Gmina Police

Stypendia sportowe i nagrody przyznane

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Policach 16 zawodników i trenerów z terenu gminy Police otrzymało od burmistrza Polic stypendia sportowe na rok 2019/20. Wśród nich znaleźli się zawodnicy sportów walki, lekkoatleci, golfistka oraz tenisista.

Opublikowane

w dniu

Wszystkich wymienionych łączy fakt, że zostali oni powołani do kadry narodowej i reprezentowali kraj na arenie międzynarodowej. Wśród nich znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Europy.

Ponadto zawodniczki, zawodnicy i trenerzy otrzymali nagrody. W tej kategorii przyznane zostały 33 wyróżnienia i nagrody finansowe za wybitne wyniki sportowe.

Wśród trenerów nagrody otrzymali Adrian Mazur z Hulk Team Police, Tomasz Pilarski z Energy Gold Team Police, Ryszard Kamiński z UKL „Ósemka” Police oraz Piotr Pełka z Atletycznego Klubu Sportowego Promień Police.

Pamiątkowe dyplomy wręczyli burmistrz Polic Władysław Diakun i przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz. Spotkanie poprowadził Przemysław Korotkiewicz.

Lista stypendystów: Kacper Królikowski, Alicja Kulig, Natalia Stefańska, Weronika Sadowska, Bartosz Piechowiak, Konrad Zapałowski, Jakub Kupś, Krystian Korzemiacki, Weronika Jasiak, Adrian Wilk, Dominik Mazur, Wojciech Ceniuch, Jakub Kurdynowski, Piotr Madrak, Adrianna Mazur, Ernest Mallek.

(M.K.)

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie