Kultura

Trzecia edycja „Randki w ciemno z… Książką” już za nami

Ten dzień w Filii Novej minął jak jedna magiczna chwila. I oczywiście trwał za krótko, jak wszystko, co niesie z sobą radość.

Opublikowano

w dniu

Zdjęcia: A. Siebert, K. Ługiewicz
Reklama

Walentynkową randkę – niespodziankę – przygotowałyśmy z myślą o naszych Czytelnikach. Chciałyśmy wyrazić sympatię, jaką ich darzymy oraz podziękować za to, że są z nami każdego dnia. 

Podziękować za wszystkie radosne: „Dzień dobry” na powitanie i słowa: „Miłego dnia i spokojnej pracy” na pożegnanie. Podziękować za uśmiechy, za chwile rozmowy (niekoniecznie tylko o książkach), za życzliwość, za wsparcie, za udział w organizowanych przez nas przedsięwzięciach, za uznanie dla naszej pracy. A jaki prezent w ramach podziękowania mogą dać swoim Czytelnikom Bibliotekarki? Oczywiście – KSIĄŻKI 🙂 Książki w wyjątkowym wydaniu! Każda z nich wystąpiła 14 lutego „ubrana” w prezentowy papier (głównie z serduszkowymi i kwiatowymi motywami), więc nie było wiadomo, jaki jest jej tytuł ani kto ją napisał (stąd „randka w ciemno”). Na każdej z nich naklejona została karteczka z króciutkim opisem tego, czego dotyczy fabuła. Na tej podstawie nasi Czytelnicy decydowali, którą z nich zabiorą do domu i spędzą niezapomniane chwile, odkrywając ich strony nieznane (parafrazując tekst piosenki wykonywanejprzez Alicję Majewską). I każda z tych piękności liczyła na to, że to właśnie ją wybierze Czytelnik. Tak się też stało. Każda z nich trafiła w dobre ręce. Sto jedenaście książek (dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych) znalazło swoje nowe domy, z czego my – Bibliotekarki – niezmiernie się cieszymy! Bardzo się starałyśmy, by chwile spędzone w Bibliotece były wyjątkowe. Zadbałyśmy o to, by sala wypożyczeń przeniosła wszystkich do strefy, która kojarzy się z emocjami i wyłącznie przyjemnymi momentami. Scenerię tworzyły kwiaty, serduszka, podświetlane kule, czerwone kokardy, balony w kształcie serc… I ONA – DRABINA MIŁOŚCI, na której znalazły swoje miejsce książki, które opowiadają o przyjaźni i miłości… A na deser… słodkości w postaci pralinek…

I iskierki w oczach, uśmiechy na twarzach, życzliwe gesty i miłe słowa. To wszystko miało miejsce 14 lutego 2020 r. w Filii Novej. A na dowód, że to naprawdę się działo, kilka wpisów do naszej Kroniki:  

„Wspaniały klimat stworzony dzięki kreatywności Pań, które całym swoim sercem kochają nie tylko książki, ale też swoich czytelników – klientów tego czarującego miejsca. Dziękuję”, „Pięknie przekazana miłość do ludzi i książek”, „Wspaniale zorganizowana impreza – miłe i urocze Panie, aż chce się czytać”, „Jak co roku – sympatycznie, klimatycznie,  a wszystko to dzięki pomysłowości i ciepłej atmosferze, i przemiłym Paniom z Biblioteki, które sprawiają, że zawsze i chętnie odwiedzam progi mojej ulubionej Biblioteki. Dziękuję”, „Naszym najlepszym Królowom Biblioteki, kochającym swoich zaczytanych poddanych, wszystkiego dobrego w tym dniu. Z wyrazami miłości i wdzięczności”, „Wielka niespodzianka dla wszystkich odwiedzających:) Wspaniały pomysł, który sprawi, że każdy z zaciekawieniem sięgnie do lektury. Dziękujemy za przemiłą niespodziankę… Gratulujemy inicjatywy! Przemiłe Panie!!! Do następnego roku.”

Dziękujemy za Wasze wpisy, dziękujemy za ten dzień i za wszystkie, które jest nam dane z Wami spędzać! Kolejna Randka za rok! Ale już dziś zapraszamy do Filii Novej!

Tekst: Katarzyna Ługiewicz

Reklama

Kultura

Spektakl dla dzieci „Cała Naprzód!”

