Gmina Dobra

Przekazanie nowej szatni klubowi Ehrle Dobra

Zakończyła się budowa zaplecza socjalnego przy boisku sportowym w Dobrej. W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu piłkarskiego Ehrle Dobra.

Opublikowane

w dniu

Po wykonaniu nowej nawierzchni boiska sportowego przy ul. Sportowej w Dobrej przyszedł czas na budowę zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Dokumentację techniczną wykonała Pracownia Architektoniczna ARCHISPEKTRUM.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku, a zakończyły w 3. kwartale 2022 roku.

Budynek został zaprojektowany w jednym ciągu i podzielony na 6 pomieszczeń, do których prowadzą osobne wejścia od strony frontowej. W obiekcie znajdują się szatnie dla gości i gospodarzy. Do tego zaplecze higieniczno-sanitarne, w skład którego wchodzą prysznice, umywalki, miska ustępowa. W budynku znajdziemy jeszcze toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie techniczne, magazyn oraz pokój sędziów wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym. Obiekt jest ogrzewany pompą ciepła.

Inwestycję na zlecenie Gminy Dobra wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane Global Sp. z o.o. za kwotę 687.777 złotych.

W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu Ehrle Dobra. W krótkiej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu, wykonawcy inwestycji i klubu piłkarskiego – prezes Wiesław Malec oraz wiceprezes i kapitan drużyny Arek Kondraciuk.

Rewelacja! Takiego obiektu potrzebowaliśmy. Wcześniej wstyd było zapraszać gości do naszego starego zaplecza. Teraz jest idealnie. Przed wykonaniem inwestycji mogliśmy wnosić nasze uwagi do projektu, które zostały uwzględnione. Przetestujemy nowe szatnie już w sobotę, 5 listopada kiedy zagramy z zespołem Jeziorak Szczecin – mówi kapitan drużyny Ehrle Dobra Arek Kondraciuk.

Celem projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego było stworzenie kompleksu sanitarno-szatniowego niezbędnego do organizowania zawodów sportowych, szkolenia młodzieży, zachęcenie okolicznych mieszkańców do uprawiania sportu, integracji i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Tekst i zdjęcia: B. Świderski, gminadobra24.pl

Gmina Dobra

Szkolenie dla przyszłych wolontariuszy w Schronisku w Dobrej

Schronisko dla zwierząt w Dobrej otwiera swoje drzwi dla osób chętnych do włączenia się w pomoc potrzebującym zwierzętom jako wolontariusze. Organizacja ogłasza nabór i zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 sierpnia br. o godzinie 16:00. Spotkanie będzie stanowiło możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i funkcjonowania schroniska.

Opublikowane

w dniu

Zaangażowanie społeczności lokalnej ma kluczowe znaczenie dla działalności schroniska, dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które wykazują gotowość poświęcenia swojego czasu na rzecz kotów. Pomoc wolontariuszy jest cenna na wielu płaszczyznach – od karmienia, przez czułą opiekę, po pomoc w socjalizacji zwierząt. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wolontariacie powinny przybyć na wyznaczone spotkanie, by dowiedzieć się więcej o zadaniach i możliwościach współpracy z placówką. Szczegóły dotyczące przygotowań i programu szkolenia można uzyskać kontaktując się bezpośrednio ze schroniskiem.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt i potwierdzenie swojej obecności pod numer tel. 508222247 do 19.08.2024r.
🔴Przypominamy, że wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.
🔴Regulamin wolontariatu dostępny na stronie Schroniska w zakładce „Wolontariat”
🔴Szkolenie odbędzie się w Schronisku w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1, 72-003 Dobra

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Jadwiga Tumielewicz – nowa dyrektor Schroniska w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej powitało nową dyrektor – Jadwigę Tumielewicz. Pani Jadwiga jest znana z wielkiego serca dla zwierząt i niezawodnego oddania ich dobru. Jej życiową pasją jest pomoc tym, którzy sami nie są w stanie poprosić o wsparcie.

Opublikowane

w dniu

Posiadając bogate doświadczenie w zarządzaniu i ochronie zwierząt, nowa dyrektor wprowadzi szereg zmian wizjonerskich, kładąc nacisk na poprawę jakości życia podopiecznych schroniska. Jej imponujące osiągnięcia już teraz budzą optymizm i są gwarancją, że wizja pani Jadwigi zyska materialny wymiar.

Ulepszone warunki życia zwierząt i akcentowanie znaczenia edukacji społecznej związanej z opieką nad zwierzętami będzie stało w centrum jej działań. Pani Tumielewicz planuje liczne akcje adopcyjne, warsztaty edukacyjne oraz kampanie promujące odpowiedzialność każdego z nas wobec tych bezbronnych istot.

Zarówno mieszkańcy gminy, jak i jej najmniejsi czworonożni mieszkańcy mogą spodziewać się wkrótce wielu pozytywnych zmian. To wszystko zostanie uroczyście zainaugurowane podczas Dnia Otwartego w schronisku, który odbędzie się 5 października. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zgromadzi wielu miłośników zwierząt.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Pako – jedenastoletni psiak o duchu młodzieńca szuka domu

Pako, sympatyczny mieszkaniec Schroniska w Dobrej, każdego tygodnia oczekuje soboty z niecierpliwością. Piesek wkraczając w jedenastą wiosnę swojego życia, zachowuje zapał i radość porównywalną do młodego psa. Sobota jest dla niego dniem szczególnym, bowiem wtedy też odwiedza go ukochana wolontariuszka i bierze go na długie i pełne uwagi spacery – momenty, które są dla Pako niezwykle ważne.

Opublikowane

w dniu

Niemniej jednak, w ciągu tygodnia brak tej wyjątkowej osoby jest dla niego odczuwalny. Zwierzak, choć otoczony opieką, intuicyjnie odczuwa, że codzienne spacery to nie to samo, co te sobotnie eskapady. To przekonanie sprawia, że Pako niestrudzenie czeka na osobę, z którą mógłby spędzić resztę swoich dni.

Starzejący się, lecz wciąż pełen życia pies, ma nadzieję znaleźć kogoś, kto otworzy przed nim drzwi swojego domu i serca. Pragnienie, aby Pako nie stał się tylko kolejnym numerkiem w statystyce, lecz członkiem rodziny, jest wyraźne w apelu tych, którzy go znają. Mimo śladów wieku widocznych na jego pyszczku, w oczach Pako wciąż tli się nadzieja na nowy, ciepły dom.

Kontakt w sprawie adopcji tego, a także innych zwierzaków, zadzwoń (godz. 8-16, poniedziałek – sobota) 508 222 247. Porozmawiaj z wolontariuszem 733 903 350

 

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie