Kultura

Stara Rzeźnia zaprasza

Mimo obecnie panującej sytuacji Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nadal prężnie działa, w nieco zmienionej formie. CKE Stara Rzeźnia zaprasza do oglądania wykładów i spotkań autorskich online! Wszystko dzieje się na Facebooku CKE Stara Rzeźnia!
„Powoli również wracamy do standardowych działań i już dziś zapraszamy Was na wydarzenia w budynku Starej Rzeźni” – czytamy na stronie CKE Stara Rzeźnia.

Opublikowane

w dniu

Wystawa Malarstwa (29.06.2020 – 16 lipca 2020)

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotograficzną Seniorów Uniwersytetu III Wieku, pasjonatów i miłośnikami fotografii. Zdjęcia które będą zaprezentowane na wystawie były wykonywane podczas Dni Morza w latach poprzednich. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

https:/www.facebook.com/events/2618234688503630/

Motorówkowe LOVE (do 15 lipca 2020)

Całe szczęście pomału wszystko wraca do normy, a my już nie możemy się doczekać kiedy będziemy mogli się z Wami spotkać w Starej Rzeźni! 😄 Żeby umilić Wam oczekiwanie, mamy dla Was małą zabawę z super nagrodami #motorówkowelove ⚓️🚤 Wrzucajcie pod tym postem: https:/www.facebook.com/CKEstararzeznia/photos/a.757956377606036/2997541066980878/?type=3&theater w komentarzach zdjęcia z Łasztowni! Może być do widok z naszym budynkiem w tle, zachód słońca, dźwigozaury! Inwencja jest po Waszej stronie! 🙂 Nasze jury wybierze najciekawsze naszym zdaniem zdjęcie, a autor zwycięskiej fotografii otrzyma od nas voucher na godzinny rejs motorówką i nagrody rzeczowe od Starej Rzeźni! Regulamin dostępny na naszej grupie na fb Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

https:/www.facebook.com/events/879350955908754/

Bezpłatny wykład: Jak Wyjść z pętli lęku? (8 lipca 2020, 17:30, sala Iluzjon, Stara Rzeźnia)

Zapraszamy na bezpłatny wykład prowadzony przez Dorotę Kościukiewicz-Markowską
Kiedy? 08/07/2020 r. godzina: 17:30 – 19:00 Gdzie? Sala Iluzjon w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Podczas wykładu dotkniemy kilku zagadnień: 1. Szczęście. Zbadamy czym jest szczęście według psychologii pozytywnej. Czy pozytywność jest pozytywna… czyli co jest pod „przykrywką? Akceptacja trudnych emocji kluczem do równowagi psychofizycznej. 2. Trudne emocje. Zagłębimy się w zbadanie czym jest strach a czym lęk? Jaki wpływ mają te emocje na nasz dobrostan psychofizyczny? Jak oddziałują na ciało? Czy możemy wyjść z pętli lęku? Jak tego dokonać? Podczas wykładu poznamy dwa autorskie narzędzia do transformacji trudnych emocji: SZOOT-y i Step by Stepy. 3. Pasja. W jaki sposób dzięki rozwijaniu pasji możemy dokonać zwrotu w psychice i nastawić się na tworzenie a nie niszczenie? Pobierz bezpłatny bilet – liczba miejsc limitowana do 90 ! Zachowaj odstęp 2m, zdezynfekuj dłonie i noś nakrycie ust oraz nosa.

https:/eventon.click/wydarzenia/bezplatny-wyklad-jak-wyjsc-z-petli-leku/ Zapraszamy!

Michał Rembas – spotkanie autorskie, online (8 lipca 2020, 18:30)

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Pana Michała Rembasa i jego publikację pod tytułem „Zachodniopomorskie Tajemnice”. Michał Rembas Dziennikarz, podróżnik i historyki. Pasjonat starych cmentarzy i architektury i wojskowości, współpracował między innymi z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książki „Zachodniopomorskie tajemnice”, oraz współautor między innymi książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”. Zapraszamy 🙂

https:/www.facebook.com/events/609349486342137/

Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki

Po debacie zorganizowanej przez portal wSzczecinie dot. kondycji kultury w Szczecinie, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia postanowiła odpowiedzieć na potrzeby szczecińskich artystów.
Jeżeli jesteś artystą, twórcą działaczem kulturalnym – zgłoś się do nas!
Z pośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka projektów, które znajdą swoje miejsce w naszej przestrzeni.
Udostępnimy nasze zasoby sprzętowe, kadrowe i naszą miłość do tworzenia wydarzeń kulturalnych dla młodych twórców, którzy w Szczecinie nie mają dla siebie miejsca.
Zorganizujemy Gale Finałową umożliwiającą prezentację lokalnych twórców, a to wszystko z naszej inicjatywy właśnie dla Was!
Mamy nadzieję na nawiązanie stałej współpracy z wybranymi artystami, twórcami czy działaczami. Masz pomysł, nie masz przestrzeni – pomożemy!
Zapoznaj się z regulaminem, prześlij do nas wypełniony formularz i…działamy 😊
Szczegóły współpracy ustalimy bezpośrednio ze wskazanymi osobami.

Debata zorganizowana została w związku z opublikowaniem raportu „DIAGNOZA – ENERGIA SZCZECIŃSKIEJ KULTURY – 2019” przeprowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca!

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.ckesr.pl 🙂

Wypełnione formularze przesyłajcie na : agnieszka.gorska@csl.eu
Pytania? agnieszka.gorska@csl.eu

Reklama

Kultura

Contra plures. Przegląd polskiego monodramu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Gdy Szymek Pietruszka snuje swą opowieść, u widzów śmiech miesza się z głęboką refleksją i wzruszeniem. Już w niedzielę 1 września w zamkowym przeglądzie Contra plures kolejny znakomity monodram – „Kamień na kamieniu” na podstawie powieści o tym samym tytule jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy.

Opublikowane

w dniu

Na spektakl „Kamień na kamieniu” Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza w niedzielę 1 września o godz. 20:00. Tym razem w podwójnej roli – aktora i reżysera – Andrzej Róg, dobrze znany bywalcom krakowskich teatrów. W tym roku świętuje 40-lecie pracy scenicznej. Od 1984 roku aktor Teatru STU, ale współpracujący także z wieloma scenami Krakowa oraz innych miast, m.in. Tarnowa czy Łodzi.

Aktor wszechstronny z dużym, różnorodnym teatralnym dorobkiem – m.in. Rejent Milczek w „Zemście”, Poloniusz z „Hamleta”, Tichon w „Biesach” czy Żyd z „Wesela”, ale i Tetmajerowski Zwyrtała w spektaklu „Śleboda, czyli powaby życia”.

Dobrze śpiewa. Przez wiele lat śpiewał żydowskie piosenki słynnego ostatniego klezmera Galicji Leopolda Kozłowskiego. Udowodnił to także rolami m.in. w sztukach „Przybory, Wasowskiego dom wyobraźni”, „Labirynt” czy „Cabaret”. Świetne duety na scenie tworzy z Beatą Rybotycką, co skromnie kwituje: „Ogrzewam się w jej świetle”.

Ostatnio telewidzowie mogli go zobaczyć np. w serialu historycznym „Matylda”.

Monodram, który w Szczecinie zaprezentuje zamkowej publiczności, to adaptacja powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego (dwukrotnego zdobywcy Nagrody Literackiej Nike za późniejsze dzieła). „Kamień na kamieniu” uznawana jest za jedną z najważniejszych powieści Myśliwskiego. I choć z pozoru to bardzo polska książka – opowieść z nurtu chłopskiego – to jednak tak uniwersalna, że zachwyca czytelników na całym świecie. Do tego stopnia, że jeden z będących pod jej wrażeniem czytelników holenderskich zapisał autorowi w spadku swój dom.  A gdyby Myśliwski spadku nie chciał przyjąć, miał go otrzymać wydawca, który tłumaczy i edytuje dzieła pisarza w Holandii (i tak się właśnie stało).

W monodramie „Kamień na kamieniu” Andrzej Róg skupia się na tematach dotyczących jego pokolenia oraz ludzi młodych, żyjących tu i teraz. Kieruje się słowami samego autora: „Literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym…”. Widzowie stają się uczestnikami opowieści o bohaterze każdego polskiego zaścianka, „słowiańskiej duszy” – Szymka Pietruszki, który snuje opowieść o sprawach przyziemnych i metafizycznych. Interaktywny charakter akcji scenicznej sprawia, że monodram odbierany jest jak spektakl.

Contra plures to pierwsza inicjatywa pokazania szczecińskiej publiczności dorobku polskiego monodramu. Na przegląd składają się kreacje mistrzowskie, umożliwiające bliskie doświadczenie aktorskiego kunsztu oraz najnowsze propozycje młodego pokolenia twórców. Przegląd w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczął się 22 sierpnia znakomicie przyjętym monodramem „Simona K. wołająca na puszczy” Agnieszki Przepiórskiej. W programie Zamek przygotował osiem wyjątkowych spektakli w wykonaniu znakomitych aktorek i aktorów.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dotacji celowej na realizację zadania pn. Contra plures – Przegląd Polskiego Monodramu w Zamku Książąt Pomorskich 2024.

KAMIEŃ NA KAMIENIU
1 września (niedziela), godz. 20:00
Duży Dziedziniec
Bilety: 50 zł
Reżyseria: Andrzej Róg
Występuje: Andrzej Róg

Czytaj dalej

Kultura

Koncert Agnieszki Hekiert w Niekłończycy – mieszanka jazzu i natury

W magicznym otoczeniu wiejskich krajobrazów w Niekłończycy, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 19:00, znana wokalistka jazzowa i ceniona trenerka wokalna z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, Agnieszka Hekiert, wystąpi wraz ze swoim trio.

Opublikowane

w dniu

Koncert odbędzie się w niecodziennej przestrzeni – w kręgu utworzonym z bel siana, tworzącym intymną atmosferę. Takie ustawienie będzie nie tylko wspierać akustykę, ale także pozwoli publiczności znaleźć się blisko artystki, co jest rzadkością na koncertach o dużym rozmachu.

Agnieszka Hekiert, znana z głębokiej interpretacji standardów jazzowych oraz autorskich piosenek, obiecuje wieczór pełen emocji i muzycznych wrażeń na najwyższym poziomie. W trakcie koncertu posłuchać można będzie zarówno subtelnych ballad, jak i energetycznych melodii swingowych, które wprowadzą publiczność w stan zachwytu i skłonią do refleksji.

Wydarzenie to jest nie tylko okazją do zetknięcia się z jazzem w najlepszym wydaniu, ale również sposobnością do docenienia piękna lokalnej natury oraz kreatywności organizatorów w doborze miejsca dla takiego wydarzenia.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie