Gmina Police

Puchar Polski ponownie dla Chemika

Opublikowane

w dniu

[lead]Zespół Chemika Police pisze właśnie historię polskiej siatkówki kobiecej. W niedzielę w Nysie nasza drużyna po raz siódmy zdobyła Puchar Polski. Tym samym policzanki zrównały się liczbą trofeów z najlepszą dotychczas drużyną w żeńskiej klubowej siatkówce – BKS Bielsko Biała.[/lead]

W finałowym turnieju Chemik nie stracił nawet seta. Najpierw w półfinale pokonał 3:0 Budowlane Łódź. Nasza drużyna tylko na początku miała małe problemy z udowodnieniem swojej wyższości. Im było jednak bliżej końca partii premierowej, tym policzanki coraz lepiej radziły sobie na parkiecie i w efekcie bardzo pewnie wygrały w trzech setach.

W niedzielnym fiale z Developer Rzeszów nasz zespół również nie oddał rywalkom ani jednej partii. Spotkanie, choć trzysetowe, przyniosło jednak sporo emocji. W każdym z setów walki nie brakowało, ale w najważniejszych momentach to Chemik był górą. 

MVP meczu finałowego została Chiaka Ogbogu. Z kolei MVP całego turnieju finałowego uznana została Martyna Łukasik. – To mój pierwszy taki sukces w karierze zarówno jeśli chodzi o tytuł MVP, jak i sięgnięcie po puchar. Cieszę się, że w tym turnieju wygrałyśmy obydwa mecze po 3:0, choć nie były to łatwe spotkania. Najważniejsze, że Puchar Polski wraca do Polic. Cieszę się, że miałam szansę zagrać w tym turnieju – Łukasik powiedziała w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Na krajowych parkietach policzanki rządzą zatem niepodzielnie. W rozgrywkach ligowych na jedną kolejkę przed zakończeniem zasadniczej rundy rozgrywek Chemik zapewnił sobie pierwsze miejsce przed fazą play off. W ostatnim spotkaniu zasadniczej rundy policzanki zmierzą się w sobotę, w Łodzi z ŁKS. DJ

Półfinał PP

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

Chemik: Busa (11) Grajber (7), Chojnacka (7), Łukasik (18), Ogbogu (9), Mirković (7), Krzos (libero) oraz Bednarek i Mędrzyk

Finał PP

Chemik Police –  Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

Chemik: Busa (12), Grajber (8), Chojnacka (8), M. Łukasik (16), Ogbogu (13), Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek (1) i Pleśnierowicz.

Policzanki wygrały cztery z sześciu ostatnich rozgrywek Pucharu Polski i tylko raz nie znalazły się w turnieju finałowym. Mecze finałowe i lata, w których Chemik wygrywał Puchar Polski: 

1992/93 Chemik Police – Pałac Samsung Bydgoszcz

1993/94 ARS Komfort Police – BKS Stal Bielsko-Biała

1994/1995 Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała

2013/14 Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna

2015/16 Chemik Police – Atom Trefl Sopot

2016/17 Chemik Police – Budowlani Łódź

2018/19 Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów

Reklama

Gmina Police

Spływ kajakowy Łarpią

Stowarzyszenie Ekologiczne „Łarpia” i policki OSiR zapraszają na sobotę, 20 sierpnia br. na Wakacyjny Rodzinny Spływ Kajakowy Łarpią i Odrą.

Opublikowane

w dniu

– Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na teren Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej na godz. 10.00. Planujemy pływanie w kajakach jedno i dwu osobowych oraz w „smoczej łodzi” – napisał na swoim profilu FB, Wiesław Gaweł.

W związku z tym niezbędny jest udział w imprezie co najmniej 10 mężczyzn w celu zwodowania tej wielkiej łodzi. Wpisowe-darowizna na imprezę (koszt wypożyczenia kajaka) 10 zł. Na zakończenie spływu wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek (tym razem własnych), konkursy dla dzieci z nagrodami, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomiki ukończenia spływu.

Ilość miejsc w spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a zgłoszenia należy nadsyłać na adres: wgaw@wp.pl. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone, aż do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej

Gmina Police

UOKiK wydał zgodę na powołanie nowej spółki „śmieciowej”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na powstanie nowej spółki „śmieciowej” w Policach. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć planowaną budowę zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych, który powstać ma w Leśnie Górnym w gminie Police.

Opublikowane

w dniu

O planach budowy zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnyc głośno się zrobiło pod koniec czerwca br. Wówczas to władze samorządowe Polic wraz z przedstawicielami Remondis Szczecin, Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net z siedzibą w Policach oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, przedstawiło protestującym mieszkańcom Leśna Górnego, Pilichowa i Siedlic projekt powołania spółki oraz charakter zakładu. Nowy zakład w Leśnie Górnym docelowo przetwarzać ma 40 tysięcy ton odpadów rocznie. Niepokoi to mieszkańców Pilchowa, którzy obawiają się między innymi nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych przez ich miejscowość.

Nadal jesteśmy, jako mieszkańcy tych trzech miejscowości przeciwni rozbudowie zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych – mówi sołtys Pilchowa Ireneusz Todorski. Czekamy na odpowiedź od burmistrza Diakuna na nasz wniosek, złożony w Urzędzie pod koniec czerwca i na konsultacje społeczne. Podczas czerwcowego spotkania dotyczącego zakładu nie zostaliśmy przekonani do tej inwestycji. Uważamy również, że same konsultacje powinny się odbyć dużo wcześniej.

Zdaniem sołtysa Todorskiego, podczas konsultacji powinno się przedstawić wszystkie dobre i złe strony powstania zakładu przeróbki odpadów biodegradowalnych. Powinno się również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, których ten problem będzie dotykać. Chodzi przede wszystkim o budowę chodników i ścieżek rowerowych.

Czytaj dalej

Gmina Police

Dzielnicowy zawsze na służbie. Rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Wzorową postawą wykazała się st. sierż. Damian Mucha dzielnicowy KPP w Policach, gdy w dniu wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy szybko ruszył w ślad za poszukiwanym i wezwał na pomoc patrol policji. Czujność i zaangażowanie dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego za kradzieże.

Opublikowane

w dniu

We wtorkowy wieczór st. sierż. Damian Mucha w czasie wolnym od służby rozpoznał wśród przechodniów poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy wiedział, że takiej okazji nie można odpuścić dlatego niezwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki KPP Police. Funkcjonariusz nie odpuszczał i cały czas był w pobliżu poszukiwanego mężczyzny, którego lokalizację przekazywał na bieżąco jadącemu ku nim patrolowi policji. Gdy na miejsce przyjechała załoga OPI wspólnie z dzielnicowym doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny i osadzenia w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna to 19 letni mieszkaniec Polic, który poszukiwany był między innymi za kradzieże. Przestępca pozostanie w zamknięciu przez najbliższe 4 miesiące.

Zachowanie dzielnicowego to nieodosobniony przypadek. Nasi funkcjonariusze niejednokrotnie udowodnili, że policjantem jest się zawsze i doprowadzali do zatrzymań osób poszukiwanych nawet w czasie wolnym od służby. Niemniej jednak st. sierż. Damian Mucha swoją postawą udowodnił, że zatrudnienie w szeregach policji to nie praca, którą kończy się z chwilą wyjścia z komendy, a służba 24 h na dobę.

mł. asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie