Kultura

Trzecia edycja „Randki w ciemno z… Książką” już za nami

Ten dzień w Filii Novej minął jak jedna magiczna chwila. I oczywiście trwał za krótko, jak wszystko, co niesie z sobą radość.

Opublikowane

w dniu

Zdjęcia: A. Siebert, K. Ługiewicz
Reklama

Walentynkową randkę – niespodziankę – przygotowałyśmy z myślą o naszych Czytelnikach. Chciałyśmy wyrazić sympatię, jaką ich darzymy oraz podziękować za to, że są z nami każdego dnia. 

Podziękować za wszystkie radosne: „Dzień dobry” na powitanie i słowa: „Miłego dnia i spokojnej pracy” na pożegnanie. Podziękować za uśmiechy, za chwile rozmowy (niekoniecznie tylko o książkach), za życzliwość, za wsparcie, za udział w organizowanych przez nas przedsięwzięciach, za uznanie dla naszej pracy. A jaki prezent w ramach podziękowania mogą dać swoim Czytelnikom Bibliotekarki? Oczywiście – KSIĄŻKI 🙂 Książki w wyjątkowym wydaniu! Każda z nich wystąpiła 14 lutego „ubrana” w prezentowy papier (głównie z serduszkowymi i kwiatowymi motywami), więc nie było wiadomo, jaki jest jej tytuł ani kto ją napisał (stąd „randka w ciemno”). Na każdej z nich naklejona została karteczka z króciutkim opisem tego, czego dotyczy fabuła. Na tej podstawie nasi Czytelnicy decydowali, którą z nich zabiorą do domu i spędzą niezapomniane chwile, odkrywając ich strony nieznane (parafrazując tekst piosenki wykonywanejprzez Alicję Majewską). I każda z tych piękności liczyła na to, że to właśnie ją wybierze Czytelnik. Tak się też stało. Każda z nich trafiła w dobre ręce. Sto jedenaście książek (dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych) znalazło swoje nowe domy, z czego my – Bibliotekarki – niezmiernie się cieszymy! Bardzo się starałyśmy, by chwile spędzone w Bibliotece były wyjątkowe. Zadbałyśmy o to, by sala wypożyczeń przeniosła wszystkich do strefy, która kojarzy się z emocjami i wyłącznie przyjemnymi momentami. Scenerię tworzyły kwiaty, serduszka, podświetlane kule, czerwone kokardy, balony w kształcie serc… I ONA – DRABINA MIŁOŚCI, na której znalazły swoje miejsce książki, które opowiadają o przyjaźni i miłości… A na deser… słodkości w postaci pralinek…

I iskierki w oczach, uśmiechy na twarzach, życzliwe gesty i miłe słowa. To wszystko miało miejsce 14 lutego 2020 r. w Filii Novej. A na dowód, że to naprawdę się działo, kilka wpisów do naszej Kroniki:  

„Wspaniały klimat stworzony dzięki kreatywności Pań, które całym swoim sercem kochają nie tylko książki, ale też swoich czytelników – klientów tego czarującego miejsca. Dziękuję”, „Pięknie przekazana miłość do ludzi i książek”, „Wspaniale zorganizowana impreza – miłe i urocze Panie, aż chce się czytać”, „Jak co roku – sympatycznie, klimatycznie,  a wszystko to dzięki pomysłowości i ciepłej atmosferze, i przemiłym Paniom z Biblioteki, które sprawiają, że zawsze i chętnie odwiedzam progi mojej ulubionej Biblioteki. Dziękuję”, „Naszym najlepszym Królowom Biblioteki, kochającym swoich zaczytanych poddanych, wszystkiego dobrego w tym dniu. Z wyrazami miłości i wdzięczności”, „Wielka niespodzianka dla wszystkich odwiedzających:) Wspaniały pomysł, który sprawi, że każdy z zaciekawieniem sięgnie do lektury. Dziękujemy za przemiłą niespodziankę… Gratulujemy inicjatywy! Przemiłe Panie!!! Do następnego roku.”

Dziękujemy za Wasze wpisy, dziękujemy za ten dzień i za wszystkie, które jest nam dane z Wami spędzać! Kolejna Randka za rok! Ale już dziś zapraszamy do Filii Novej!

Tekst: Katarzyna Ługiewicz

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie