Tanowia z debiutanckim punktem

[lead]W trzeciej kolejce klasy okręgowej piłkarze Tanowi zdobyli pierwszy punkt w lidze. Nasz beniaminek stoczył wyrównany pojedynek z dużo wyżej notowanym Pomorzaninem Nowogard. [/lead]

W pierwszej połowie Tanowia przeważała,ale sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Po zmianie stron już w 47 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gol padł w sytuacji sam na sam Patryka Kaczorowskiego z bramkarzem. W postawie piłkarzy Tanowi było widać chęć walki, determinację oraz zaangażowanie aby wygrać to spotkanie. Niestety, w 69 minucie goście doprowadzili do remisu, a chwilę potem o mało nie zdobyli zwycięskiej bramki. Remis jest jednak sprawiedliwym wynikiem.

Gorzej wypadła Mierzynianka, która dotychczas punkty zdobyła jedynie w inauguracyjnym spotkaniu z… Tanowią. Porażka 1:2 z Orłem w Łożnicy była przegraną na własne życzenie.

Do przerwy obi drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji jednak bramki wpadały w drugiej części spotkania. W 68 minucie Mierzynianka wyszła na prowadzenie po golu Kołtunowskiego. Wydawało się wówczas, że nasza drużyna tego meczu przegrać nie będzie już w stanie.

A jednak rywale najpierw natychmiast odrobili straty, a następnie zdobyli zwycięską bramkę. Orzeł doprowadził do remisu w pierwszej akcji po wznowieniu gry. Błąd w komunikacji w defensywie wykorzystał napastnik Orła.

W 85 minucie błąd przy wykonaniu rzutu z autu sprawił, że napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie wykorzystał sytuację. DJ

Tanowia – Pomorzanin 1:1 (0:0)

Bramki: Kaczorowski 47 – Kocur 69

Tanowia: Rydzak – Szymański (46 Pacholski), Maślewski (80 Felicki), Ociepa, Zukierski, Maśniak, Garlej, Kaczorowski (72 Stawiński), Kolec, Lipka (58 Nowakowski), M. Rajmer.

Orzeł – Mierzynianka 2:1 (0:0)

Bramki: Listkiewicz 69, Piotrowski 81 – Kołtunowski 68

Mierzynianka: Jurek – Makowski, T. Jęśko, M. Jęśko (90 Soiński), Kołtunowski, Kutyło, Lipski (55 Tchórzewski), Lubiński, Olechowski, Pajkowski (70 Welcz), Włodarski, Zima.

Pozostałe spotkania 3. kolejki: Stal – Sparta 2:2, Prawobrzeże – Jeziorak 1:2, Piast – Wicher 4:0, Polonia – Iskra 2:1, Mewa – Zorza 2:2, Światowid – Wybrzeże 0:1.

Grupa południowa

3. kolejka: Stal – Orkan 2:2, Czcibor – Energetyk 2:3, Piast – Odra 0:8, Unia – Kłos 0:2, Dąb – Osadnik 0:4, Drawa – Iskra 5:1, Gavia – Sokół 2:1, Morzycko – Biali 0:0.