Kultura

Powiatowy Konkurs Czytelniczy o tytuł: „Mistrza pięknego czytania” – rozstrzygnięty!

Opublikowane

w dniu

[lead]Organizatorem konkursu była Biblioteka im. M. Skłodowskiej – Curie w Policach – Oddział dla Dzieci. Konkurs kierowano do uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu powiatu polickiego i przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap wewnątrzszkolny polegał na tym, że nauczyciele typowali uczniów – jedną osobę z klasy, która wystąpi podczas finału w bibliotece (drugi etap). [/lead]

25 listopada odbył się drugi etap konkursu – czyli finał podczas którego wyłoniono tych najlepszych. Komisja w składzie: Wioletta Kołodziejczyk – Dyrektor Biblioteki i jednocześnie przewodnicząca komisji oraz członkowie i pracownicy biblioteki: Marta Juchnowicz i Renata Niedźwiedzka wytypowali Mistrza Pięknego Czytania (I miejsce) oraz II i III miejsce wraz z osobami wyróżnionymi.

W finale brało udział 31. uczestników, którzy czytali dowolny fragment z książki o tematyce II wojny światowej. Uczniowie doskonale wyczuli intencje organizatorów, wybierając takie książki, jak: „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej, „Asiunię” Joanny Papuzińskiej, „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza, „Dziadek i niedźwiadek: historia prawdziwa” Łukasza Wierzbickiego oraz wiele innych pięknych książek z tego okresu historycznego. Ponadto, niektórzy uczestnicy spotęgowali ten niezwykły nastrój finału przebierając się w postaci historyczne. Pomysł na taki temat konkursu powstał, by upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzięki temu finał konkursu był wyjątkowy, bo oprócz tego, że poświęcono prawie dwie godziny na czytanie książek, co już jest wspaniałą inicjatywą, to jeszcze czytano o trudnej, ale jakże ważnej historii naszego kraju!

Wszystkie dzieci biorące udział w finale bardzo dobrze przygotowały się do swojego zadania. W skupieniu, z widocznym przejęciem czytały kolejne zdania, przenosząc publiczność w trudny świat wojny, ale nie pozbawiony nadziei, czy nawet dobrego humoru, szczególnie przy lekturze Łukasza Wierzbickiego, który opisywał losy niedźwiedzia płatającego figle swym wojskowym kompanom! Dzieci mają w sobie pewien rodzaj swobody i szczerości, który pięknie współgrał z tym jednak trudnym tematem. Zdecydowanie warto było tego posłuchać.

Kiedy przyszedł czas na podsumowanie konkursu i wyłonienie zwycięzców, emocje były już bardzo widoczne. Komisja przyznała nagrody książkowe: 3 nagrody główne oraz 5 wyróżnień oceniając: technikę czytania (płynność, tempo, poprawność czytania, dykcję, wyrazistość mowy) oraz środki artystycznego wyrazu (modulację głosu, pauzowanie, mimikę, kontakt z odbiorcą). Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy udziału i drobne upominki.

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Monika Wrzos ze Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie.

II miejsce – Maja Mitygowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach

III miejsce –Alicja Lipińska ze Szkoły Podstawowej w Tanowie

Wyróżnienia otrzymali : Abłomejko Adrianna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach, Bartczak Błażej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Policach, Chmielewska Lilia ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach, Powroźniuk Anhelina ze Szkoły Podstawowej w Tanowie, Szajek Gabor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach.

Biblioteka im. M. Skłodowskiej – Curie w Policach – Oddział dla Dzieci serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu, wyrażając jednocześnie podziw dla ich zaangażowania w rozwijanie umiejętności czytania. Czytanie daje wiele dobrego: rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, ćwiczy pamięć i jest znakomitą rozrywką! Zapraszamy na kolejny Konkurs Czytelniczy o tytuł: „Mistrza pięknego czytania” już za rok!

[signature]Tekst i fot.: Marta Juchnowicz

[/signature]

Reklama

Gmina Police

Kobiecy trening taneczny w gorących rytmach Salsation

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

Opublikowane

w dniu

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów

Czytaj dalej

Gmina Police

Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji! Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Opublikowane

w dniu

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?*

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Gmina Kołbaskowo

Monika Mazur i Piotr Szwedes w komedii „Odjechana farsa” – nadchodzące wydarzenie w Przecławiu!

Już w najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 19:00, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu stanie się areną teatralnych wydarzeń. Monika Mazur i Piotr Szwedes wcielą się w bohaterów komedii „Odjechana farsa”, stając przed wyzwaniem odtworzenia aż dziesięciu różnych postaci.

Opublikowane

w dniu

Wśród postaci, które pojawią się na scenie, będziemy świadkami perypetii takich osobowości, jak sławny pisarz autor poradników małżeńskich i jego zniesmaczona życiem żona, senator w przebraniu z ambitną kochanką, siostra zakonna marząca o karierze w show-biznesie, natrastliwy boy hotelowy oraz przebiegła dziennikarka telewizyjna. Wszystko to rozgrywać się będzie w niewielkim pokoju hotelowym, będącym świadkiem absurdalnych i pełnych zwrotów akcji sytuacji.

Bilety na wydarzenie są dostępne w cenie 80 złotych, zaś posiadacze Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca będą mogli nabyć je z rabatem w cenie 70 złotych poprzez portal biletomat.pl. Organizatorzy przypominają, że spektakl przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia. Przedstawienie, które trwać będzie 100 minut z 15-minutową przerwą, to efekt współpracy autorskiego duetu Philipa LaZebnika i Kingsleya Daya, a za tłumaczenie odpowiedzialna jest Hanna Szczerkowska. Reżyserią zajął się Tomasz Dutkiewicz, natomiast scenografię przygotował Wojciech Stefaniak.

Oczekuje się, że ten niezwykły wieczór będzie pełen humoru i rozrywki, a praca aktorów stanowić będzie istotne świadectwo ich wszechstronności scenicznego talentu.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie