Tanowia walczyła do końca

[lead]W sobotnich derbach rezerwy Chemika zremisowały z Tanowią 2:2. Goście do remisu doprowadzili ostatnim strzałem w meczu.[/lead]

Chemicy już w 5 minucie meczu wyszli na prowadzenie po indywidualnej akcji Andrii Lavryka. Do przerwy mimo kilku okazji dla żółtozielonych wynik nie uległ zmianie.

Dziewięć minut po wznowieniu gry goście wyrównali. Tanowia zdobyła gola po prostym błędzie defensywy. Piłkę do bramkarza próbował zagrać Bendarski, niestety zrobił to tak niefortunnie, że przejął ją Rajmer i z najbliższej odległości umieścił w bramce Chemika.

W 74 minucie meczu Chemikponownie wyszedł na prowadzenie. Na strzał zdecydował się Lewandowski, piłkę obronił Owczarzak, ale przy dobitce Rudnika był już bez szans.

W doliczonym czasie gry Tanowia miała rzut wolny, po którym bramkę zdobył Żukierski. Z utratą dwóch punktów nie mógł pogodzić się bramkarz Chemika II Michał Stasiak. Zarzucił sędziemu stronniczość, za co słusznie ukarany został czerwoną kartką. 17-letniego Stasiaka, który jest wychowankiem Chemika, obecnie wyposażonym z Pogoni Szczecin czeka co najmniej kilka meczów karencji. Czerwoną kartką ukarany został także Bednarski. DJ

Chemik – Tanowia 2:2 (1:0)

Bramki: Lavryk 5, Rudnik 78 – P. Rajmer 54, Zukierski 90+3

Chemik: Sasiak – Felicki, Janicki, Wiejkuć (46 Protasenko), Bednarski, Chopcia (70 Wypych), Lewandowski, Ziółkowski (46 M. Kowalczyk), Lavryk, B. Białek, Rudnik

Tanowia: Owczarzak – Zukierski, Marecki, Czapiewski (46), Garlej, Balcerzak, Kaczorowski (73), M. Rajmer, Krasowski, Lipka, P. Rajmer.

W pozostałych spotkaniach: Grot – Aquila 0:0, Vielgovia – Zryw 5:1, Znicz – Leśnik 5:0, Czarni – Zootechnik 4:2, Odrzynka – Wołczkowo 2:4, Hanza – Kasta 3:4.