Powiat Policki

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach ma już 15 lat

W piątek 22 października obchodzono uroczystość z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. Każdy dzień w Hospicjum to posługa chorym. Posługa, z której skorzystało już dwa tysiące osób.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie od 15 lat opiekuje się ludźmi, którzy wymagają wsparcia i pomocy. Jak mówiła Aleksandra Mazur-Woroniecka, Prezes Stowarzyszenia, członkowie stowarzyszenia i wolontariusze w czasie funkcjonowania instytucji zaopiekowali się łącznie ponad 1 400 osobami, a od momentu powstania hospicjum w Tanowie ponad 360 pacjentami. W Hospicjum w Tanowie łącznie może przebywać 24 pacjentów.

Była u nas pani, bardzo chora. Bała się. Ludzie boją się różnych rzeczy. Pewnie się bała śmierci. I powiedziała do pielęgniarki. Proszę niech pani się położy koło mnie na łóżku i pobędzie ze mną trochę. I pielęgniarka, młoda dziewczyna, położyła się koło niej na łóżku. Wzięła ją za rękę i zaczęła gładzić po głowie i zaczęła jej śpiewać. Wszyscy jesteśmy bardzo związani z tymi pacjentami – powiedziała Mazur.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Województwa Zachodniopomorskiego, Powiatu Polickiego i Gminy Police. Byli także przedstawiciele instytucji, z którymi na co dzień stowarzyszenie współpracuje. Powiat Policki reprezentowała Halina Michalak Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach.

Uroczystość 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach uświetnił występ artystyczny.

Reklama

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie