Kultura

Rekrutacja do projektu „Paradeplatz, czyli zegar, który zawsze będzie wskazywał złą godzinę”

Teatr Kana zaprasza młodzież w wieku 15 – 18 lat do udziału w dwutygodniowych, bezpłatnych warsztatach artystycznych, które odbędą się między 17 a 30 sierpnia 2020 roku. Podczas projektu przeprowadzimy śledztwo teatralne! Wykonamy pracę reporterską, poszukując historii indywidualnych, starych kadrów i dokumentów związanych z Aleją Kwiatową w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Przywrócimy pamięć tego miejsca, ale podejmiemy także próbę stworzenia alternatywnej historii oraz zadamy pytania o jego funkcjonalność i dostępność dla mieszkańców. Spróbujemy opisać szczeciński deptak z każdej strony – wykorzystamy reportaż , przyjrzymy się warstwie muzycznej i audiosferze , obrazom i fotografiom, na których został uwieczniony , a wszystkie odkrycia zamkniemy w instalacji artystycznej, o której kształcie zdecydują uczestnicy. Zapoznamy się z zasadami, technikami i narzędziami pozyskiwania informacji. Poznamy podstawy zasad etycznych badacza, sposoby odróżniania prawdy od fikcji, faktów od opinii. Zgłębimy pojęcie instalacji w przestrzeni miejskiej oraz teatralnej, poszukamy relacji pomiędzy obiektem, ciałem a przestrzenią. Z obrazów, dźwięków i słów utkamy mozaikę, która w końcu ożywi Aleję Kwiatową.

Poprowadzimy cztery różnorodne warsztaty: reportersko-performatywny, scenograficzny, muzyczny i fotograficzny. Kadrę instruktorską tworzą Karolina Sabat, Paula Rudź, Zuzanna Marczak, Bartłomiej Orłowski oraz Piotr Nykowski.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny pod linkiem: https:/linkd.pl/zkk2

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kana.art.pl oraz latowteatrze.pl

______________________________________________________________________________

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

Na czasie

Exit mobile version