Gmina Kołbaskowo

Przetarg na przebudowę ul. Turkusowej w Warzymicach

Przetarg na kompleksową przebudowę ulicy Turkusowej i okolicznych w Warzymicach, ogłosiła Gmina Kołbaskowo. Otwarcie ofert we wtorek, 21 czerwca br. 

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy ulicy Turkusowej i sąsiednich skarżą się na fatalny stan dróg. W tym miejscu powstaje dużo nowych domów. Gmina Kołbaskowo rok temu obiecała zająć się problemem. Szybko zlecono projekt przebudowy. Kolejne dobre wiadomości w tym temacie pojawiły się w lutym tego roku. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo poinformowała o przystąpieniu do przetargu na przebudowę.

Jest to droga, która jest własnością gminy. Jej stan jest tragiczny. Nie jesteśmy w stanie jej zabezpieczyć czasowo w żaden sposób, dlatego przystępujemy do przetargu na przebudowę. Cały koszt oszacowany jest na około 20 mln złotych. Przetarg chcemy ogłosić jak najszybciej i niezwłocznie przystąpić do prac – mówiła Małgorzata Schwarz.
Inwestycja „Budowa dróg gminnych w m. Warzymice – ul. Turkusowa, Wrzosowa, Oliwkowa, Złota wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym” obejmuje m.in. budowę układu drogowego (ok. 2,5 km) z chodnikami, skrzyżowaniami i zjazdami, remont rowu przydrożnego, budowę kanalizacji deszczowej, ziemnego otwartego zbiornika retencyjnego oraz linii kablowej oświetleniowej wraz ze słupami oświetleniowymi.
 
Wybór najkorzystniejszej oferty zostanie dokonany według następujących kryteriów oceny ofert: cena – 60%, termin realizacji zamówienia – 20% i termin gwarancji i rękojmi – 20%. Maksymalny termin realizacji zamówienia wynosi 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, inwestycja zakończy się w 2023 roku.
 
Gmina Kołbaskowo złożyła wniosek o dofinansowanie zadania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Niestety, inwestycja nie otrzymała dofinansowania.

Gmina Kołbaskowo

Magda Umer, Czesław Śpiewa i Artur Andrus wystąpią w Moczyłach

Podczas 10. edycji festiwalu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w Moczyłach wystąpią Magda Umer,  Czesław Śpiewa i Artur Andrus. Już teraz rezerwujcie wolny czas: sobota 26 sierpnia, start o 17:00.

Opublikowane

w dniu

Organizatorami festiwalu są Gmina Kołbaskowo i GOKSiR Przecław. Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

BikeS także w Kołbaskowie

Od początku kwietnia rowerem BikeS można pojechać ze Szczecina do Kołbaskowa i odwrotnie. System powiększy się o trzy strefy postoju i 30 rowerów.

Opublikowane

w dniu

Gotowe są już dwie strefy postoju:

  • Przecławiu (na przystanku koło kościoła),
  • i w Kołbaskowie (na przystanku)

Trzecia w Warzymicach zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Dzięki nowym strefom mieszkańcy Szczecina i gminy Kołbaskowo będą mogli podróżować między swoimi miejscowościami rowerami BikeS. To efekt umowy między gminą Dobra a spółką NiOL (operatorem BikeS). Umowa obowiązuje do końca roku, a gmina Dobra na jej realizację przeznaczyła 159,8 tys. zł.

To już druga umowa spółki NiOL na obsługę systemu BikeS z gminą sąsiadującą ze Szczecinem. Na podobnych zasadach BikeS funkcjonuje w gminie Dobra.

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

AGA ZARYAN z poezją Sary Teasdale pojawi się w GOKSiR Przecławiu 

Artystka do Kołbaskowa przyjedzie 23 maja, by zaprezentować materiał ze swojej najnowszej płyty „Sara”. Inspiracją dla powstania albumu stała się twórczość wybitnej amerykańskiej poetki Sary Teasdale. Bilety już w sprzedaży!

Opublikowane

w dniu

Twórczość Agi Zaryan to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Jako pierwsza polska artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku. Tym samym artystka dołączyła do takich nazwisk jak Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin.

Na swoją ostatnią płytę Aga Zaryan wybrała bliskie jej sercu wiersze Sary Teasdale, poetki żyjącej na przełomie XIX I XX wieku. Sara była jedną z najbardziej uznanych i popularnych za jej życia poetek. Została uhonorowana w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji – Love Songs. Była to pierwsza nagroda przyznana w tej kategorii.

Muzyka Agi na najnowszym albumie jest niezwykle intymna. Przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Ciepłemu brzmieniu głosu artystki towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów, Szymon Mika i David Dorůžka, którzy napisali piosenki na album Agi. Muzycy grają na kilku rodzajach gitar, bawiąc się różnorodnością brzmień.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Agi Zaryan i dobrego jazzu do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu we wtorek, 23 maja na godz. 19. Bilety w cenie 120 zł od osoby (z Kołbaskowską Kartą Mieszkańca 100 zł) do nabycia w serwisie www.bilety.fm oraz kasie GOKSiR.

Aga Zaryan: „Sara”
23 maja 2023, godz. 19
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu
ul. Rekreacyjna 1,

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie