Powiat Policki

Powiatowe obchody święta Policji w Policach

W dniu 22 lipca br na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Policach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji. To czas awansów, wyróżnień i podziękowań dla funkcjonariuszy i pracowników naszej formacji. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan, przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących służb mundurowych, zaproszeni goście oraz policcy funkcjonariusze.

Opublikowane

w dniu

22 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach oficjalnie obchodzili swoje święto, które w kalendarzu przypada na 24 lipca. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy insp. Mariusz Bajor witając wszystkich zebranych gości, wśród których byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji, które współpracują z Komendą Powiatową Policji w Policach oraz rodziny funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy złożył życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom polickiego garnizonu policji dziękując za rzetelną i oddaną służbę oraz zaangażowanie i odpowiedzialne wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za wzorową współpracę oraz instytucjom wspierającym pracę naszych policjantów, dzięki którym możliwe jest realizowanie wielu inicjatyw i projektów profilaktycznych.

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji insp. Mariuszem Bajorem wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Policach nominacje na wyższy stopień służbowy otrzymało 24 policjantów. W korpusie oficerów młodszych akt nominacyjny odebrał jeden policjant, w korpusie aspirantów awanse odebrało 6 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 10 policjantów, a w korpusie szeregowych akty mianowania odebrało 5 funkcjonariuszy. Za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich codziennych obowiązków Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wyróżnił także pamiątkowymi ryngrafami długoletnich pracowników policji.

Po wręczonych awansach i wyróżnieniach głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy przemawiał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan. Komendant skierował słowa uznania i wdzięczności dla policjantów za ofiarną służbę, profesjonalizm i ogromny wkład w poczucie bezpieczeństwa naszych obywateli. Przekazał również życzenia dla rodzin funkcjonariuszy, zwracając uwagę, że dzięki ich wyrozumiałości i cierpliwości możemy lepiej pełnić służbę.

Następnie głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wicestarosta Policki – Pani Joanna Napiwodzka wspólnie z Wójtem Gminy Dobra – Panią Teresą Derą, które w imieniu wszystkich przedstawicieli lokalnych władz samorządowych złożyły życzenia i gratulacje dla polickich funkcjonariuszy. Podziękowano za wysiłek wkładany w umacnianie praworządności i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Uroczystości zakończyły się odprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystej zbiórki.

Święto Policji to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji i odznaczeń dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym.

Powiat Policki

Przyznano kolejną nagrodę Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania”

Podczas listopadowej sesji Rady Powiatu w Policach Starosta Policki Andrzej Bednarek wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, przyznał kolejną nagrodę „Postawa godna naśladowania”.

Opublikowane

w dniu

Nagrodę otrzymała Marzena Muchowska – mieszkanka Polic, która 7 października znalazła na ulicy Bankowej w Policach teczkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 9 000 zł. Pani Marzena, dzięki znajdującym się w teczce dokumentom, skontaktowała się z właścicielem i w całości oddała znalezioną rzecz.

Każdy kto wykazuje się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa. Pani Marzena z pewnością zalicza się do grona takich osób – mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody Starosty Polickiego „Postawa godna naśladowania” zwrócił się Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Powiat Policki wyróżniony w konkursie „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”

Powiat Policki został wyróżniony w konkursie „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Uroczysta gala odbyła się 21 listopada w Operze na Zamku w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Celem konkursu było uhonorowanie dotychczasowych wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację w województwie zachodniopomorskim projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w tegorocznej edycji, w dziesięciu kategoriach, nadesłano 68 zgłoszeń. Na liście pojawiły się nie tylko podmioty, instytucje, osoby zaangażowane we wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, ale także indywidualne osoby, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS, które dzięki temu wsparciu zmieniły swoje życie. Komisja preselekcyjna po burzliwych dyskusjach i podjęciu trudnych decyzji, dokonała wyboru ścisłej trójki nominowanych w ramach każdej z kategorii.

Powiat Policki został nominowany i wyróżniony w obszarze „Europejski Fundusz Społeczny na Pomorzu Zachodnim” w kategorii „Beneficjent z pasją” za realizację projektów pod nazwą „Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach”, „Rodzina Razem się Trzyma” i „Dorosłość – Samodzielność – Rodzina”.

Podczas gali Powiat Policki reprezentowała Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska.

Stworzyliśmy w Powiecie Polickim miejsca, w których rodzina może znaleźć pomoc w każdym zakresie. Te trzy projekty stwarzają takie możliwości – mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Nagroda „Zachodniopomorskiej Magnolii EFS 2022” trafiła do Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Dzień Seniora w Powiecie Polickim

Prawie 1 500 Mieszkańców Powiatu Polickiego uczestniczyło w Powiatowych obchodach Dnia Seniora, podczas koncertu „Tych lat nie odda nikt”. Wydarzenie zorganizowano 19 listopada w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Opublikowane

w dniu

Powiatowe obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Powiat Policki. Pierwsza impreza odbyła się w 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie na Seniorów czekał występ aktorów z Teatru Polskiego w Szczecinie. W 2017 roku impreza przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Seniorzy mieli okazję obejrzeć występ Eleni. W 2018 roku na scenie zaprezentowały się Czerwone Gitary. W 2019 roku dla Seniorów z Powiatu Polickiego zaśpiewała Halina Frąckowiak, a w 2021 roku przedstawiono spektakl „Noc kolorowych snów”.

W tym roku Seniorzy z Powiatu Polickiego mieli okazję posłuchać koncertu „Tych lat nie odda nikt”, a wraz z nim najpiękniejszych standardów polskiej piosenki, ponadczasowych przebojów m.in. z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas oraz Piotra Szczepanika, w wykonaniu Jacka Wójcickiego, Justyny Bacz, Julity Kożuszek i Ireneusza Milczka, a także zespołu pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego.

W obchodach wzięli udział Seniorzy z całego Powiatu Polickiego.

Gospodarzem spotkania był Starosta Policki Andrzej Bednarek, który wraz z Zarządem Powiatu w Policach oraz Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach przywitał wszystkich uczestników wydarzenia.

W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego.

Przed koncertem, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska wyróżnili Leokadię Rygielską i Halinę Olejarnik – odznaczone Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.

Następnie gospodarze uroczystości podziękowali organizacjom pozarządowym, które wspierają samorząd Powiatu Polickiego w działalności na rzecz Seniorów.

Wyróżnienia i podziękowania otrzymali:

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 1 w Trzebieży

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła Nr 2 w Stobnie

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Szczecinie Koło Terenowe w Nowym Warpnie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Grupy Azoty Zakładów Chemicznych S.A. z siedzibą w Policach

Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek” z siedzibą w Szczecinie

Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej Koło w Policach

Stowarzyszenie Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Policach

Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku z siedzibą w Nowym Warpnie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Policach

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Policach

Stowarzyszenie Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Organizatorem Powiatowych obchodów Dnia Seniora był Powiat Policki.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie