Gmina Police

Skończyły się żarty. Beniaminek w trzeciej lidze

Opublikowane

w dniu

O wysokich wymaganiach rozgrywek trzecioligowych i kłopotach kadrowych mówi Przemysław Korotkiewicz, prezes Klubu Piłkarskiego Chemik Police.

Poprzednie dwa sezony to była dla Chemika Police bajka. Przez rozgrywki okręgowe i czwartą ligę przemknęliście jak ekspres. Jak jest teraz?

-Trzecia liga, to zupełnie inny poziom rozgrywek. To jest dużo wyższy próg zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Może, to co powiem nie wszystkim się spodoba, ale w tej chwili naszym głównym celem jest utrzymanie się w trzeciej lidze.

-Jak prezentuje się drużyna?

-Nastąpiło sporo znaczących zmian. Zespół jest młody i potrzebuje dogrania się. Poza tym brakuje nam dobrego, rasowego napastnika. W przerwie zimowej będziemy chcieli dokonać kilku transferów.

Kiedy kończycie jesienną fazę rozgrywek?

-Przerwa w rozgrywkach ligowych nastąpi w połowie listopada. Piłkarze dostaną wtedy dwa tygodnie urlopu, a później powrót i treningi.

Na miejscu, czy planujecie jakiś obóz kondycyjny.

Na razie na miejscu. Musimy oszczędnie gospodarować finansami, bo koszty gry w trzeciej lidze są nieporównywalnie wyższe od tych ponoszonych w niższych klasach. Muszę przyznać, że bez wsparcia naszego głównego sponsora, którym jest Grupa Azoty Police klub nie mógłby funkcjonowa

. Drużyna piłkarska stanowi tylko jeden z elementów naszej działalności. Prowadzimy także Młodzieżową Akademię Piłkarską, we której szkolimy dzieci od czwartego roku życia. Zatrudniamy 16 trenerów. To wszystko wymaga nakładów.

Życzę zwycięskiej końcówki jesiennych rozgrywek.

-Dziękuję i przy okazji apeluję do kibiców o doping, szczególnie wtedy, gdy mamy problemy.

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie