Gmina Dobra

Petycja w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi 

W czwartek rano przed 40. sesją Rady Gminy Dobra radni Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra złożyli w imieniu mieszkańców petycję w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dobra. Petycję podpisało 2330 mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Gminy Dobra, którzy podpisali się pod przedmiotową petycją postulują m.in. przywrócenia cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych, zwiększenia lub zniesienia limitu odbiorów bioodpadów oraz zwiększenia ilości worków do segregacji śmieci.

Taki duże poparcie dla petycji i wypowiedź współwłaścicielki firmy odbierającej odpady, że koszt odbiorów co tydzień i co dwa tygodnie jest porównywalny pozwalają mieć nadzieję, że główny postulat petycji (przywrócenie cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych) zostanie spełniony bez dodatkowego obciążania budżetu. Mamy nadzieję, że Wójt Gminy Dobra wsłucha się w głos mieszkańców – powiedział Paweł Malinowski, radny Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Petycję podpisało 2330 mieszkańców Gminy Dobra (w tym: 1782 podpisów na listach papierowych oraz 548 podpisów złożonych online). Radni Wspólnoty Samorządowej Gminy dobra koordynowali zbieranie podpisów w które włączyło się wielu mieszkańców Gminy Dobra.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy poświęcili swój czas i włączyli się w zbieranie podpisów pod petycją – powiedziała Magdalena Zagrodzka, radna Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Temat petycji został podjęty przez radnych Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra na dzisiejszej sesji Rady Gminy Dobra, ale dyskusja została skutecznie przerwana przez Przewodniczącego Rady Gminy Bartłomieja Milucha, który nie pozwolił radnemu Pawłowi Malinowskiemu odnieść się w ramach „ad vocem” m.in. do wypowiedzi radnego Mariusza Lindnera, który uważa, że mieszkańcy zostali wprowadzeni w błąd czy też do wypowiedzi Wójt Gminy Dobra Teresy Dery.

Dziękujemy mieszkańcom za wiele godzin konstruktywnych rozmów podczas zbierania podpisów – powiedziała Monika Duziak – Kowalska.

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie