Gmina Dobra

Przekazanie nowej szatni klubowi Ehrle Dobra

Zakończyła się budowa zaplecza socjalnego przy boisku sportowym w Dobrej. W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu piłkarskiego Ehrle Dobra.

Opublikowane

w dniu

Po wykonaniu nowej nawierzchni boiska sportowego przy ul. Sportowej w Dobrej przyszedł czas na budowę zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Dokumentację techniczną wykonała Pracownia Architektoniczna ARCHISPEKTRUM.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku, a zakończyły w 3. kwartale 2022 roku.

Budynek został zaprojektowany w jednym ciągu i podzielony na 6 pomieszczeń, do których prowadzą osobne wejścia od strony frontowej. W obiekcie znajdują się szatnie dla gości i gospodarzy. Do tego zaplecze higieniczno-sanitarne, w skład którego wchodzą prysznice, umywalki, miska ustępowa. W budynku znajdziemy jeszcze toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie techniczne, magazyn oraz pokój sędziów wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym. Obiekt jest ogrzewany pompą ciepła.

Inwestycję na zlecenie Gminy Dobra wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane Global Sp. z o.o. za kwotę 687.777 złotych.

W piątek, 28 października Wójt Gminy Dobra Teresa Dera przekazała nowy obiekt przedstawicielom klubu Ehrle Dobra. W krótkiej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu, wykonawcy inwestycji i klubu piłkarskiego – prezes Wiesław Malec oraz wiceprezes i kapitan drużyny Arek Kondraciuk.

Rewelacja! Takiego obiektu potrzebowaliśmy. Wcześniej wstyd było zapraszać gości do naszego starego zaplecza. Teraz jest idealnie. Przed wykonaniem inwestycji mogliśmy wnosić nasze uwagi do projektu, które zostały uwzględnione. Przetestujemy nowe szatnie już w sobotę, 5 listopada kiedy zagramy z zespołem Jeziorak Szczecin – mówi kapitan drużyny Ehrle Dobra Arek Kondraciuk.

Celem projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego było stworzenie kompleksu sanitarno-szatniowego niezbędnego do organizowania zawodów sportowych, szkolenia młodzieży, zachęcenie okolicznych mieszkańców do uprawiania sportu, integracji i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Tekst i zdjęcia: B. Świderski, gminadobra24.pl

Gmina Dobra

Niszczenie chodnika

Strażnicy gminni  stwierdzili zniszczenie chodnika przy ulicy Żubrzej w m. Dołuje. Według wstępnych ustaleń kierowca pojazdu, który tego dokonał okazał zezwolenie Starostwa Powiatowego w Policach na poruszanie się pojazdów ciężarowych na trasie Dołuje do działki rolnej, na wysokości której został zniszczony chodnik.

Opublikowane

w dniu

Mając na uwadze poczynione ustalenia strażnicy gminni nałożyli na sprawcę dwa mandaty karne. Jednocześnie zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Straż Gminna zobowiązała sprawcę do pilnego naprawienia uszkodzenia. Sprawa będzie monitorowana.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Bezpłatna nauka gry w tenisa ziemnego

Dzieci i młodzież z gminy Dobra może skorzystać z bezpłatnych zajęć nauki gry w tenisa ziemnego.  Treningi odbywać się będą w każdą środę i piątek począwszy od 5 lipca na kortach tenisowych przy kompleksie sportowym Orlik w Dobrej.

Opublikowane

w dniu

Podział na grupy wiekowe:
I grupa – (dzieci w wieku 7-10 lat) w godz. 17-18
II grupa – (dzieci w wieku 11-14 lat) w godz. 18-19
III grupa – (młodzież w wieku 15-19 lat) w godz. 19-20
Grupy liczyć będą maksymalnie 8 osób.
Zapisy chętnych osób odbywają się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, pod nr telefonu: 91 424 19 79. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok w ramach zadania na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”.

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Przebudowa drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w Stobnie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach zorganizowano briefing prasowy dotyczący realizowanych przez Powiat Policki dwóch inwestycji drogowych na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo. Pierwszą jest przebudowa drogi Dołuje – Stobno, a drugą przebudowa drogi w miejscowości Stobno.

Opublikowane

w dniu

W briefingu wzięli udział m.in. starosta Andrzej Bednarek, wicestarosta Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz wykonawcy obu inwestycji drogowych.
Wykonawcą trwającej już przebudowy drogi powiatowej na odcinku Dołuje – Stobno jest firma Eurovia Polska S.A. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Do 30 września droga między Dołujami a Stobnem została zamknięta. Niebawem rozpoczną się też prace na odcinku od skrzyżowania z krajową 10 do przychodni w Dołujach. Tam planowany jest ruch wahadłowy. Przewidziany termin zakończenia prac to koniec października br.
Drugą inwestycją realizowaną przez starostwo jest przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Stobno, na odcinku około 1 kilometra. W ramach inwestycji powstaną między innymi chodniki, dojazdy do posesji i sieć kanalizacji w miejscowości. Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2024 r.
Podczas briefingu starosta poinformował, że prace budowlane na ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu prowadzone są zgodnie z harmonogramem i jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie