Gmina Dobra

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej poszukuje lekarza weterynarii

O G Ł O S Z E N I E O NABORZE NA STANOWISKO  Lekarz weterynarii – Kierownik Gabinetu ( 1/1 etatu) w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Opublikowane

w dniu

1. Forma zatrudnienia – umowa o pracę.
2. Wymiar czasu pracy – pełny wymiar czasu pracy
3. Zatrudnienie nastąpi od dnia 01.02.2023r. z możliwością przesunięcia terminu zatrudnienia wg. potrzeb pracodawcy,

Wymaganie niezbędne:
1. Obywatelstwo polskie.
2. Wykształcenie wyższe weterynaryjne, prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii oraz wpis do rejestru członków wojewódzkiej izby lekarsko-weterynaryjnej.
3. Co najmniej 3 letni staż pracy w zawodzie lekarza weterynarii, w tym praca ze zwierzętami (psy, koty).
4. Wiedza praktyczną przy przeprowadzaniu zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów.
5. Znajomość przepisów ustaw oraz aktów wykonawczych.

Wymagania dodatkowe:
a) Wysoka kultura osobista,
b) Umiejętność planowania, sprawnej organizacji pracy i podejmowania decyzji,
c) Komunikatywność, odporność na stres,
d) Rzetelność dokładność, odpowiedzialność, systematyczność, komunikatywność,
e) Umiejętność pracy w zespole,
f) Prawo jazdy kat. B,
g) Umiejętność obsługi programu Klinika XP

Dokumenty należy składać do dnia 13 stycznia 2023 do godz. 15:00.
1. Osobiście w siedzibie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra
2. Pocztą na adres korespondencyjny Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, 72-003 Dobra, ul. Zwierzyniecka 1
Z dopiskiem: „Nabór na stanowisko Lekarz Weterynarii – Kierownik Gabinetu”.
3. Dodatkowych informacji o naborze udziela Specjalista ds. kadr i adopcji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej nr kontaktowy: 508 222 247
Szczegółowe informacje można znaleźć na BIP Dobra https:/bip.dobraszczecinska.pl/artykul/2022-2

Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
Katarzyna Hermanowicz

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie