Gmina Police

Trzech nietrzeźwych kierowców i jeden z zakazem prowadzenia pojazdów

Opublikowane

w dniu

[lead]Policjanci z polickiej komendy zatrzymali kierującego, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 osoby, które kierowały na podwójnym gazie. Jedna z nich spowodowała kolizję. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.[/lead]

Policcy mundurowi w ciągu ostatnich kilkunastu dni zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu, natomiast kolejny kierował pojazdem mając aktywny zakaz. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło 14 lipca o godz. 23:00 w miejscowości Smolęcin. Policjanci z Posterunku Policji w Kołbaskowie wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który w organizmie miał 2 promile alkoholu. 44 letni mieszkaniec Szczecina stracił prawo jazdy.

Cztery godziny później w Tanowie, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli pojazd, którego kierujący porusza się bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, okazało się , że siedząca za kółkiem 40 letnia kobieta jest nietrzeźwa. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali nie tylko prawo jazdy. Pojazd, którym poruszała się kobieta nie miał ważnych badań technicznych, w związku z czym policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny auta.

Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” to 38 letni mężczyzna , który 15 lipca spowodował kolizję drogową w miejscowości Przecław. W zdarzeniu brały udział 3 samochody. Policjanci po przybyciu na miejsce od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego. 38 latek nie zauważył pojazdów, które zatrzymały się przed nim i uderzył w tył jednego z nich, a w wyniku silnego uderzenia pojazd ten uszkodził auto stojące przed nim. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 38 latka okazało się, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie, co skutkowało kolejnym zatrzymaniem prawa jazdy.

Ostatni kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w Policach na ul. Grunwaldzkiej i mimo że był trzeźwy, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 38 latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na okres 8 lat. Cała czwórka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

[signature]sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie