Gmina Kołbaskowo

Rośnie nowa inwestycja w Gminie Kołbaskowo

Trwają prace mające na celu uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku. Powstaje między innymi blisko dwa kilometry dróg.

Opublikowane

w dniu

Przetarg na zadanie „Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Kołbaskowo poprzez kompleksowe uzbrojenie  terenów inwestycyjnych w m. Rosówek w obrębie Kamieniec” został ogłoszony pod koniec czerwca ubiegłego  roku. Otwarcie ofert miało miejsce 10 sierpnia. 13 września w gmachu Urzędu Gminy w Kołbaskowie podpisana została umowa z wykonawcą zadania, firmą RSK Wolin.

Przedsięwzięcie realizowane jest na terenach inwestycyjnych Gminy Kołbaskowo, stanowiących nieużytki, które są  bezpośrednio połączone z drogą krajową nr 13 i dalej przez węzeł „Szczecin Zachód” z autostradą A6 oraz drogą szybkiego ruchu S3 – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Jakie prace są wykonywane? Powstają nowe drogi gminne o długości około 1,8 km wraz ze zjazdami oraz parking. Przebudowywany jest fragment ciągu pieszo-rowerowego. Budowana jest kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym, przepompownią wód deszczowych, jej zasilaniem, oświetleniem i drogą dojazdową oraz budowana kanalizacja drenażowa i kanalizacja sanitarna. Przebudowany zostanie także zjazd z drogi krajowej nr 13.

Koszt inwestycji to 19,5 mln zł. Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w kwocie 9 mln zł.

Źródło: Gmina Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie