Gmina Dobra

Radni ze Szczecina interpelują w sprawie Dobrej

Opublikowane

w dniu

[lead]Radny miejski ze Szczecina, Dariusz Matecki z PiS interpeluje do Prezydenta Piotra Krzystka w sprawie funkcjonującego w latach 1979-1989 w obrębie miejscowości Dołuje wysypiska śmieci, którego zarządcą jest MPO Szczecin. Na powierzchni 6 hektarów Szczecin składował tam opady przemysłowe i komunalne. Mimo upływu lat, byłe składowisko odpadów nadal jest nierekultywowane.[/lead]

Obecnie mija 30 lat od kiedy wysypisko przestało funkcjonować i na terenie tym nic się nie dzieje, co więcej teren ten nie jest w żaden sposób zabezpieczony przez co bardzo często wyrzucane są tam nowe odpady i zaśmieca się ponownie okolicę. Kierownik Urzędu Rejonowego w Szczecinie zobowiązał decyzją z dnia 20.03.1998 r. Miejski Zakład Gospodarki Odpadami do przeprowadzenia rekultywacji. Od tego czasu nic się nie dzieje a wręcz dochodzi do degradacji środowiska.

W 2012 roku Wójt Gminy Dobra zwrócił się w oficjalnym piśmie do Prezydenta Miasta Szczecin z informacją o możliwość dofinansowania rekultywacji składowiska przez Narodowy Fundusz Gospodarki Wodnej, co stanowiłoby możliwość ostatecznego rozwiązania problemu z przeprowadzeniem rekultywacji. Pismo nie spotkało się żadną odpowiedzią ze strony Prezydenta Miasta Szczecin.

– Dziś razem z radnymi gminy Dobra byłem na terenie po wysypisku śmieci miasta, przez brak podjętych działań może dochodzić do zatruwania gleby, wód gruntowych a tym samym mieszkańców żyjących pod Szczecinem, jeśli mamy być miastem metropolitalnym, to nie możemy pozostawiać takich problemów nierozwiązanych – mówi radny Dariusz Matecki.

Dariusz Matecki wniósł do Prezydenta Krzystka pismo o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: Czy Gmina Miasto Szczecin podjęła działania do przeprowadzenia rekultywacji? W jakim czasie według założenia miała być przeprowadzona rekultywacja i co do dnia dzisiejszego zostało zrobione? Kiedy Gmina Miasto Szczecin rozpocznie prace związane z pełną rekultywacją? Czy Gmina Miasto Szczecin i Pan Prezydent wezmą odpowiedzialność, za obniżenie wartości gruntów znajdujących się w pobliżu w związku z nie wykonaniem rekultywacji?

Jednocześnie radny Matecki w nawiązaniu do wcześniejszej interpelacji dot. rekultywacji terenu po byłym wysypisku śmieci miasta Szczecin, wnosi o zorganizowanie wspólnej sesji Rady Miasta Szczecin i Rady Gminy Dobra, na którym przedstawione zostaną m.in. odpowiedzi na przedstawione pytanie zawarte w wyżej wspomnianej interpelacji oraz na wszystkie pytanie radnych gminy Dobra.

Reklama

Gmina Dobra

Szkolenie dla przyszłych wolontariuszy w Schronisku w Dobrej

Schronisko dla zwierząt w Dobrej otwiera swoje drzwi dla osób chętnych do włączenia się w pomoc potrzebującym zwierzętom jako wolontariusze. Organizacja ogłasza nabór i zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 sierpnia br. o godzinie 16:00. Spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i funkcjonowania schroniska.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie społeczności lokalnej ma kluczowe znaczenie dla działalności schroniska, dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które wykazują gotowość poświęcenia swojego czasu na rzecz kotów. Pomoc wolontariuszy jest cenna na wielu płaszczyznach – od karmienia, przez czułą opiekę, po pomoc w socjalizacji zwierząt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wolontariacie powinny przybyć na wyznaczone spotkanie, by dowiedzieć się więcej o zadaniach i możliwościach współpracy z placówką. Szczegóły dotyczące przygotowań i programu szkolenia można uzyskać kontaktując się bezpośrednio ze schroniskiem.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i potwierdzenie swojej obecności pod numer tel. 508222247 do 19.08.2024r.
🔴Przypominamy, że wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.
🔴Regulamin wolontariatu dostępny na stronie Schroniska w zakładce „Wolontariat”
🔴Szkolenie odbędzie się w Schronisku w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie