Gmina Police

Sprawna akcja wydobycia i wywiezienia bomby lotniczej

Opublikowane

w dniu

[lead]Prawie 250-kilogramowa bomba została znaleziona w środę na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji u zbiegu ulic Tanowskiej i Siedleckiej w Policach. Wyznaczona przez sztab zarządzania kryzysowego strefa zagrożenia związanego z potencjalnym wybuchem objęła większość obszaru Polic, zamieszkiwany przez około 25 tysięcy ludzi. Podjęta została decyzja o ewakuacji.[/lead]

– To była akcja wyjątkowa, prowadzona w warunkach zimowych przy niesprzyjającej pogodzie – powiedział Władysław Diakun podczas konferencji prasowej podsumowującej niedzielną ewakuację ludności oraz podniesienie i wywiezienie na poligon niewybuchu z czasów II wojny
światowej.

Przygotowano trzy punkty gromadzenia się ewakuowanej ludności – były to: Szkoła Podstawowa Nr 8 przy ul. Piaskowej, filia Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Tanowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Cisowej.
Konieczna była ewakuacja m.in. szpitala w Policach, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W organizację i zabezpieczanie akcji zaangażowanych było łącznie około 400 osób, w tym 250 funkcjonariuszy służb mundurowych: policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz żandarmerii wojskowej.

– Mieszkańcy podeszli do ewakuacji ze zrozumieniem, nie spotkaliśmy się z osobami, które zakłócałyby lub które starałyby się utrudnić nasze działania – stwierdził komendant Komendy Powiatowej Policji w Policach insp. Mariusz Bajor.

Akcję ewakuacyjną prowadzono w niedzielę godzinach 6.00-9.00. W czasie działań ewakuacyjnych policjantów wspomagali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej oraz służby miejskie. Koniecznym okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań oraz wyznaczenie objazdów. Akcja zakończyła się około godz. 10:30 podjęciem i wywiezieniem przez patrol saperski – 250 kilogramowej bomby. Działania ewakuacyjne odbyły się bez żadnych zakłóceń.
Dla Polic była to największa tego typu akcja w ostatnich latach.

[signature]fot. 5. Pułk Inżynieryjny[/signature]

Reklama
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie