Gmina Police

Puchar Polski ponownie dla Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Zespół Chemika Police pisze właśnie historię polskiej siatkówki kobiecej. W niedzielę w Nysie nasza drużyna po raz siódmy zdobyła Puchar Polski. Tym samym policzanki zrównały się liczbą trofeów z najlepszą dotychczas drużyną w żeńskiej klubowej siatkówce – BKS Bielsko Biała.[/lead]

W finałowym turnieju Chemik nie stracił nawet seta. Najpierw w półfinale pokonał 3:0 Budowlane Łódź. Nasza drużyna tylko na początku miała małe problemy z udowodnieniem swojej wyższości. Im było jednak bliżej końca partii premierowej, tym policzanki coraz lepiej radziły sobie na parkiecie i w efekcie bardzo pewnie wygrały w trzech setach.

W niedzielnym fiale z Developer Rzeszów nasz zespół również nie oddał rywalkom ani jednej partii. Spotkanie, choć trzysetowe, przyniosło jednak sporo emocji. W każdym z setów walki nie brakowało, ale w najważniejszych momentach to Chemik był górą. 

MVP meczu finałowego została Chiaka Ogbogu. Z kolei MVP całego turnieju finałowego uznana została Martyna Łukasik. – To mój pierwszy taki sukces w karierze zarówno jeśli chodzi o tytuł MVP, jak i sięgnięcie po puchar. Cieszę się, że w tym turnieju wygrałyśmy obydwa mecze po 3:0, choć nie były to łatwe spotkania. Najważniejsze, że Puchar Polski wraca do Polic. Cieszę się, że miałam szansę zagrać w tym turnieju – Łukasik powiedziała w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Na krajowych parkietach policzanki rządzą zatem niepodzielnie. W rozgrywkach ligowych na jedną kolejkę przed zakończeniem zasadniczej rundy rozgrywek Chemik zapewnił sobie pierwsze miejsce przed fazą play off. W ostatnim spotkaniu zasadniczej rundy policzanki zmierzą się w sobotę, w Łodzi z ŁKS. DJ

Półfinał PP

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

Chemik: Busa (11) Grajber (7), Chojnacka (7), Łukasik (18), Ogbogu (9), Mirković (7), Krzos (libero) oraz Bednarek i Mędrzyk

Finał PP

Chemik Police –  Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

Chemik: Busa (12), Grajber (8), Chojnacka (8), M. Łukasik (16), Ogbogu (13), Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek (1) i Pleśnierowicz.

Policzanki wygrały cztery z sześciu ostatnich rozgrywek Pucharu Polski i tylko raz nie znalazły się w turnieju finałowym. Mecze finałowe i lata, w których Chemik wygrywał Puchar Polski: 

1992/93 Chemik Police – Pałac Samsung Bydgoszcz

1993/94 ARS Komfort Police – BKS Stal Bielsko-Biała

1994/1995 Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała

2013/14 Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna

2015/16 Chemik Police – Atom Trefl Sopot

2016/17 Chemik Police – Budowlani Łódź

2018/19 Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów

Reklama

Gmina Police

Uroczyste otwarcie terenów wypoczynkowych nad Łarpią

We wtorek 18 lipca burmistrz Polic wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzył tereny rekreacyjne nad Łarpią.

Opublikowane

w dniu

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki ze zrewitalizowaną zabudową zabytkową rozbudowano i zagospodarowano tereny nadwodne z miejscami cumowania kajaków. Atrakcyjne przyrodniczo tereny z dostępem do wody, połączono ciągami pieszymi i rowerowymi wraz z miejscami rekreacji w sposób zapewniający integracyjne miejsca wypoczynku i rekreacji, organizacji wspólnych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Obiekt, który dzisiaj oficjalnie otwieramy, jest kolejnym etapem realizacji rewitalizacji Starego Miasta oraz zwieńczeniem ponad 20-letniej współpracy z miastem Pasewalk – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czytaj dalej

Gmina Police

Od wtorku zmiany na liniach 109, 110, 111

W związku z pracami przy budowie węzła przesiadkowego SKM Police od wtorku 16 maja nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulic Batorego i Szkolnej w Policach. Spowoduje to zmianę trasy linii 109, 110 i 111.

Opublikowane

w dniu

1.       Pomiędzy przystankami „Police Rynek” a „Police Mazurska Kościół” autobusy ww. linii kursować będą ulicami Grunwaldzką i Kołłątaja, z pominięciem ulic Batorego i Szkolnej.

2.       Przystanki „Police Grunwaldzka” i „Police Szkolna” nie będą przez ww. linie obsługiwane.

3.       Uruchomiony zostanie dla ww. linii tymczasowy przystanek „Police Kołłątaja” (nr 53522) w kierunku pętli „Police Rynek”, zlokalizowany w ciągu ul. Kołłątaja przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną (na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku).

Czytaj dalej

Gmina Police

Kolorowy bal z MOK

Zapraszamy wszystkie dzieci od szóstego roku życia na wyjątkowy, kolorowy BAL !

Opublikowane

w dniu

Uwielbiamy świętować, a najbardziej razem z Wami, dlatego wykorzystujemy do tego każdą możliwą okazję!
Za oknem kolorów coraz więcej, co zainspirowało nas do tego wyjątkowego spotkania.

ZAPRASZAMY NA KOLOROWĄ ZABAWĘ!

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie