Kultura

Stara Rzeźnia zaprasza

Mimo obecnie panującej sytuacji Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nadal prężnie działa, w nieco zmienionej formie. CKE Stara Rzeźnia zaprasza do oglądania wykładów i spotkań autorskich online! Wszystko dzieje się na Facebooku CKE Stara Rzeźnia!
„Powoli również wracamy do standardowych działań i już dziś zapraszamy Was na wydarzenia w budynku Starej Rzeźni” – czytamy na stronie CKE Stara Rzeźnia.

Opublikowane

w dniu

Wystawa Malarstwa (29.06.2020 – 16 lipca 2020)

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotograficzną Seniorów Uniwersytetu III Wieku, pasjonatów i miłośnikami fotografii. Zdjęcia które będą zaprezentowane na wystawie były wykonywane podczas Dni Morza w latach poprzednich. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

https:/www.facebook.com/events/2618234688503630/

Motorówkowe LOVE (do 15 lipca 2020)

Całe szczęście pomału wszystko wraca do normy, a my już nie możemy się doczekać kiedy będziemy mogli się z Wami spotkać w Starej Rzeźni! 😄 Żeby umilić Wam oczekiwanie, mamy dla Was małą zabawę z super nagrodami #motorówkowelove ⚓️🚤 Wrzucajcie pod tym postem: https:/www.facebook.com/CKEstararzeznia/photos/a.757956377606036/2997541066980878/?type=3&theater w komentarzach zdjęcia z Łasztowni! Może być do widok z naszym budynkiem w tle, zachód słońca, dźwigozaury! Inwencja jest po Waszej stronie! 🙂 Nasze jury wybierze najciekawsze naszym zdaniem zdjęcie, a autor zwycięskiej fotografii otrzyma od nas voucher na godzinny rejs motorówką i nagrody rzeczowe od Starej Rzeźni! Regulamin dostępny na naszej grupie na fb Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

https:/www.facebook.com/events/879350955908754/

Bezpłatny wykład: Jak Wyjść z pętli lęku? (8 lipca 2020, 17:30, sala Iluzjon, Stara Rzeźnia)

Zapraszamy na bezpłatny wykład prowadzony przez Dorotę Kościukiewicz-Markowską
Kiedy? 08/07/2020 r. godzina: 17:30 – 19:00 Gdzie? Sala Iluzjon w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Podczas wykładu dotkniemy kilku zagadnień: 1. Szczęście. Zbadamy czym jest szczęście według psychologii pozytywnej. Czy pozytywność jest pozytywna… czyli co jest pod „przykrywką? Akceptacja trudnych emocji kluczem do równowagi psychofizycznej. 2. Trudne emocje. Zagłębimy się w zbadanie czym jest strach a czym lęk? Jaki wpływ mają te emocje na nasz dobrostan psychofizyczny? Jak oddziałują na ciało? Czy możemy wyjść z pętli lęku? Jak tego dokonać? Podczas wykładu poznamy dwa autorskie narzędzia do transformacji trudnych emocji: SZOOT-y i Step by Stepy. 3. Pasja. W jaki sposób dzięki rozwijaniu pasji możemy dokonać zwrotu w psychice i nastawić się na tworzenie a nie niszczenie? Pobierz bezpłatny bilet – liczba miejsc limitowana do 90 ! Zachowaj odstęp 2m, zdezynfekuj dłonie i noś nakrycie ust oraz nosa.

https:/eventon.click/wydarzenia/bezplatny-wyklad-jak-wyjsc-z-petli-leku/ Zapraszamy!

Michał Rembas – spotkanie autorskie, online (8 lipca 2020, 18:30)

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Pana Michała Rembasa i jego publikację pod tytułem „Zachodniopomorskie Tajemnice”. Michał Rembas Dziennikarz, podróżnik i historyki. Pasjonat starych cmentarzy i architektury i wojskowości, współpracował między innymi z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książki „Zachodniopomorskie tajemnice”, oraz współautor między innymi książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku”. Zapraszamy 🙂

https:/www.facebook.com/events/609349486342137/

Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki

Po debacie zorganizowanej przez portal wSzczecinie dot. kondycji kultury w Szczecinie, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia postanowiła odpowiedzieć na potrzeby szczecińskich artystów.
Jeżeli jesteś artystą, twórcą działaczem kulturalnym – zgłoś się do nas!
Z pośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka projektów, które znajdą swoje miejsce w naszej przestrzeni.
Udostępnimy nasze zasoby sprzętowe, kadrowe i naszą miłość do tworzenia wydarzeń kulturalnych dla młodych twórców, którzy w Szczecinie nie mają dla siebie miejsca.
Zorganizujemy Gale Finałową umożliwiającą prezentację lokalnych twórców, a to wszystko z naszej inicjatywy właśnie dla Was!
Mamy nadzieję na nawiązanie stałej współpracy z wybranymi artystami, twórcami czy działaczami. Masz pomysł, nie masz przestrzeni – pomożemy!
Zapoznaj się z regulaminem, prześlij do nas wypełniony formularz i…działamy 😊
Szczegóły współpracy ustalimy bezpośrednio ze wskazanymi osobami.

Debata zorganizowana została w związku z opublikowaniem raportu „DIAGNOZA – ENERGIA SZCZECIŃSKIEJ KULTURY – 2019” przeprowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca!

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.ckesr.pl 🙂

Wypełnione formularze przesyłajcie na : agnieszka.gorska@csl.eu
Pytania? agnieszka.gorska@csl.eu

Reklama

Kultura

Już za miesiąc startuje „Pojezierze Wolnych Myśli” – nowy festiwal w sercu Pomorza Zachodniego!

W dniach od 26 kwietnia do 1 maja 2024 roku, powiat stargardzki stanie się areną dla festiwalu „POJEZIERZE WOLNYCH MYŚLI”. To wydarzenie, nawiązujące do tradycji festiwalu Włóczykij, zostało zainspirowane przez grupę organizatorów z Ińska, Drawska Pomorskiego oraz okolicznych miejscowości, w tym Fundację Brzeźnica, która od lipca 2023 roku jest właścicielem opuszczonej wsi w gminie Węgorzyno.

Opublikowane

w dniu

Festiwal ten ma na celu promowanie artystyczno-ekologicznej przestrzeni rozciągającej się między Ińskiem a Drawskiem Pomorskim. Celem wydarzenia jest również stworzenie platformy dla debat i wymiany myśli dotyczących rozwoju regionu. Cztery główne lokalizacje: Ińsko, Brzeźnica, Jankowo oraz Drawsko Pomorskie zostaną połączone w unikalny szlak kulturalny.

Założeniem „POJEZIERZA WOLNYCH MYŚLI” jest skupienie się na aspektach przyrody, podróżnictwie, sztuce, reportażu oraz nauce, z zaproszeniem mieszkańców do aktywnego uczestnictwa. Przemysław Lewandowski, dyrektor Ińskiego Lata Filmowego, pełni rolę pomysłodawcy festiwalu. W radzie programowej festiwalu zasiadają znane postacie takie jak Jacek Karczewski, Krzysztof Story, Maciej Gaca czy Joanna Klass.

W programie festiwalu przewidziano ponad 50 wydarzeń, z udziałem reporterów, autórów, muzyków oraz naukowców. Planowane są spotkania, warsztaty, wycieczki oraz koncerty, a także dedykowany program edukacyjny dla dzieci.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 26 kwietnia, przy udziale Jana Natkańskiego, wybitnego arabisty. Jego rozmówczynią będzie Agata Kasprolewicz. Dopełnieniem bogatej oferty muzycznej będzie występ Jacka Kleyffa i Michała Zygmunta z nowym projektem „Pociągi pod specjalnym nadzorem”.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu:  https://pojezierzewolnychmysli.pl/

Bilety w sprzedaży na wydarzenie dostępne będą od 3 kwietnia, ale już teraz można wesprzeć festiwal na portalu zrzutka.pl i otrzymać w zamian za wsparcie karnet uprawniający do wejścia na wszystkie wydarzenia. Ilość karnetów jest limitowana.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/tscxkw

Czytaj dalej

Kultura

Zapraszamy na V Zamyślenia Pasyjne w Jasienicy

Już po raz piąty w historii kościół p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach stanie się miejscem spotkania śpiewaczego, służącego wielkopostnej zadumie. 

Opublikowane

w dniu

Na wyjątkowy koncert zapraszamy w Niedzielę Palmową, 24 marca o godz. 16:00. Podczas koncertu można będzie wesprzeć rodzinę z Trzebieży, która w styczniu straciła dorobek życia w pożarze.

Jasienickie Zamyślenia Nad Pieśnią Pasyjną to coroczne spotkanie chórów i zespołów z naszego regionu, które w tonach pieśni pasyjnych, wprowadzają słuchaczy w nastrój zbliżającego się Triduum Paschalnego. W tym roku dołączyli do nas wspaniali muzycy z Załomia, Mierzyna i Szczecina. We wspaniałej akustyce jasienickiego usłyszymy rekordową liczbę siedmiu chórów i zespołów wokalnych. Pieśni pasyjne zaprezentują: Policki Chór Kameralny „Postscriptum”, Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół Wokalny „Tam i Owo” z Tanowa, Chór Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu „Przemienienie”, Zespół Folklorystyczny Mierzynianki, Szczeciński Chór Cantores Osoviensis Mater Dolorosa oraz Bractwo Śpiewacze z Tanowa.

Tradycyjnie Jasienickie Zamyślenia pasyjne są okazją na otwarcie naszych serc dla potrzebujących. W poprzednich latach zorganizowaliśmy zbiórkę dla Piotra Janiaka, który choruje na glejaka IV stopnia. W 2022 roku zbieraliśmy środki dla Ukrainy. W tym roku zostaliśmy głęboko poruszeni tragedią rodziny z sąsiedniej Trzebieży, która straciła w pożarze dorobek życia (więcej o tej historii na portalu pomagam.pl, gdzie można także wesprzeć bezpośrednio rodzinę).

Organizatorami koncertu są: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach, Bractwo Śpiewacze z Tanowa, Zespół Szkół w Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu na profilu FB

Czytaj dalej

Kultura

18. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij- ruszyła sprzedaż karnetów!

Przed nami niezapomniana osiemnastka. Jedna z największych imprez w kraju o szeroko rozumianej tematyce podróżniczej – Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 21-25 lutego 2024.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami. W programie oprócz prezentacji podróżniczych znajdziemy wiele wydarzeń towarzyszących – projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacja potraw. Łącznie planowanych jest około 50 spotkań.

Oprócz propozycji skierowanych do dorosłej publiczności odbędą się także zajęcia dla najmłodszych czyli Mały Włóczykij.

Uwaga! 22 stycznia 2024 rusza sprzedaż karnetów, biletów na koncerty (dla wszystkich) oraz biletów na Bal Włóczykija i spacery (dla osób z karnetami). Koszt karnetu na festiwal to 170 zł. Bilety dostępne są https://wloczykij.com i https://gdk.com.pl/biletyna

5 lutego ruszy sprzedaż biletów jednodniowych oraz biletów na spacery i Bal Włóczykija dla osób bez karnetów.

Więcej informacji https://wloczykij.com/18/uczestnictwo/bilety-i-karnety/

Informujemy, że trwają zapisy do udziału w 15. Włóczykij Trip Extreme, który odbędzie się w nocy 17/18 lutego 2024. (sobota/niedziela).
Uczestnicy mają do wyboru start na dwóch trasach: 25 lub 50 km. Zapisy i info https://wloczykij.com/18/program/trip-extreme/

Powoli klaruje się program tegorocznej edycji. Warto śledzić festiwalowe nowinki na oficjalnej stronie wloczykij.com oraz fanpejdżu https://www.facebook.com/profile.php?id=100064721589176

Możemy już zdradzić, że na  festiwalowej scenie zagrają DUBSKA, CHRUST i HEY HATO.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie