Powiat Policki

Powołano nowego Komendanta

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Staśkiewicz powołał 18 lutego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Policach st. kpt. Piotra Maciejczyka.

Opublikowane

w dniu

Starszy kapitan Piotr Maciejczyk rozpoczął swoją służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej 1 września 2003 roku jako słuchacz a następnie kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu SA PSP w 2005 roku podjął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Policach na stanowisku starszego ratownika. W roku 2007 został awansowany na dowódcę zastępu, w 2011 roku został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. Podczas służby w JRG brał udział w kilkuset akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu polickiego. Ponadto w czerwcu 2010 r dowodził zastępem podczas usuwania skutków powodzi w powiecie sandomierskim. W 2011 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na kierunku Inżynieria

Bezpieczeństwa Pożarowego (tytuł inżynier pożarnictwa). 1 sierpnia 2012 roku został przeniesiony do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Policach na stanowisko starszego specjalisty. Na zajmowanym stanowisku zajmował się sprawami operacyjnymi. W 2013 ukończył studia magisterskie w SGSP. 2 grudnia 2014 został awansowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego. Jako naczelnik wydziału dał się poznać jak osoba, która potrafi koordynować oraz zarządzać swoimi podwładnymi. Strażak na wszystkich swoich stanowiskach wypełniał swoje obowiązki służbowe w sposób sumienny i profesjonalny wykazując się przy tym dużą inicjatywą. W 2015 roku podniósł swoje kwalifikacje kończąc studia podyplomowe na kierunku „Zapobieganie pożarom i awariom” w SGSP. Od września 2019 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Policach.

Na stanowisku zastąpił st. bryg. Marka Gendka, który w ubiegłym roku przeszedł na emeryturę.

Foto. KW PSP Szczecin

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie