Gmina Dobra

Petycja w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi 

W czwartek rano przed 40. sesją Rady Gminy Dobra radni Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra złożyli w imieniu mieszkańców petycję w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dobra. Petycję podpisało 2330 mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Gminy Dobra, którzy podpisali się pod przedmiotową petycją postulują m.in. przywrócenia cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych, zwiększenia lub zniesienia limitu odbiorów bioodpadów oraz zwiększenia ilości worków do segregacji śmieci.

Taki duże poparcie dla petycji i wypowiedź współwłaścicielki firmy odbierającej odpady, że koszt odbiorów co tydzień i co dwa tygodnie jest porównywalny pozwalają mieć nadzieję, że główny postulat petycji (przywrócenie cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych) zostanie spełniony bez dodatkowego obciążania budżetu. Mamy nadzieję, że Wójt Gminy Dobra wsłucha się w głos mieszkańców – powiedział Paweł Malinowski, radny Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Petycję podpisało 2330 mieszkańców Gminy Dobra (w tym: 1782 podpisów na listach papierowych oraz 548 podpisów złożonych online). Radni Wspólnoty Samorządowej Gminy dobra koordynowali zbieranie podpisów w które włączyło się wielu mieszkańców Gminy Dobra.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy poświęcili swój czas i włączyli się w zbieranie podpisów pod petycją – powiedziała Magdalena Zagrodzka, radna Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Temat petycji został podjęty przez radnych Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra na dzisiejszej sesji Rady Gminy Dobra, ale dyskusja została skutecznie przerwana przez Przewodniczącego Rady Gminy Bartłomieja Milucha, który nie pozwolił radnemu Pawłowi Malinowskiemu odnieść się w ramach „ad vocem” m.in. do wypowiedzi radnego Mariusza Lindnera, który uważa, że mieszkańcy zostali wprowadzeni w błąd czy też do wypowiedzi Wójt Gminy Dobra Teresy Dery.

Dziękujemy mieszkańcom za wiele godzin konstruktywnych rozmów podczas zbierania podpisów – powiedziała Monika Duziak – Kowalska.

Gmina Dobra

Rusza Letnia Szkoła Muzykowania na Pomorzu Zachodnim – Rozpoczęcie rekrutacji na 2024!

Rozpoczęła się rekrutacja do Letniej Szkoły Muzykowania na Pomorzu Zachodnim w roku 2024. Projekt ten został powołany do życia w celu promowania muzyki i śpiewu ludowego jako części bogatej kultury regionalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału dorosłych, seniorów, osoby niepełnosprawne, a także przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Liczba dostępnych miejsc została ograniczona do piętnastu, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Opublikowane

w dniu

Podczas kursu prowadzonego przez Stanisława Mazurka, uczestnicy w trakcie 150 godzin zajęć zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu emisji głosu i śpiewu tradycyjnego (120 godzin praktyki) oraz wiedzę teoretyczną na temat muzyki ludowej i historii śpiewu na Pomorzu Zachodnim (30 godzin teorii). Program szkolenia gwarantuje nie tylko rozwój umiejętności muzycznych, ale również pogłębienie świadomości kulturowej.

Kulminacyjnym punktem Letniej Szkoły Muzykowania będzie nagranie płyty CD, na której uczestnicy będą mieli okazję promować kulturowe dziedzictwo regionu. To unikalna okazja do nabycia nie tylko nowych umiejętności, ale i do uczestniczenia w tworzeniu materiału o wartości kulturowej.

Zapisy na kurs ruszyły i zważywszy na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy zainteresowanych do szybkiego zgłaszania swojej kandydatury. Szkoła będzie się odbywać w trybie weekendowym, a koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych za osobę, w cenie zawarty jest nocleg. Nie przegapcie szansy na niezapomniane doświadczenie muzyczne!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tu:
https://forms.gle/GKTrwQNHTA2Wb9Lw6

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Wspólnie na starcie — BIEGNĘ DLA GIENI i JANKA w Grzepnicy

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy gmina Dobra spotkają się na sportowo-charytatywnej imprezie „Biegnę dla Gieni i Janka”. Wydarzenie, zorganizowane wspólnie przez Ludowe Zespoły Sportowe Koło LZS Dobra, lokalną społeczność z Grzepnicy oraz Sołtysa, ma na celu wsparcie dwójki miejscowych wolontariuszy, których dom uległ niedawno zniszczeniu w wyniku pożaru.

Opublikowane

w dniu

Biuro zawodów rozpocznie swoją działalność o godzinie 13:00 przy gminnej świetlicy, zlokalizowanej przy boisku sportowym. Zapisy na bieg dla dzieci, który odbędzie się na dystansie 1500 metrów, oraz dla dorosłych, biegnących trasę 4000 metrów, będą przyjmowane w tym miejscu.

Wpisowe za udział w biegu to dobrowolne datki, które zasilą fundusz na rzecz odbudowy zniszczonego domu. Czas na wspólną zabawę w cieniu sportowej rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14:00, a starter da sygnał do biegu o 15:00.

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali festyn z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci, licytacjami oraz gastronomicznymi specjałami. O wieczną pamiątkę z tej wyjątkowej imprezy zadbają profesjonaliści z FotoInfo Biegowe, z Jarkiem Dulnym na czele.

Szerokie wsparcie zadeklarowały również lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Przykładowo, firma PanelDoor s.c. ufundowała nowe drzwi wejściowe wraz z montażem i usługi związane z instalacją okien. Osoby, które nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w wydarzeniu, mogą przekazać swoje datki finansowe poprzez zorganizowany apel o pomoc.

Całe przedsięwzięcie dowodzi, iż silna i zjednoczona społeczność potrafi stawić czoła nawet najtrudniejszym przeciwnościom losu, oferując solidarną pomoc potrzebującym.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Finałowa gala projektu „Kulturalne Pogranicze – II edycja”

Mieszkańcy Dobrej mają niepowtarzalną okazję, by wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, kończącym drugą odsłonę projektu „Kulturalne Pogranicze”. Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 17.00.

Opublikowane

w dniu

Wśród artystów zaproszonych do udziału w finale projektu znajdują się utalentowani muzycy, którzy z pewnością zachwycą obecnych swoimi interpretacjami. Na scenie zobaczymy pianistów – Marcina Pękali, Olhę Kozlan i Arkadiusza Świecha oraz sopranistkę – Natalię Jarosiewicz. W repertuarze znajdą się dzieła muzyki klasycznej, a także współczesnej, co gwarantuje różnorodność muzycznych przeżyć.

To wydarzenie to doskonała okazja, by celebrować bogactwo i różnorodność kultury w regionie. Organizatorzy zadali sobie trud, aby zapewnić, że gala finałowa będzie nie tylko świetnym doświadczeniem artystycznym, ale także momentem budującym poczucie wspólnoty wśród mieszkańców gminy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a udział w nim może wnieść wiele radości oraz stanowić inspirację dla miłośników sztuki muzycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie