Gmina Police

Ufniarz: Nie pozwólmy, by burmistrz odebrał mieszkańcom Polic budżet obywatelski!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, burmistrz Władysław Diakun poinformował radnych, że w tym roku nie odbędzie się głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego.  

Opublikowane

w dniu

Brak pieniędzy, to argument, zdaniem burmistrza Diakuna, który przeważył, by podjąć taką a nie inną decyzję.

Ale na pomniki, obeliski, skwery, podwyżki diet i wynagrodzeń pieniądze się jakoś znajdują – kontrargumentuje radny Ufniarz.

Budżet obywatelski to nieformalny zwrot określający wydzieloną część budżetu samorządu terytorialnego, w ramach którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków przeznaczona jest na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne (indywidualnie lub przez odpowiednie organizacje). Idea budżetu obywatelskiego wpisuje się w koncepcję społeczeństwa obywatelskiego i współzarządzania.

Dzięki projektom zgłoszonym przez mieszkańców Polic udało się wykonać wiele inwestycji, w tym między innymi place rowerowe w przedszkolach, miejsca rekreacyjne w wielu sołectwach, obiektów sportowych(boisk, kortów tenisowych), remontów remiz strażackich, sygnalizacji świetlnej przy SP 8.

Grzegorz Ufniarz, radny miejski Stowarzyszenia Polska 2050, wystąpił z apelem do burmistrza Polic, Władysława Diakuna, by ten nie likwidował budżetu obywatelskiego.

Nie możemy pozwolić, by burmistrz odebrał mieszkańcom Polic budżet obywatelski! BO, to obecnie jedyne narzędzie dla mieszkańców Gminy Police, dzięki któremu możemy SAMI wpływać na zmianę naszego otoczenia, dzięki któremu możemy lokować w naszej gminie obiekty, których brakuje, których oczekujemy i które są nam potrzebne. Dlatego złożyłem wniosek radnego o to, by w TYM roku przeprowadzić procedury naboru projektów i głosowania nad projektami do realizacji w roku 2023. – napisał na swoim blogu radny Ufniarz.

WNIOSEK RADNEGO

Szanowny Panie Burmistrzu Zwracam się z wnioskiem o uruchomienie w roku 2022 procedury realizacji Polickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 poprzez zorganizowanie konsultacji zasad, przeprowadzenie naboru wniosków od mieszkańców oraz przeprowadzenie głosowania nad wyborem zgłoszonych projektów do realizacji w roku 2023. Budżet Obywatelski jest narzędziem, które pozwala mieszkańcom bezpośrednio wpływać na zmianę ich otoczenia. Mieszkańcy, dzięki swojej kreatywności i aktywności mogą zmieniać, polepszać przestrzeń publiczną Gminy Police. Mogą też realizować takie zamierzenia, których nie oferują im władze samorządowe. Budżet obywatelski jest bardzo ważnym narzędziem wzmacniającym więź i poczucie uczestnictwa mieszkańców w rozwoju ich miasta i gminy. Uważam, że decyzja o rezygnacji z PBO i podnoszone dotychczas przez Pana argumenty o braku środków finansowych nie są dostatecznym usprawiedliwieniem dla zarzucania PBO, zwłaszcza porównując to z propozycjami innych wydatków inwestycyjnych zaplanowanych w Budżecie Gminy Police na rok 2022. Dlatego apeluję, wnioskuję i proszę, aby przeprowadzona została procedura PBO w Policach na rok 2023.

Grzegorz Ufniarz – radny Rady Miejskiej w Policach

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej

Gmina Police

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia sensoplastyki

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Opublikowane

w dniu

Na najbliższe zajęcia – prowadzone przez Justynę Gajdziel – MOK zaprasza już 16 maja oraz 6 czerwca o 10:00. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 miesięcy do 4 lat oraz ich opiekunów. Zabawa może być brudna, więc koniecznie trzeba przygotować ubranie na zmianę zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów.

Cena: 20 zł

Zapisy przez strefę zajęć www.mokpolice.pl

Więcej informacji na stronie internetowej www.mokpolice.pl

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie