Gmina Police

Puchar Polski ponownie dla Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Zespół Chemika Police pisze właśnie historię polskiej siatkówki kobiecej. W niedzielę w Nysie nasza drużyna po raz siódmy zdobyła Puchar Polski. Tym samym policzanki zrównały się liczbą trofeów z najlepszą dotychczas drużyną w żeńskiej klubowej siatkówce – BKS Bielsko Biała.[/lead]

W finałowym turnieju Chemik nie stracił nawet seta. Najpierw w półfinale pokonał 3:0 Budowlane Łódź. Nasza drużyna tylko na początku miała małe problemy z udowodnieniem swojej wyższości. Im było jednak bliżej końca partii premierowej, tym policzanki coraz lepiej radziły sobie na parkiecie i w efekcie bardzo pewnie wygrały w trzech setach.

W niedzielnym fiale z Developer Rzeszów nasz zespół również nie oddał rywalkom ani jednej partii. Spotkanie, choć trzysetowe, przyniosło jednak sporo emocji. W każdym z setów walki nie brakowało, ale w najważniejszych momentach to Chemik był górą. 

MVP meczu finałowego została Chiaka Ogbogu. Z kolei MVP całego turnieju finałowego uznana została Martyna Łukasik. – To mój pierwszy taki sukces w karierze zarówno jeśli chodzi o tytuł MVP, jak i sięgnięcie po puchar. Cieszę się, że w tym turnieju wygrałyśmy obydwa mecze po 3:0, choć nie były to łatwe spotkania. Najważniejsze, że Puchar Polski wraca do Polic. Cieszę się, że miałam szansę zagrać w tym turnieju – Łukasik powiedziała w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Na krajowych parkietach policzanki rządzą zatem niepodzielnie. W rozgrywkach ligowych na jedną kolejkę przed zakończeniem zasadniczej rundy rozgrywek Chemik zapewnił sobie pierwsze miejsce przed fazą play off. W ostatnim spotkaniu zasadniczej rundy policzanki zmierzą się w sobotę, w Łodzi z ŁKS. DJ

Półfinał PP

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

Chemik: Busa (11) Grajber (7), Chojnacka (7), Łukasik (18), Ogbogu (9), Mirković (7), Krzos (libero) oraz Bednarek i Mędrzyk

Finał PP

Chemik Police –  Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

Chemik: Busa (12), Grajber (8), Chojnacka (8), M. Łukasik (16), Ogbogu (13), Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek (1) i Pleśnierowicz.

Policzanki wygrały cztery z sześciu ostatnich rozgrywek Pucharu Polski i tylko raz nie znalazły się w turnieju finałowym. Mecze finałowe i lata, w których Chemik wygrywał Puchar Polski: 

1992/93 Chemik Police – Pałac Samsung Bydgoszcz

1993/94 ARS Komfort Police – BKS Stal Bielsko-Biała

1994/1995 Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała

2013/14 Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna

2015/16 Chemik Police – Atom Trefl Sopot

2016/17 Chemik Police – Budowlani Łódź

2018/19 Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów

Reklama

Gmina Police

Nie będzie dyżurnego przedszkola w Policach

Na razie nie będzie dyżurnego przedszkola w wakacje w gminie Police. Sprawa braku wakacyjnych dyżurów w polickich przedszkolach ma wrócić na najbliższej sesji Rady Miejskiej..

Opublikowane

w dniu

Przedszkola w Policach zamykają się nawet na miesiąc czasu. Rodzice pozostają sami sobie. Na miesiąc muszą zorganizować jakąś opiekę dla swoich dzieciaków. Czegoś takiego jak dyżury w przedszkolach nie będzie w tym roku. Wszyscy zapomnieli o tym, że ustawodawca nie zdejmuje obowiązku z pana burmistrza, żeby zapewnił opiekę dla dzieciaków, których przedszkola są zamknięte. Nikt nie zapewnił alternatywy – mówi Radio Szczecin Rafał Ignaczak.

W ocenie Rafała Ignaczaka w Policach należałoby wrócić do modelu funkcjonowania przedszkoli, który obowiązywał w gminie przed 2019 rokiem.

Dyżury funkcjonowały świetnie przed pandemią, potem był Covid i rzeczywiście dzieciaki nie mogły się przemieszczać pomiędzy placówkami. Pandemii teraz nie ma, jest to wyraźnie już ogłoszone i możemy spokojnie wrócić do tego starego porządku, przywrócić dyżury. Myślę, że wystarczy troszeczkę dobrej woli i można to poukładać.

Czytaj dalej

Gmina Police

Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło Pieśń Rzeźniczą – teledysk ma szasnę zostać hitem Internetu [FILM]

Śpiewająca grupa męska z Tanowa od kilku lat promuje nasz region, a od niedzieli w serwisie youtube pojawił się znakomity teledysk do Pieśni Rzeźniczej z XIX wieku. Jest chwilami mrocznie, także lekko „krwiście”, ale bardzo stylowo, a przede wszystkim zabawnie.

Opublikowane

w dniu

Pieśń pochodzi ze Śpiewnika dla Przemysłowców, w którym są zamieszczone dawne pieśni cechowe. Nie tylko rzeźnik, ale także mularz, piwowar, wędrowczyk, czy medyk. Poza tekstem, jest podstawowa linia melodyczna, którą specjalnie dla bractwa przearanżował szczeciński kompozytor Paweł Kornicz. Pieśń Rzeźnicza jest pierwszą, która doczekała się teledysku, choć teledysk to za mało powiedziane.

Na filmie przedstawiono także historię spotkania w sklepie „Panny Andzi”, która zagrała Anna Neugebauer oraz rzeźnika, w którego rolę wcielił się mieszkaniec podgrodzia Zbigniew Kotuła. Po brawurowej i zabawnej scenie w sklepie (nagrania realizowano w danym szczecińskim sklepie mięsnym, przy ul. Pocztowej 19, w którym dziś funkcjonuje Kawiarnia w Lesie) możemy zobaczyć odtworzony warsztat pracy dawnego rzeźnika i wysłuchać przejmującej historii, która wcale nie jest tak oczywista. Dawni rzeźnicy mieli świadomość, że zadają śmierć i ból, ale ich zawód był bardzo potrzebny i odpowiedzialny. W czasach, gdy nie było lodówek, obróbka mięsa wymagała szczególnej wiedzy, umiejętności i… siły.  Pieśń rzeźnika opowiada o trudzie, cierpieniu, a także o sumieniu.

Wzrok dziki, suknia splugawiona krwią, w rękach nóż i toporek, a po chwili bezduszny morderca zadaje śmierć niewinnym ofiarom. I do tego za pieniądze! Czy tacy właśnie byli dawni rzeźnicy? Bractwo Śpiewacze z Tanowa odtworzyło pieśń cechową z XIX wieku, która wiele wyjaśnia. Złap się mocno fotela i zanurz się w przerażająco prawdziwą, ale jakże piękną Pieśń Rzeźnicką – czytamy w opisie filmu.

Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało w grudniu 2018 roku. Jest to męska grupa wokalna, która za cel obrała sobie „rozśpiewanie powiatu Polickiego”, w szczególności osób w wieku senioralnym, ale członkami Bractwa są także nastolatkowie. Dyrygentem zespołu jest Piotr Biniek, a zdjęcia do teledysku zrealizował Bartosz Jurgiewicz.

Czytaj dalej

Gmina Police

Warsztaty tańca dancehall z Pauliną Woźniak

Jeśli chcecie poczuć niepowtarzalny klimat południa, doświadczyć tanecznych wibracji i dać ciału popłynąć przy dynamicznych dźwiękach muzyki, to te warsztaty są właśnie dla Was! Szkolić Was będzie instruktorka, która dopiero co wróciła z podróży na Jamajkę, gdzie miała możliwość doskonalić swój warsztat artystyczny u źródła.

Opublikowane

w dniu

Paulina Woźniak – uczestniczką formatów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent oraz Got to Dance – Tylko Taniec.

Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce w latach 70. – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. To styl, w którym całe ciało płynnie przechodzi przez kolejne ruchy bazowe, by zademonstrować siłę i energię drzemiącą w najgłębszych zakamarkach organizmu.

W czasie warsztatów, w formie choreografii lub w formie zabaw ruchowych, nauczycie się zarówno podstawowych kroków, jak i powtarzania dłuższych sekwencji tanecznych, jednocześnie
ćwicząc słuch muzyczny, korelację półkul mózgowych i koordynację ruchową.
Będziecie mogli skupić się nie tylko na samodzielnej pracy, ale również na działaniach zespołowych, co pozwoli Wam nawiązać nowe relacje koleżeńskie.

By wziąć udział w warsztatach, nie musicie mieć tanecznych umiejętności. Wystarczy, że dacie z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiecie ze sobą dobry humor! Dajcie się porwać dźwiękom muzyki i wyraźcie siebie poprzez taniec!

Harmonogram warsztatów:

11:00 – 12:15 dzieci 8-11 lat

12:30 – 13:45 dzieci 12-14 lat
14:00 – 15:15 młodzież 15+

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie