Gmina Police

Utrudnienia na drodze Police – Szczecin w okolicach Przęsocina

Sprzyjająca pogoda spowodowała rozpoczęcie z tygodniowym opóźnieniem prac remontowych w Przęsocinie. Oznacza to, że kierowców jadący ze Szczecina do Polic czekają kolejne utrudnienia. W ten sposób oba wjazdy do Polic ze Szczecina, od strony Przęsocina oraz od strony Skolwina mają wahadłowy ruch.

Opublikowano

w dniu

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami informujemy, że w poniedziałek, 22 lutego br. w godzinach porannych firma STRABAG Sp. z o.o. rozpocznie prace związane z przebudową połączenia drogowego Police – Szczecin – informuje Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Przeczytaj też: Nie żyje kajakarz Aleksander Doba

W związku z tym, w poniedziałek w miejscowości Przęsocin wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch wahadłowy obowiązywać będzie na odcinku od nowo powstałej wyspy rozdzielającej jezdnię do skrzyżowania z ul. Polną. To kolejne utrudnienie na drodze dojazdowej do Polic. Przypominamy, od kilku tygodniu ruch Wahadłowy obowiązuje w Skolwinie a od wielu miesięcy utrudnienia występują w rejonie skrzyżowania na Głębokim.

– Przypominamy, że prace związane z przebudową drogi powiatowej potrwają do 30 kwietnia 2022 r. – Dodaje Sochanowska.

Reklama

Gmina Police

Pogłębienie rzeki Łarpii – przygotowanie do realizacji drugiego etapu prac

Na dzień 2 kwietnia br. Hyundai Engineering zapowiedział wznowienie prac podczyszczeniowych na dodatkowym, 200-metrowym odcinku rzeki Łarpi. Planowany zakres stanowi odpowiedź na oczekiwania lokalnej społeczności. Rozpoczęcie działań zostało poprzedzone wspólną wizją lokalną Hyundai Engineering oraz Grupę Azoty Polyolefins S.A. – Inwestora projektu „Polimery Police”. Zakończenie prac pogłębiarskich planowane jest na 8 kwietnia 2021 roku.

Opublikowano

w dniu

W trakcie wizji lokalnej poprzedzającej rozpoczęcie prac podczyszczeniowych, została przeprowadzona weryfikacja dotychczas wykonanego zakresu pracy i stanu rzeki w bezpośrednim sąsiedztwie pola refulacyjnego. Opierając się na wewnętrznych analizach generalnego wykonawcy oraz korzystając z raportu z badań batymetrycznych, sprawdzono pławność rzeki, wykorzystując do tego zadania łódź motorową o zanurzeniu 1 m. W rezultacie przepłynięto cały pogłębiony odcinek 1050m rzeki Łarpi bez jakichkolwiek przeszkód. Ponadto, na wybranych odcinkach rzeki dokonano również dodatkowego pomiaru głębokości rzeki, który wstępnie potwierdził usunięcie wypłyceń. 

Mając na uwadze harmonogram prowadzonych prac Hyundai Engineering przekazał Starostwu Powiatowemu w Policach oraz Urzędowi Morskiemu w Szczecinie stosowną dokumentację potwierdzając w ten sposób prawidłowe wykonanie zadania.

Czytaj dalej

Gmina Police

CBA w Urzędzie Miejskim w Policach

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zajęli dokumentację przebudowy wiaduktu drogowo-kolejowego, przy ulicy Kuźnickiej, znajdującą się w Urzędzie Miejskim w Policach. Rozpoczęta pod koniec 2017 roku inwestycja przebudowy wiaduktu, miała być skończona niespełna rok później. Wiadukt oddano do eksploatacji dopiero pod koniec roku 2019.

Opublikowano

w dniu

Wykonawcą przebudowy była firma Energopol, która w połowie 2019 roku zeszła jednak z placu budowy. Później spółka wpadła w kłopoty, ostatecznie ogłaszając upadłość. 

28 czerwca 2019 roku Zarząd Energopol-Szczecin S.A. złożył do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum wniosek o ogłoszenie upadłości. Powodem złożenia wniosku było wystąpienie w miesiącu czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli. – informował wówczas w oświadczeniu Zarząd Energopolu. 

Jak powiedziała kilka dni temu Radiu Szczecin rzecznik prokuratury Alicja Macugowska-Kyszka, postępowanie prowadzone jest w sprawie niedopełnienia obowiązku i działania na szkodę Gminy Police w związku z inwestycją przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Kuźnickiej. Chodzi o artykuł 231. paragraf 1. Kodeksu Karnego. Za ten czyn grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

– W toku prowadzonego postępowania uzyskano między innymi dokumentację sądową w związku z podmiotem, który tę inwestycję realizuje, również uzyskano dokumentację z Urzędu Miejskiego w Policach – informowała Macugowska-Kyszka. 

Dotychczas przesłuchano również świadków, a samo postępowanie aktualnie znajduje się w toku, jest gromadzony materiał dowodowy.

Diakun: Energopol – Spółka znana i renomowana

Zanim jednak inwestycję rozpoczęto burmistrz Polic w superlatywach mówił o inwestycji jak i o firmie, która miała wiadukt wykonać w niespełna rok. 

– To była inwestycja, która trwała w przygotowaniach dosyć dużo – mówił kilka lat temu burmistrz Polic, Władysław Diakun. Niektórzy nawet wątpili czy inwestycja dojdzie do skutku i czy samorząd sobie z tym poradzi. Pokonaliśmy wszelkie trudności i dzisiaj podpisujemy umowę z dobrą firmą. Firmą renomowaną, którą znam osobiście.

Zdaniem burmistrza Polic, Energopol z tak trudnym zadaniem na pewno sobie poradzi. Jak widać niekoniecznie okazało się prawdą, a samą umowę prześwietla obecnie Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

Czytaj dalej

Gmina Police

Pogrzeb Aleksandra Doby

Pogrzeb legendarnego podróżnika Aleksandra Doby odbędzie się w Policach 10 marca. Msza żałobna odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Policach w środę 10 marca o godzinie 13:00.

Opublikowano

w dniu

W celebrze podczas Mszy będzie brał udział Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko. Pochówek nastąpi o godzinie 14:00 na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Tanowskiej w Policach.

Obelisk poświęcony Aleksandrowi Dobie stanie w Parku Solidarności na Skwerze Wielkich Polaków w Policach. Burmistrz Polic planuje ustawienie obelisku dnia 9 września w 75 urodziny Aleksandra Doby.

Planowane jest również upamiętnienie naszego wielkiego podróżnika przy naturalnym jego środowisku, czyli nad wodą po zakończeniu projektu inwestycyjnego „Rozbudowa terenów rekreacyjnych nad Łarpią”.

Wszystkie inicjatywy będą zależne od rozwoju epidemii, każde wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z wytycznymi

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie