Rezerwy Chemika, Wołczkowo i Ehrle grają dalej

[lead]W pierwszej rundzie Pucharu Polski na Szczeblu ZZPN Chemik II Police pokonał Czarnych 44 Szczecin 4:3 i awansował do kolejnego pucharowego etapu. W II rundzie nasza drużyna zmierzy się z Jeziorakiem Załom.[/lead]

Gospodarzami pucharowego spotkania Czarnych z Chemikiem byli szczecinianie. Ponieważ jednak stadion przy ul. Hożej, gdzie rozgrywają swoje spotkania Czarni, jest remontowany, mecz został przeniesiony do Polic.

Mecz był emocjonujący spotkań i miał wiele zwrotów akcji. Czarni odważnie zaatakowali i po zaledwie 15 minutach gry prowadzili 2:0. To był jednak dopiero początek emocji. Chemik już w 21 minucie zdobył bramkę kontaktową po strzale Sikorskiego, a 28 minucie po technicznym uderzeniu Ziółkowskiego policzanie doprowadzili do remisu.

Drugą część gry ponownie lepiej rozpoczęli Czarni, którzy w 51 minucie wyszli na prowadzenie. W 60 minucie znów był jednak remis. Tym razem zespołową akcję Chemika wykończył Krystian Kąkol. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 83 minucie spotkania. Krystian uderzył zza pola karnego zaskakując bramkarza gospodarzy.

Chemicy awansowali zatem do II rundy, która zostanie rozegrana 4 września. Rywalem będzie Jeziorak Załom, mecz rozpocznie się w Policach o godzinie 17.30

Chemik: Banaś – Grzesło, Bednarski, Iwański, Lewandowski, M. Kowalczyk, Ziółkowski, Paprocki, Sikorski, Kąkol, Jasik. Grali także: Arendt, Wypych, Białek.

Do drugiej rundy awansowało także Ehrle Dobra, które w wyjazdowym spotkaniu pokonało Pionier Szczecin 5:2. Ehrle w drugiej rundzie podejmować będzie Stal Szczecin.

W kolejnej rundzie zagra także Wołczkowo/Bezrzecze, które pokonało Odrzankę Radziszewo 3:1. W drugiej rudzie WB zmierzy się w Kołbaczu z Zootechnikiem.

Z rozgrywek odpadł natomiast Zryw Kołbaskowo, który przegrał z Aquilą Szczecin 4:5.

[signature]Foto: Ariel Szydłowski