Tanowia już przed Mierzynianką

Piłkarze Tanowi odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. Nasza drużyna pewnie pokonała Orła Łożnicę 4:2. Z kolei Mierzynianka przegrała aż 1:5 z liderem, czyli Polonią Płoty. W efekcie po szóstej kolejce spotkań Tanowia wyprzedziła w tabeli Mierzyniankę.

Tanowia zasłużenie dopisała sobie trzy oczka. Mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny, a szybko strzelony gol sprawił, że gospodarze grali pewnie i ze swobodą.
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Goście przez całe spotkanie bronili się niemalże wszystkimi zawodnikami i liczyli na kontrataki. Trzeba przyznać, że były one skuteczne bowiem na niecałe 20 minut przed końcem meczu rywale doprowadzili do remisu.

Po stracie bramki Tanowia podkręciła tempo i w przeciągu kilku minut zdobyła kolejne dwa gole. Wprawdzie goście na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyli kontaktową bramkę, ale w ostatnich sekundach gospodarze wywalczyli rzut karny i zakończyli mecz wygraną 4:2.

Tanowia – Orzeł Łożnica 4:2 (1:0)

Bramki: Maśniak 18, Kaczorowski 78, 82, Maśniak 90+3 – Listkiewicz 68, Ziętala 90.

Tanowia: Padoł – Sowala (84 Wasilewski), Maślewski, Nowakowski (58 Szymański), Ociepa, Pacholski, Zukierski, Maśniak, Garlej (88 Budnicki), Kaczorowski (88 Duraj), Lipka (71 Kolec).

Mecz Mierzynianki z Polonią był zupełnie bez historii. Piłkarze z Płot nie przez przypadek zajmują pozycję lidera. Od początku narzucili gospodarzom swój styl gry, zdecydowanie zaatakowali już po 23 minutach prowadzili 3:0. Naszej drużynie należą się pochwały za ambitną grę i za honorową bramkę. Na więcej w starciu z liderem nie było ich stać. DJ

Mierzynianka – Polonia Płoty 1:5 (0:4)

Bramki: M. Jęśko 53 – Stachowiak 12, 20, Cymkiej 23, 63, Pobiegło 39,

Mierzynianka: Jurek – Makowski, Bartoszewicz (46 Welcz), T. Jęśko, M. Jęśko, Kaczorowski, Kutyło, Lipski, Pajkowski, Rosik, Zima.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Sparta – Zorza 2:2, Wicher – Światowid 3:1, Jeziorak – Mewa 0:1, Stal – Prawobrzeże 2:0, Iskra – Wybrzeże 2:3, Pomorzanin – Piast 3:0.

Klasa Okręgowa Południe

Wyniki 6. kolejki: Drawa – Biali 1:2, Kłos – Osadnik 1:1, Odra – Dąb 1:2, Gavia – Morzycko 2:1, Energetyk – Unia 0:4, Stal – Czcibor 0:7, Orkan – Piast (mecz się nie odbył, drużyna z Karska nie przyjechała), Iskra – Sokół 2:3 .

1. Osadnik Myślibórz 6 16 14-4

2. Energetyk Gryfino 6 12 23-15

3. Biali Sądów 6 11 22-8

4. Dąb Dębno 6 10 7-14

5. Czcibor Cedynia 6 10 14-7

6. Kłos Pełczyce 6 10 10-5

7. Iskra Banie 6 9 16-18

8. Sokół Pyrzyce 6 9 10-16