Co prawda, w Szczecinie morza nie ma, jednak czuć tu prawdziwy zew przygody! Szeroka Odra, wiatr znad Bałtyku, skrzeczące mewy i maszty żaglowców. Kotwica do góry – czas ruszać w podróż! „Cała naprzód”! Spektakl dedykowany jest dzieciom od 1 do 5 lat, oraz bliskim im dorosłym.

Opublikowano

w dniu

Scenariusz i realizacja: Magdalena Gardas-Wasilewska, Karolina Sabat
Muzyka: Złodzieje

ZAPOWIEDŹ SPEKTAKLU:
https://www.facebook.com/glowa.mala.szczecin/videos/1471715066274096/

Zapraszamy! 15 sierpnia br., godz. 12:00, scena plenerowa przy MOK Police, Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Kultura

Muzyczne MOKarte z Przyborą

Spektakl muzyczny z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, odbył się na plenerowej scenie MOK. Tradycyjnie w wakacyjnej oprawie, na leżakach i doskonałej atmosferze, wystąpili świetni artyści.

Opublikowano

w dniu

„Muzyczny Przybornik Jeremiego” to wspólna historia trojga wykonawców, odnaleziona na nowo w niebanalnych tekstach Jeremiego Przybory, dopełniona nowatorską instrumentacją muzyki Jerzego Wasowskiego ze szczyptą szaleństwa.

Koncert w Policach był prezentacją zarówno najbardziej znanych, jak i tych mniej zapamiętanych piosenek słynnych Starszych Panów w wersjach zbliżonych do oryginału, a niekiedy zupełnie odmienionych. W mieszance poezji, żartu, liryzmu i tanga nie zabrakło tytułów, jak: „Jeżeli kochać”, „Inwokacji”, „Już kąpiesz się nie dla mnie” i „Ballady z trupem”.

Na plenerowej scenie obok MOK, 08 sierpnia wystąpili: Duo Milonga – Aneta Salwińska harfa, Konrad Salwiński – akordeon, Karol Wolski – śpiew (solista Teatru Muzycznego w Łodzi, aktor, komik, konferansjer, a od  2019 również członek Formacji Chatelet). Artysta jest człowiekiem wielu talentów: aktor, komik, wokalista, autor tekstów. Liryczny i dramatyczny, artysta o tysiącu twarzy i głosów…

fot. Tomasz Łój

Czytaj dalej

Kultura

Filharmonia: Przedsprzedaż i sprzedaż biletów na sezon 2020/2021

Amihai Grosz, Alisa Weilerstein, Leszek Możdżer, Ralph Kamiński, Andrzej Lampert, Adam Sztaba, Jan Lisiecki, Derrick May, Dominik Wania, czy Festival Music.Design.Form to tylko wybrane nazwiska i wydarzenia, które uświetnią I połowę sezonu artystycznego 2020/2021 w Filharmonii w Szczecinie. Jest na co czekać! Szykujemy się do rozpoczęcia sprzedaży biletów!

Opublikowano

w dniu

Programy koncertów zostały przygotowane z myślą o dostosowaniu do wymagań służb sanitarnych i aktualnej sytuacji w kraju, zapewniając Państwu jednocześnie najlepsze wrażenia artystyczne. Przed nami spotkania z klasyką, kameralistyką, jazzem, elektroniką i to zarówno w złotej sali jaki i przez platformę transmitującą koncerty. Dziękując za Państwa dotychczasową aktywność podczas premier online na kanałach Facebook i YouTube, prosimy o więcej. Bądźcie z nami!

Kalendarium

UWAGA! Do sprzedaży stacjonarnej i online będą wydzielone osobne, równe pule biletów.

7 sierpnia godz. 15:00 – opublikowanie programu na I połowę sezonu 2019/2020,

11 i 12 sierpnia, od godz. 13:00 – przedsprzedaż abonamentów w kasach,

13 sierpnia, godz. 13:00 – sprzedaż i rezerwacje biletów w kasach,

14 sierpnia, godz. 10:00 – sprzedaż i rezerwacja biletów przez internet,

27 sierpnia, godz. 15:00 – opublikowanie instrukcji dostępu do platformy streamującej koncerty,

1 września, godz. 15:00 – uruchomienie sprzedaży biletów na platformie streamującej koncerty.

Pełny repertuar na I połowę sezonu artystycznego 2020/2021 (wrzesień-grudzień 2020) wraz z informacjami o cenach biletów będzie można pobrać tylko (nie ma wersji fizycznej) w formie pliku PDF na stronie internetowej Filharmonii od 7 sierpnia 2020 r. w zakładce „do pobrania”. Repertuar wraz z opisami będzie również wyświetlony w kalendarzu wydarzeń.

Przypominamy, że osoby przebywające na terenie Filharmonii zobowiązane są do przestrzegania najnowszych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia przed wejściem do obiektu.

Wskazówki dla Melomanów:

  • prosimy o używanie maseczek ochronnych, dezynfekcję dłoni oraz zachowanie bezpiecznych odległości,
  • preferujemy płatności bezgotówkowe,
  • pojemność sal koncertowych musieliśmy ograniczyć do 50% – nie ma możliwości zakupu dwóch miejsc obok siebie.

Pragniemy poinformować, że jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi – mówi Katarzyna Plater-Zyberk,  rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. – Wydarzenia organizujemy w zgodzie z zaleceniami i wytycznymi. Dziękujemy za Państwa wsparcie i wyrozumiałość. Niezmiernie się cieszymy, że niebawem zobaczymy się na wyjątkowych wydarzeniach.

Przedsprzedaż abonamentów

Przedsprzedaż abonamentów w kasach ruszy we wtorek 11 sierpnia o godzinie 13:00. Przez abonament rozumie się zakup dla jednej osoby co najmniej 5 biletów na 5 różnych koncertów oznaczonych kategorią biletu N z wyjątkiem:

  • wydarzeń z ceną specjalną (te są oznaczone literką S),
  • wydarzeń edukacyjnych,
  • wydarzeń odbywających się w sali kameralnej


Jeżeli osoba kupująca abonament zechce kupić także inne bilety, będzie mogła to zrobić (11 i 12 sierpnia w kasie obsługiwane będą tylko osoby kupujące abonament lub abonament i inne bilety).

Sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów w kasach ruszy 13 sierpnia o godzinie 13:00. Możliwość zakupu biletów przez internet ruszy w dniu następnym, tj. 14 sierpnia o godzinie 10:00.

Informujemy, że uległ zmianie regulamin sprzedaży biletów w zakresie braku możliwości dokonywania rezerwacji telefonicznej biletów. Rezerwacji biletów można dokonać tylko bezpośrednio w kasie lub mailowo na adres kasa@filharmonia.szczecin.pl. Wszystkie maile dotyczące rezerwacji przesłane do kasy przed godziną 10:00 do 14 sierpnia na adres kasa@filharmonia.szczecin.pl nie będą rozpatrywane.

11 i 12 sierpnia czynne będą dwie kasy. Infolinia i telefon do kasy będzie działać od czwartku, tj. 13 sierpnia, jednak z powodu dużego zainteresowania zakupem biletów, może się zdarzyć, że numer będzie zajęty. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Bilety online i dostęp do platformy streamującej koncerty

Szanowni Państwo, w sezonie artystycznym 2020/2021 odpowiadając na potrzeby czasów i chcąc zapewnić wszystkim Państwu swobodny i bezpieczny udział w wydarzeniach Filharmonii przy zachowaniu wysokich walorów akustycznych i technicznych, po raz pierwszy uruchomimy możliwość udziału w koncertach transmitowanych z Sali symfonicznej za pośrednictwem platformy streamingowej. Wzorem innych instytucji muzycznych w Polsce i na świecie uruchamiamy specjalną platformę streamingową, na której będą transmitowane koncerty Filharmonii.

Zakup biletów na koncerty online oraz dostęp do transmitowanych koncertów możliwy będzie bezpośrednio ze strony Filharmonii, na której po kliknięciu ikony Filharmonia online zostaniecie Państwo przekierowani na platformę, na której będzie można zakupić bilet umożliwiający dostęp do koncertu przez 24 godziny od godziny premiery lub do 72 godzin. Koncerty umożliwiające tę formę uczestnictwa online oznaczone są znakiem graficznym w programie sezonu, jak również w kalendarzu wydarzeń na stronie www Filharmonii.

Szczegółowe instrukcje dotyczące tej formy udziału w koncertach Filharmonii zostaną zamieszczone na stronie oraz na social mediach Filharmonii 27 sierpnia 2020 roku. Rozpoczęcie sprzedaży biletów online na koncerty transmitowane planowane jest na 1 września 2020 roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie