząco wpłynie na poprawę warunków ruchu.

Powiat Policki zobowiązuje się do rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ramach projektu. Planowane działania mają kluczowe znaczenie dla podniesienia standardów bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, jak również wszystkich użytkowników drogi. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu i harmonogramu prac zostaną zaprezentowane wkrótce.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Nadchodzi remont głównej drogi w Ustowie

Starostwo Powiatu Polickiego ogłosiło, że planowany jest remont głównej drogi w miejscowości Ustowo – ostatniego odcinka trasy łączącej Szczecin z Siadłem Górnym. Obecna kondycja kilometrowego fragmentu pozostawia wiele do życzenia, z uwagi na liczne wyrwy i ubytki, co stanowi utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak i podróżujących tą trasą.

Opublikowane

w dniu

Na realizację prac remontowych przekazano środki w wysokości 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jak poinformował starosta policki, Andrzej Bednarek. Władze lokalne wspólnie z gminą podejmują starania o pozyskanie brakujących środków na pokrycie całkowitych kosztów remontu, szacowanych na 11 milionów złotych.

Plan przewiduje, że przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony najpóźniej w maju bieżącego roku. W międzyczasie, do czasu rozpoczęcia głównych działań remontowych, droga zostanie tymczasowo zabezpieczona. Starosta Bednarek apeluje o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przyszłych prac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga powinna zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie