Gmina Police

Trzech nietrzeźwych kierowców i jeden z zakazem prowadzenia pojazdów

Opublikowane

w dniu

[lead]Policjanci z polickiej komendy zatrzymali kierującego, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 osoby, które kierowały na podwójnym gazie. Jedna z nich spowodowała kolizję. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.[/lead]

Policcy mundurowi w ciągu ostatnich kilkunastu dni zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu, natomiast kolejny kierował pojazdem mając aktywny zakaz. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło 14 lipca o godz. 23:00 w miejscowości Smolęcin. Policjanci z Posterunku Policji w Kołbaskowie wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który w organizmie miał 2 promile alkoholu. 44 letni mieszkaniec Szczecina stracił prawo jazdy.

Cztery godziny później w Tanowie, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli pojazd, którego kierujący porusza się bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, okazało się , że siedząca za kółkiem 40 letnia kobieta jest nietrzeźwa. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nie tylko prawo jazdy. Pojazd, którym poruszała się kobieta nie miał ważnych badań technicznych, w związku z czym policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny auta.

Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” to 38 letni mężczyzna , który 15 lipca spowodował kolizję drogową w miejscowości Przecław. W zdarzeniu brały udział 3 samochody. Policjanci po przybyciu na miejsce od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego. 38 latek nie zauważył pojazdów, które zatrzymały się przed nim i uderzył w tył jednego z nich, a w wyniku silnego uderzenia pojazd ten uszkodził auto stojące przed nim. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 38 latka okazało się, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie, co skutkowało kolejnym zatrzymaniem prawa jazdy.

Ostatni kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w Policach na ul. Grunwaldzkiej i mimo że był trzeźwy, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 38 latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na okres 8 lat. Cała czwórka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Spływ kajakowy Łarpią

Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia” i policki OSiR zapraszają na sobotę, 20 sierpnia br. na Wakacyjny Rodzinny Spływ Kajakowy Łarpią i Odrą.

Opublikowane

w dniu

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na teren Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej na godz. 10.00. Planujemy pływanie w kajakach jedno i dwu osobowych oraz w „smoczej łodzi” – napisał na swoim profilu FB, Wiesław Gaweł.

W związku z tym niezbędny jest udział w imprezie co najmniej 10 mężczyzn w celu zwodowania tej wielkiej łodzi. Wpisowe-darowizna na imprezę (koszt wypożyczenia kajaka) 10 zł. Na zakończenie spływu wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek (tym razem własnych), konkursy dla dzieci z nagrodami, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomiki ukończenia spływu.

Ilość miejsc w spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a zgłoszenia należy nadsyłać na adres: wgaw@wp.pl. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone, aż do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej

Gmina Police

UOKiK wydał zgodę na powołanie nowej spółki „śmieciowej”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na powstanie nowej spółki „śmieciowej” w Policach. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć planowaną budowę zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych, który powstać ma w Leśnie Górnym w gminie Police.

Opublikowane

w dniu

O planach budowy zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnyc głośno się zrobiło pod koniec czerwca br. Wówczas to władze samorządowe Polic wraz z przedstawicielami Remondis Szczecin, Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net z siedzibą w Policach oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, przedstawiło protestującym mieszkańcom Leśna Górnego, Pilichowa i Siedlic projekt powołania spółki oraz charakter zakładu. Nowy zakład w Leśnie Górnym docelowo przetwarzać ma 40 tysięcy ton odpadów rocznie. Niepokoi to mieszkańców Pilchowa, którzy obawiają się między innymi nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych przez ich miejscowość.

Nadal jesteśmy, jako mieszkańcy tych trzech miejscowości przeciwni rozbudowie zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych – mówi sołtys Pilchowa Ireneusz Todorski. Czekamy na odpowiedź od burmistrza Diakuna na nasz wniosek, złożony w Urzędzie pod koniec czerwca i na konsultacje społeczne. Podczas czerwcowego spotkania dotyczącego zakładu nie zostaliśmy przekonani do tej inwestycji. Uważamy również, że same konsultacje powinny się odbyć dużo wcześniej.

Zdaniem sołtysa Todorskiego, podczas konsultacji powinno się przedstawić wszystkie dobre i złe strony powstania zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych. Powinno się również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, których ten problem będzie dotykać. Chodzi przede wszystkim o budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Dzielnicowy zawsze na służbie. Rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Wzorową postawą wykazała się st. sierż. Damian Mucha dzielnicowy KPP w Policach, gdy w dniu wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy szybko ruszył w ślad za poszukiwanym i wezwał na pomoc patrol policji. Czujność i zaangażowanie dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego za kradzieże.

Opublikowane

w dniu

We wtorkowy wieczór st. sierż. Damian Mucha w czasie wolnym od służby rozpoznał wśród przechodniów poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy wiedział, że takiej okazji nie można odpuścić dlatego niezwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki KPP Police. Funkcjonariusz nie odpuszczał i cały czas był w pobliżu poszukiwanego mężczyzny, którego lokalizację przekazywał na bieżąco jadącemu ku nim patrolowi policji. Gdy na miejsce przyjechała załoga OPI wspólnie z dzielnicowym doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny i osadzenia w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna to 19 letni mieszkaniec Polic, który poszukiwany był między innymi za kradzieże. Przestępca pozostanie w zamknięciu przez najbliższe 4 miesiące.

Zachowanie dzielnicowego to nieodosobniony przypadek. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że policjantem jest się zawsze i doprowadzali do zatrzymań osób poszukiwanych nawet w czasie wolnym od służby. Niemniej jednak st. sierż. Damian Mucha swoją postawą udowodnił, że zatrudnienie w szeregach policji to nie praca, którą kończy się z chwilą wyjścia z komendy, a służba 24 h na dobę.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie