Powiat Policki

Szczeciński Marsz Niepodległości

Opublikowane

w dniu

[lead]W tym roku Szczeciński Marsz Niepodległości idzie pod hasłem „Rodzina siłą narodu”. Marsz rozpocznie się 11 listopada br. o godz. 12:00 na pl. Solidarności. Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Środowisk Patriotycznych.[/lead]

Wyborem hasła chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że gwarantem pomyślności naszego narodu są silne więzi rodzinne. Jasne wzorce przekazywane przez rodziców są podstawowymi elementami patriotycznego wychowania młodych Polek i Polaków.

Gdy uświadomimy sobie rolę rodziny w życiu naszego Państwa, nie możemy pominąć faktu, iż rodzina podlega rozkładowi. Nasz region jest bardzo wysoko w liczbie tzw. eurosierot, tzn. w liczbie dzieci, których co najmniej jedno z rodziców pracuje za granicą. Podobnie jest z liczbą rozwodów – wg danych GUS-u za zeszły rok zawarto w Polsce 192 tys. związków małżeńskich, a udzielono 63 tys. rozwodów. Niemal co roku liczba rozbitych rodzin powiększa się o właśnie ok. 60 tys. Najgorzej jest w miastach pow. 100 tys. mieszkańców.

Jest to powód do poważnego niepokoju, gdyż skutkiem rozwodu rodziców są poranione dzieci, którym w przyszłości jeszcze trudniej będzie utworzyć szczęśliwe ogniska domowe, a to oznacza jeszcze niższy przyrost naturalny i zwijanie się naszego narodu.

Chcielibyśmy również zauważyć, że ojcowie naszej niepodległości pochodzili z rodzin, które miały różne losy, ale zawsze były w nich żywe historie o minionych powstaniach i o Rzeczypospolitej. To rodziny posyłały ich na kursy języka polskiego, który miał być wytrzebiony na rzecz mowy niemieckiej i rosyjskiej. Dlatego wdzięczni winnyśmy być również rodzinom wskrzesicieli naszej państwowości.

Pragniemy, by uczestnicy marszu wrócili do domów z przeświadczeniem, że będąc dobrymi rodzicami wzmacniają Polskę, że ich rodzicielstwo wydaje bezcenny owoc, który tworzy naszą wspólną przyszłość. Mamy również nadzieję, iż nasze przesłanie będzie okazją do refleksji dla osób decyzyjnych w państwie: czy znaczenie rodziny i małżeństwa nie jest obecnie pomniejszane, czy państwo wystarczająco pomaga rodzicom nie tylko materialnie, ale przede wszystkim również poprzez wsparcie w wychowaniu dziecka? Czy nie oddaje rodziny na pastwę wielkich korporacji, pozwalając na stosowanie przymusu ekonomicznego względem rodziców (nacisk na szybki powrót do pracy kosztem wychowania dziecka)?

Mamy nadzieję, że uda nam się z tym przekazem dotrzeć do szczecinian, a za pośrednictwem Państwa redakcji do reszty Polaków.

Więcej informacji uzyskają Państwo w tygodniu poprzedzającym Narodowy Dzień Niepodległości. Tymczasem pozostawiam swój nr tel. do kontaktu: 512-765-742

Reklama

Powiat Policki

Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Policach

W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, które zgromadziły liczne grono pracowników służb społecznych z całego powiatu polickiego oraz gości honorowych, takich jak przedstawiciele samorządu powiatowego i samorządów gminnych. Wśród nich znaleźli się między innymi reprezentanci Gminy Dobra, Gminy Kołbaskowo, Gminy Nowe Warpno oraz Gminy Police.

Opublikowane

w dniu

Podczas wydarzenia Starosta Policki dr Shivan Fate oraz Burmistrz Polic Krystian Kowalewski wygłosili przemówienia pełne uznania dla zaangażowania pracowników socjalnych. Dr Shivan Fate podkreślił: „To, co robicie, to nie jest praca, to jest misja, którą naprawdę wykonujecie znakomicie”. Z okazji tego święta, dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu otrzymali symboliczne podziękowania.

Uroczystość uświetniła prelekcja Doroty Rybarskiej-Jarosz, Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, o tematyce społecznej i wspólnocie. Część artystyczną zaś zaprezentował Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, co dodatkowo wzbogaciło program obchodów.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Umowa na przebudowę drogi w Ustowie podpisana. 

W Starostwie Powiatowym w Policach Shivan Fate, Starosta Policki, w obecności Małgorzaty Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, podpisał umowę z wykonawcą, firmą Strabag. Przekazanie placu budowy odbędzie się 7 listopada, a roboty, które potrwają 12 miesięcy, rozpoczną się po zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu na czas budowy.

Opublikowane

w dniu

To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia Gminy Kołbaskowo. Jestem szczęśliwy, że uda nam się ją doprowadzić do końca. Kosztuje ona prawie 11.5 mln złotych, w czym partycypuje także Gmina Kołbaskowo, za co bardzo dziękuję. – powiedział Shivan Fate, Starosta Policki.

Małgorzata Schwarz podkreślała, że jest to ukoronowanie dwunastoletnich zabiegów Gminy Kołbaskowo o realizację tej inwestycji.

Jest to jednocześnie zakończenie procesu inwestowania na tzw. przyodrzańskiej magistrali, myślę, że dzięki temu mieszkańcy Gminy Kołbaskowo będą poruszali się bezpiecznie, a sami mieszkańcy Ustowa poczują się, że są równie ważni, jak inni z Powiatu Polickiego. – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Zakres tej inwestycji obejmuje przebudowę drogi na odcinku 1 km przez całą miejscowość Ustowo. Ma ona na celu zwiększenie komfortu mieszkańców i poprawy bezpieczeństwa oraz zapewnienia prawidłowego odwodnienia pasa drogowego. Na niniejszym odcinku istniejąca konstrukcja jezdni ma zły stan techniczny – posiada liczne spękania, ubytki, wyboje i zapadnięcia, brak ciągłości chodników oraz brak wymaganej szerokości zarówno jezdni jak i chodników.

Pełny zakres inwestycji obejmuje:

– przebudowę drogi powiatowej na odcinku 1 km (zaprojektowana szerokość jezdni wynosi 6,00 m)

– przebudowę zjazdów, skrzyżowań, zatoki autobusowej oraz przystanków autobusowych;

– regulację wysokościową istniejącej infrastruktury technicznej;

– usunięcie 6 szt. drzew będących w kolizji z inwestycją;

– budowę sieci kanalizacji deszczowej o długości ok. 943,8 m wraz z przyłączami, wpustami i studniami betonowymi;

– likwidację kolizji z siecią oświetlenia drogowego, siecią ENEA Operator Sp. z o.o. i Orange Polska S.A.

– budowę kanału technologicznego.

Łączna kwota przeznaczona na remont to 11,5 mln zł. Na przebudowę tego odcinka drogi Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało 50% wartości inwestycji ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – umowa została zawarta w dniu 28 maja tego roku. Druga połowa to wkład własny Starostwa Powiatowego i gminy Kołbaskowo.

Podczas spotkania Starosta Policki podpisał też z Małgorzata Schwarz umowę w zakresie pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 700 tys. zł na dofinansowanie inwestycji rozbudowy drogi powiatowej Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin- Stobno.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Zamknięcie odcinka drogi powiatowej w Stobnie na czas prac

Mieszkańcy Stobna muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym. Od poniedziałku, 21 października, na potrzeby przeprowadzenia prac bitumicznych zostanie zamknięty dla ruchu odcinek drogi powiatowej znajdujący się między ulicą Osiedle pod Lipami a miejscowością Stobno. Planowane prace dotyczą nie tylko wymienionego odcinka, ale i samej miejscowości Stobno, gdzie ruch pojazdów będzie odbywać się wahadłowo, kontrolowany przez sygnalizację świetlną.

Opublikowane

w dniu

Wykonawcy robót drogowych przewidują, iż utrudnienia te potrwają blisko miesiąc. Kierowcom zaleca się korzystanie z alternatywnych tras, które wyznaczono przez Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, wracając na drogę w Stobnie. Zarówno drogi powiatowe, jak i droga krajowa zostały uwzględnione w oznakowanym objeździe. Lokalne władze proszą mieszkańców o wyrozumiałość i dostosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie