Gmina Dobra

Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem”

W najbliższą niedzielę (tj. 25 lipca 2021 roku) odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem”, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści zaprosili do współpracy przy tym projekcie Michała Rembasa – znanego szczecińskiego przewodnika i autora wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

Opublikowane

w dniu

Przewodnik przygotował niezwykle interesującą trasę o długości 10 kilometrów, więc każdy chętny bez większego wysiłku da radę pokonać ten dystans. Zobaczymy m.in. ślady wojsk Napoleona na terenie Szczecina, niesamowite fasady budynków i bardzo charakterystyczne perełki architektury oraz kilka znanych symboli miasta Szczecina w nowej perspektywie. Przejazd rowerzystów zabezpieczą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/h), tak by najmłodsi uczestnicy byli w stanie pokonać planowany dystans. Postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika. Wyznaczeni dorośli wolontariusze pilnujący całej grupy i udzielający pomocy tym, których spotkają ewentualne problemy techniczne.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie. Bogactwo historii naszego miasta jest niezwykłe i przeogromne. Cieszę się, że chociaż część tej historii przybliży nam Michał podczas tego rajdu” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

”Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych, bo każda z historii była niepowtarzalna i warta przekazania. Żyjemy w bardzo niezwykłym mieście i warto, abyśmy starali się ją poznawać historię naszego miasta, która jest naprawdę niezwykła” – mówi Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, który przygotował dedykowany na to wydarzenie przewodnik.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia i limity uczestników wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 organizatorzy przygotowali OBOWIĄZKOWE ZAPISY.

Link do zapisów: https:/mierzyn.pl/gryfus-rajd

Link do wydarzenia na Facebooku: https:/www.facebook.com/events/1183915052022074/

Wydarzenie jest finansowane z budżetu Miasta Szczecin w ramach przyznanej mikroDOTACJI.

Zadanie #mikroDOTACJE jest realizowane przez Fundacje Sektor 3 ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania „Wspieranie oddolnych inicjatyw organizacji pozarządowych w Gminie Miasto Szczecin”.

Zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają specjalnie przygotowane na to wydarzenie przewodniki z opisem. Dla najmłodszych uczestników trasy oraz kamizelki odblaskowe.

Udział w rajdzie jest tradycyjnie bezpłatny.

Gmina Dobra

Święto Dyni w Wołczkowie – Zaproszenie od Koła Gospodyń Wiejskich

Mieszkańcy Gminy Dobra oraz goście z innych regionów będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wołczkowie. Święto Dyni, które odbędzie się już w najbliższym tygodniu, to święto lokalnych tradycji, a jednocześnie okazja do celebrowania bogactwa jesiennej plonów.

Opublikowane

w dniu

Impreza skupi się wokół dyni, warzywa, które szczególnie w tej części kraju, ma długą i bogatą historię. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało na to wydarzenie szereg atrakcji, w tym pokazy kulinarne bazujące na dyni, warsztaty tworzenia ozdób z tej wszechstronnej rośliny oraz konkurs na największą i najoryginalniej wyglądającą dynię.

Na terenie festynu znajdą się również stoiska z produktami lokalnych rolników oraz rękodzielników, gdzie będzie można zakupić nie tylko wyroby z dyni, ale i inne produkty charakterystyczne dla regionu polickiego. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że dzień obfitować będzie w różnorodne aktywności dla całej rodziny, zapewniając jednocześnie zachowanie tradycyjnego, lokalnego ducha społeczności.

Festyn rozpocznie się o godzinie 13:00 w centrum Wołczkowa i potrwa do godzin wieczornych. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co stanowi dodatkową zachętę do wspólnego świętowania oraz wsparcia lokalnej działalności Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje nad programem współpracy z NGO w Gminie Dobra

Wójt Gminy Dobra zapowiedziała przeprowadzenie konsultacji społecznych odnośnie projektu dokumentu pt. „Program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025”. Proces ten jest niezwykle ważny dla wszystkich stron i ma na celu dokładne omówienie oraz dopracowanie ostatecznych założeń programu, który zostanie przyjęty uchwałą Rady Gminy Dobra najpóźniej do końca listopada 2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Okres konsultacji rozpocznie się 11 września 2024 roku i potrwa do 2 października tego samego roku. Wójt gminy skierowała apel do wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obrębie gminy Dobra, aby włączyli się w proces konsultacyjny. Jest to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli organizacji do wyrażenia swoich opinii oraz zgłaszania ewentualnych uwag i propozycji, które mogą usprawnić współpracę między samorządem a sektorem pozarządowym.

Dokument zawierający projekt programu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Gminy Dobra oraz w siedzibie urzędu gminy. Władze lokalne liczą na aktywny udział społeczności i jego wpływ na kształtowanie polityki społecznej i rozwoju lokalnych inicjatyw na kolejny rok.

Uchwała Program współpracy do konsultacji Formularz zgłoszenia uwag do Programu

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje rynkowe

Gmina Dobra przeprowadza wstępne konsultacje rynkowe związanie z przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Dobra”.

Opublikowane

w dniu

Celem prowadzonych konsultacji jest wymiana wiedzy z podmiotami posiadającymi doświadczenie w zakresie przedmiotu konsultacji oraz pozyskanie wiedzy i informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Cele szczegółowe:

✅ obniżenie kosztów odbioru odpadów komunalnych,

✅ doprowadzenie do osiągania Gminę Dobra wymaganych ustawą poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych,

✅ ograniczenie poziomu składowania odpadów,

✅ poprawa segregacji odpadów, w szczególności w zabudowie wielorodzinnej,

✅ zagospodarowanie bioodpadów wytwarzanych na terenie gminy z uwzględnieniem dużej sezonowości ich wytwarzania.

Gmina Dobra zaprosiła do udziału w konsultacjach wszystkie podmioty spełniające wymogi ustawowe. \

Do konsultacji przystąpiły następujące firmy:

✅ MPO Sp. z o.o.

✅ PreZero Jantra Sp. z o.o.

✅ Remondis Szczecin Sp. z o.o.

✅ JUMAR Małgorzata Maruszewska

Konsultacje prowadzi Paweł Malinowski – Zastępca Wójta Gminy Dobra wraz z Anną Budzyńska – Kierownikiem Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji oraz Katarzyną Ładniak – Głównym Specjalistą WGOKiE.

Władze Gminy Dobra poinformują mieszkańców o wynikach przeprowadzonych konsultacji.

Cieszę się ogromnie, że zainicjowane po raz pierwszy w naszej gminie konsultacje rynkowe mające na celu obniżenie kosztów i podniesienie standardu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w Gminie Dobra spotkały się z tak dużym zainteresowaniem firm zajmujących się tą tematyką. Tym bardziej, że planujemy m.in. podwoić limit odbieranego bio (do 240 litrów), więc zwiększenie konkurencyjności powinno mieć wymierne przełożenie na oferty w przetargu na rok 2025 – powiedział Paweł Malinowski – Zastępca Wójta Gminy Dobra.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie