Gmina Dobra

Rodzinny Rajd Rowerowy do Rezerwatu Świdwie

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zapraszają miłośników turystyki rowerowej na rodzinny rajd rowerowy do Rezerwatu Świdwie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (tj. 11 września). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Opublikowane

w dniu

Podczas 7. Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem” uczestnicy pokonają dystans około 36 kilometrów (18 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 18km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Start i zakończenie rajdu będą miały miejsce na parkingu przy Kąpielisku Głębokie. Trasa tradycyjnie będzie przebiegać na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają dzieci z opiekunami stąd tempo przejazdu będzie bardzo spokojne (prędkość na poziomie 10 km/h). Dodatkowo co kilka kilometrów będą robione przerwy, aby także najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans. Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie odblaskowe kamizelki rowerowe a po dotarciu do Rezerwatu Świdwie pamiątkowe medale. W Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu będzie przygotowane ognisko, a wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Udział w rajdzie tradycyjnie jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na stronie: https:/mierzyn.pl/gryfus

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik. Program Społecznik zainicjowany został przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie wspierają także NCDC, Starostwo Powiatowe w Policach, Nadleśnictwo Trzebież, Nadleśnictwo Międzyzdroje, Nadleśnictwo Gryfino oraz Grupa Gezet. Dzięki pozyskanym środkom organizatorzy mogli zakupić dla uczestników rajdu m.in. odblaskowe kamizelki rowerowe, pamiątkowe medale, wodę i prowiant oraz nagrody dla uczestników konkursów.

Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny, dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska. Można je również obserwować przez lunetę ustawioną na wieży obserwacyjnej. Przez Świdwie przepływa 32-kilometrowa Gunica, mająca swoje źródło w okolicy wioski Łęgi po południe od jeziora.

Szczegółowe informacje na temat rajdu organizatorzy zamieszczają na bieżąco na stronie wydarzenia na stronie: https:/www.facebook.com/events/775786370341252

Zachęcamy do obejrzenia filmu z ubiegłorocznej edycji rajdu: https:/www.youtube.com/watch?v=JTfUGyRqpLE

Reklama

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie