Gmina Police

Ufniarz: Nie pozwólmy, by burmistrz odebrał mieszkańcom Polic budżet obywatelski!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, burmistrz Władysław Diakun poinformował radnych, że w tym roku nie odbędzie się głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego.  

Opublikowane

w dniu

Brak pieniędzy, to argument, zdaniem burmistrza Diakuna, który przeważył, by podjąć taką a nie inną decyzję.

Ale na pomniki, obeliski, skwery, podwyżki diet i wynagrodzeń pieniądze się jakoś znajdują – kontrargumentuje radny Ufniarz.

Budżet obywatelski to nieformalny zwrot określający wydzieloną część budżetu samorządu terytorialnego, w ramach którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków przeznaczona jest na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne (indywidualnie lub przez odpowiednie organizacje). Idea budżetu obywatelskiego wpisuje się w koncepcję społeczeństwa obywatelskiego i współzarządzania.

Dzięki projektom zgłoszonym przez mieszkańców Polic udało się wykonać wiele inwestycji, w tym między innymi place rowerowe w przedszkolach, miejsca rekreacyjne w wielu sołectwach, obiektów sportowych(boisk, kortów tenisowych), remontów remiz strażackich, sygnalizacji świetlnej przy SP 8.

Grzegorz Ufniarz, radny miejski Stowarzyszenia Polska 2050, wystąpił z apelem do burmistrza Polic, Władysława Diakuna, by ten nie likwidował budżetu obywatelskiego.

Nie możemy pozwolić, by burmistrz odebrał mieszkańcom Polic budżet obywatelski! BO, to obecnie jedyne narzędzie dla mieszkańców Gminy Police, dzięki któremu możemy SAMI wpływać na zmianę naszego otoczenia, dzięki któremu możemy lokować w naszej gminie obiekty, których brakuje, których oczekujemy i które są nam potrzebne. Dlatego złożyłem wniosek radnego o to, by w TYM roku przeprowadzić procedury naboru projektów i głosowania nad projektami do realizacji w roku 2023. – napisał na swoim blogu radny Ufniarz.

WNIOSEK RADNEGO

Szanowny Panie Burmistrzu Zwracam się z wnioskiem o uruchomienie w roku 2022 procedury realizacji Polickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 poprzez zorganizowanie konsultacji zasad, przeprowadzenie naboru wniosków od mieszkańców oraz przeprowadzenie głosowania nad wyborem zgłoszonych projektów do realizacji w roku 2023. Budżet Obywatelski jest narzędziem, które pozwala mieszkańcom bezpośrednio wpływać na zmianę ich otoczenia. Mieszkańcy, dzięki swojej kreatywności i aktywności mogą zmieniać, polepszać przestrzeń publiczną Gminy Police. Mogą też realizować takie zamierzenia, których nie oferują im władze samorządowe. Budżet obywatelski jest bardzo ważnym narzędziem wzmacniającym więź i poczucie uczestnictwa mieszkańców w rozwoju ich miasta i gminy. Uważam, że decyzja o rezygnacji z PBO i podnoszone dotychczas przez Pana argumenty o braku środków finansowych nie są dostatecznym usprawiedliwieniem dla zarzucania PBO, zwłaszcza porównując to z propozycjami innych wydatków inwestycyjnych zaplanowanych w Budżecie Gminy Police na rok 2022. Dlatego apeluję, wnioskuję i proszę, aby przeprowadzona została procedura PBO w Policach na rok 2023.

Grzegorz Ufniarz – radny Rady Miejskiej w Policach

Gmina Police

Emocje i sportowa rywalizacja na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polic

W dniach 7-8 lutego, miłośnicy lekkoatletyki będą mieli wyjątkową okazję śledzić zmagania zawodników podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polic. Wydarzenie skupi lokalnych sportowców w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Policach, przy ul. Siedleckiej 2b.

Opublikowane

w dniu

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polic to wydarzenie z bogatą tradycją, cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Burmistrz Polic, Władysław Diakun, który od lat patronuje mistrzostwom, wyraził swoje zadowolenie z poziomu i rosnącej popularności zawodów.

Mistrzostwa rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 13:15, co pozwoli publiczności na doświadczenie emocji sportowych przez cały poranek i początek popołudnia. Zawody odbędą się w nowoczesnej hali sportowej, która zapewni doskonałe warunki dla zawodników. Nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie i obsługa techniczna.

Kibice mogą oczekiwać elektryzujących biegów, skoków i rzutów. To doskonała okazja, by zobaczyć w akcji przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki, a także wsparcie dla rodzimego sportu. Zapraszamy więc wszystkich entuzjastów sportowych wyzwań na to szczególne wydarzenie

Czytaj dalej

Gmina Police

Uroczyste wręczenie nagród w Policach – docenieni trenerzy i sportowcy

W Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Burmistrz Władysław Diakun w towarzystwie znaczących przedstawicieli władz lokalnych wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2023. Wśród wyróżnionych znalazło się trzynaście osób reprezentujących dziedziny lekkoatletyki i sportów walki, które przez miniony rok wielokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych arenach.

Opublikowane

w dniu

Nagrody, symbolizujące nie tylko sukcesy ale i ciężką pracę, treningi, a także sportową determinację, zostały wręczone w atmosferze prężności oraz społecznej dumy. Pośród wyróżnionych byli zarówno obiecujący juniorzy jak i doświadczeni trenerzy, których zaangażowanie i profesjonalizm w znaczeniu szczególnym przyczyniło się do sportowych sukcesów polickiej społeczności.

Ceremonia była także platformą do podkreślenia znaczenia inwestycji w sport młodzieżowy oraz potrzeby ciągłego wsparcia dla sportowców, którzy są dumnymi reprezentantami regionu na wielu prestiżowych zawodach. Uroczystość została uwieńczona wspólnym zdjęciem i poczęstunkiem, co stanowiło doskonałą okazję do nieformalnych rozmów i wymiany doświadczeń między zawodnikami a działaczami sportowymi.

Czytaj dalej

Gmina Police

Zmiana wiceburmistrza w Policach: Damian Walczak obejmie stanowisko

W wyniku porozumienia koalicyjnego w Radzie Miejskiej w Policach doszło do zmiany na stanowisku zastępcy burmistrza. Z dniem 1 lutego 2023 roku Damian Walczak, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, przejmie funkcję zastępcy burmistrza, zajmowaną dotąd przez Macieja Greinerta. Przekazanie obowiązków jest rezultatem współpracy pomiędzy PO RP Powiat Policki a Wspólnotą Samorządową „Gryf XXI”.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowy wiceburmistrz, Maciej Greinert, pełnił tę funkcję od marca 2015 roku i był odpowiedzialny za nadzór nad kilkoma wydziałami w Urzędzie Miejskim. Greinert wyraził zrozumienie dla decyzji i twierdzi, że był świadom prowadzonych negocjacji. Chociaż na krótko zamierza odpocząć, nie wyklucza podjęcia nowych wyzwań zawodowych.

W Policach jest tylko dwóch wiceburmistrzów, więc ktoś musiał ustąpić. Przy czym chciałem powiedzieć, że to było już wcześniej ze mną uzgodnione. To nie jest tak, że jestem zaskoczony całą sytuacją. Zarząd Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” działał przy otwartej kurtynie. Wiedziałem o negocjacjach, całą sytuację zaaprobowałem – mówi Maciej Greinert, były zastępca burmistrza Polic.

Nowo mianowany zastępca burmistrza, Damian Walczak, dotychczas aktywny radny i pracownik urzędu marszałkowskiego, wyraził wdzięczność burmistrzowi za zaufanie i zapowiedział „nowe otwarcie i powiew świeżości”. Zobowiązał się również do rezygnacji z mandatu radnego na rzecz pełnienia nowej funkcji. Oczekuje się, że jego miejsce w radzie zajmie Sandra Korczyc.

Chciałem serdecznie podziękować panu burmistrzowi za powierzone zaufanie. Zobowiązuję się do tego, że to będzie nowe otwarcie, powiew świeżości. Pewnie czasami mam inne spostrzeżenie na różne sprawy, ale z wielką przyjemnością niejednokrotnie się przysłuchuję i korzystam z wiedzy i doświadczenia pana burmistrza. W takiej formule właśnie chcemy pracować, żeby jak najlepiej przysłużyć się dla mieszkańców Polic – zapewnia Damian Walczak.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie