Sport

Te rozgrywki rozwijają nie tylko dzieci, ale także trenerów i nauczycieli. Trwają zapisy do XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej dziecięcy w Europie. Uczestniczą w nim tysiące chłopców i dziewczynek z całej Polski w wieku do 8, 10 i 12 lat, ale także ich nauczyciele i trenerzy. Choć wielokrotnie starsi od swoich podopiecznych – udział w Turnieju przeżywają tak samo, jak dzieci, a ponadto jest dla nich ważnym doświadczeniem zawodowym. Trwają zapisy do XXIII edycji rozgrywek.  

Opublikowane

w dniu

Nauczyciele czy trenerzy są często pierwszymi osobami, które zarażają dzieci i młodzież miłością do uprawiania sportu. To właśnie oni wykuwają piłkarskie talenty  i prowadzą je za rękę drogą do spełnienia dziecięcych marzeń. Choć w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to rozwój dzieci jest najważniejszy, mówiąc o rozgrywkach nie sposób nie wspomnieć o korzyściach, które wyciągają z niego ich opiekunowie. Szczególnie, że z uwagi na skalę Turnieju jest to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, nieporównywalne z uczestnictwem w lokalnych rozgrywkach międzyszkolnych czy ligowych.
– Skłamałbym mówiąc, że nie było to dla mnie ważne wydarzenie w życiu – mówi Adam Gołaszewski, trener drużyny Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi. Jego podopieczni zajęli w XXII edycji Turnieju drugie miejsce w kategorii U-10 chłopców. – Szczególny był udział w finale na stadionie PGE Narodowym. Nigdy na nim nie zagrałem jako piłkarz, ale mogłem przynajmniej wziąć udział w meczu jako trener. To było dla mnie naprawdę ogromne przeżycie.
Perspektywa poprowadzenia zawodników i zawodniczek na płycie stadionu PGE Narodowego robi wrażenie, ale to nie jedyny czynnik motywujący, który Turniej oferuje trenerom i nauczycielom. Gra toczy się o nagrodę główną, którą jest spotkanie z piłkarzami i trenerami reprezentacji Polski – zarówno dla zawodników i zawodniczek, jak i ich opiekunów. Co więcej, po zakończeniu Turnieju wybierany jest najlepszy trener i najlepsza trenerka, którzy otrzymują zaproszenie na obóz Akademii Młodych Orłów. To wyjazd szkoleniowy dla najbardziej utalentowanych chłopców i dziewczynek w Polsce w wieku do 13 lat.
W czasie obozu opiekunowie mogą podglądać w pracy i uczyć się od najlepszych szkoleniowców w kraju. Turniej oferuje jednak każdemu trenerowi i nauczycielowi dużo więcej – pozwala zebrać unikatowe, cenne doświadczenie i rozwinąć swój warsztat.
– Dzięki Turniejowi mogłem poznać świetnych trenerów z różnych części Polski. Wymienialiśmy się doświadczeniami, poglądami na piłkę nożną. Dowiedziałem się co warto zmienić w mojej pracy, na przykład w kwestii prowadzenia zajęć. Sam udział w meczach pozwolił mi również lepiej zrozumieć jakie wartości, cechy jako trener powinienem w sobie rozwijać. Poznałem również problemy, z jakimi mierzą się opiekunowie grup młodzieżowych w różnych częściach kraju, to bardzo cenna nauka – mówi Adam Gubała, trener Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem. Jego drużyna w XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dotarła do Finału Ogólnopolskiego.
Gołaszewski dodaje:
– Turniej trwa kilka miesięcy, dlatego jedną z najważniejszych umiejętności, jakie zyskałem w kwestii prowadzenia drużyny, jest zarządzanie czasem i zawodnikami. Dużą lekcję wyciągnąłem również z obserwacji dzieci, ich podejścia do tak dużego turnieju, mentalności. Nauczyłem się jak mogę ich lepiej motywować do dalszej nauki.  Moja drużyna przegrała w finale, a porażka zawsze jest bodźcem, który pcha nas do pracy. Chwilę po ostatnim meczu spisałem całą kartkę wniosków na temat tego, co mogę poprawić w mojej pracy. Chcę to wcielić w życie w następnej, XXIII edycji rozgrywek.
Kamila Niemiec, trenerka, która prowadziła w XXII edycji zespół GKS Kamień, zwraca uwagę na cenne znajomości, które można nawiązać biorąc udział w rozgrywkach.
– Poznałam osoby pracujące z dziećmi z różnych środowisk, z różnych części kraju. Choć Turniej już dawno się skończył, z niektórymi nadal utrzymuję stały kontakt. Spotykamy się nie tylko na turniejach, ale także jeździmy do siebie na mecze towarzyskie. Lubimy się i cenimy – opowiada.
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Turniejem o ogólnopolskim zasięgu. Dociera do każdej gminy i powiatu. Droga przez etapy lokalne i wojewódzkie wiedzie na stadion PGE Narodowy. Dotarcie do finałów krajowych, a nawet wojewódzkich, jest wielkim wydarzeniem dla każdego zespołu. Szczególnie dla drużyn z mniejszych ośrodków, w których tego typu sukces nie umyka uwadze lokalnej społeczności.
– Nasza drużyna została wyróżniona przez lokalną gazetę, powstał o nas artykuł, mieliśmy sesję zdjęciową jak profesjonalni piłkarze. Zaistnieliśmy lokalnie, dzięki czemu pojawili się nowi sponsorzy sekcji dziewczynek oraz, co najważniejsze, same dziewczynki, które chcą uczyć się gry w piłkę – zdradza Kamila Niemiec. – Awans do finału był olbrzymią reklamą dla szkoły i całego naszego środowiska piłkarskiego w województwie. Spłynęły do nas gratulacje z wielu stron. To było bardzo miłe, budujące i motywujące do dalszej pracy – dodaje Adam Gołaszewski.
W tym roku do rywalizacji w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zapisy trwają do 31 stycznia 2023 r.  na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu 2023 r. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma piłkarski upominek.
Zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (od 1 marca do 30 kwietnia 2023 r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (od 1 do 31 maja 2023). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.

O Turnieju:

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Głównym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Patronem Honorowym Turnieju, tak jak w latach ubiegłych został Prezydent RP Andrzej Duda. W Komitecie Honorowym   XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

Sport

Ruszyły zapisy na Biegowe Bulwarove

Ruszyły zapisy na popularne w Szczecinie biegi na Łasztwoni. Letni cykl Biegowe Bulwarove to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w ciekawym miejscu dla dorosłych biegaczy i dzieci.

Opublikowane

w dniu

Biegowe Bulwarove od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych biegaczy. Pięciokilometrowa trasa wiodąca wzdłuż szczecińskich nabrzeży jest doskonałym miejscem zarówno na pokonanie pierwszych kilometrów, jak i na sprawdzian formy przed zawodami. To także świetne miejsce dla rodziców biegających z wózkami oraz zawodników z czteronożnymi pupilami.

Biegi dla dorosłych odbywają się na dystansie pięciu kilometrów. W każdym biegu może wystartować maksymalnie 150 osób. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Cykl Biegowe Bulwarove to także biegi dla dzieci, czyli Biegi Konta Umbriagi. Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym będą mogły spróbować swoich sił na dystansach stu i trzystu metrów. Najmłodsi biegacze otrzymają medale na mecie. Start i meta biegów znajduje się na Nabrzeżu Starówka.

Zapisy na biegi dorosłych i dzieci już wystartowały. Można to zrobić na stronie www.protiming24.pl

Pierwsze Biegowe Bulwarove, które zainaugurują sezon odbędą się 24 czerwca. Kolejne zaplanowano 22 lipca, 19 sierpnia i 2 września.

Czytaj dalej

Sport

Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej

Zapraszamy na Turniej Półfinałowy o wejście do II Ligi Kobiet w piłce siatkowej, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. Gospodarzami zawodów jest drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Opublikowane

w dniu

W zawodach zagrają drużyny: SMS Police, UKS Culmen Chełmno, GTS Gdynia i SPS Sparta Złotów. Rozgrywki zaczynają się w piątek 14 kwietnia o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Dwa najlepsze zespoły awansują do Turnieju Finałowego.

Organizatorami wydarzenia są UKS SMS Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Harmonogram spotkań:

piątek 14 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – UKS Culmen Chełmno – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

sobota 15 kwietnia 2023

16:00 SMS Police – UKS Culmen Chełmno

40 minut po zakończeniu SPS Sparta Złotów – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki

niedziela 16 kwietnia 2023

10:00 UKS Culmen Chełmno – SPS Sparta Złotów

40 minut po zakończeniu – Gdyńskie Towarzystwo Siatkówki – SMS Police

Czytaj dalej

Sport

“Spike The West – III Halowe Mistrzostwa Polski w Roundnet 2023” – ćwicz do zawodów z najlepszymi – bezpłatnie!

Obecni reprezentancji Polski mieszkający i trenujący na co dzień w Szczecinie serdecznie zapraszają do uczestniczenia w bezpłatnych cyklicznych treningach prowadzonych przez nich dla mieszkańców w każdy piątek oraz do wzięcia udziału w zawodach, które tradycyjnie odbędą się w ostatni weekend marca 2023 r., i oficjalnie zakończą obecny sezon halowy w roundnet!

Opublikowane

w dniu

Bezpłatne treningi dla wszystkich

Przez cały czas jest możliwość dołączenia do grupy Roundnet Szczecin i uczestnictwa w bezpłatnych treningach przygotowujących do turnieju.

W obecnym sezonie halowym odbywają się one w każdy piątek do końca kwietnia 2023 r. w godzinach: 17:00 – 18:30 na Hali Sportowej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie.
Warunkiem udziału w bezpłatnym treningu jest dołączenie do grupy Roundnet Szczecin na Facebook: https:/www.facebook.com/groups/roundnetszczecin i zamieszczenie komentarza potwierdzającego obecność pod informacją (postem). Ułatwia to organizatorowi przygotowanie odpowiedniej ilości sprzętu sportowego.

Na trening należy zabrać ze sobą m.in.: obuwie przeznaczone do użytku na hali sportowej i wygodny strój sportowy.


W treningach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie, jednakże przebywające pod opieką osoby dorosłej oraz za wiedzą i zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawody:
Kolejna edycja Halowych Mistrzostw Polski w roundnet odbędzie się w godzinach: 09:00 – 20:00 dnia 25 (sobota) oraz w godzinach 10:00 – 17:00 dnia 26 (niedziela) marca 2023 r., na Hali Sportowej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej 6 w ramach następnej edycji corocznego szczecińskiego turnieju “Spike The West”.
2 dni turnieju – 3 różne kategorie: Otwarta i Kobiety (w sobotę), Pary Mieszane (w niedzielę)!
Dla zwycięskich zespołów przewidziane nagrody.

Warto przypomnieć, że roundnet to dyscyplina drużynowa, gdzie jednocześnie przy każdym stanowisku rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły.


Wstęp na zawody dla publiczności będzie bezpłatny!

Dodatkowo będziemy wspólnie świętować 12 rocznicę działalności Fundacji Kamienica1, która jest corocznym organizatorem wydarzenia!
Dołącz do wydarzenia na Facebook: https:/www.facebook.com/events/528921659309122/528921662642455/
Więcej informacji: https:/kamienica1.pl/spike-the-west-iii-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet-2023/

#HMPR2023
#STW2023
#pomorzezachodnie @pomorzezachodnie

Organizator:
Fundacja Kamienica1

Współorganizatorzy:
Urząd Gminy Miasto Szczecin
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Partnerzy:
Roundnet Szczecin
Womens Roundnet Poland
Stowarzyszenie Roundnet Poland
Spikeball ™
Wood Forms
Floating Trippin’ Festival
Go4idea
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Szczeciński – Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego
Organizacja Środowiskowa AZS Szczecin.

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Zachodniopomorskie. Nagrody są ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Turniej odbędzie się w ramach zadania publicznego pn. “Spike The West 2023” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie