Powiat Policki

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

W piątek, 20 maja br., o godzinie 15:00 na placu przed siedzibą KP PSP w Policach odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

Opublikowane

w dniu

Ostatnie dwa lata ze względu na wyjątkową sytuację epidemiologiczną i wprowadzone obostrzenia nie sprzyjały nie tylko ogólnoludzkim bezpośrednim kontaktom. Te okoliczności sprawiły, że w tym okresie nie było możliwości zorganizowania Święta Strażaka zgodnie z wieloletnią tradycją, w formie uroczystego apelu wraz z pocztami sztandarowymi w gronie druhów ochotniczych staży pożarnych oraz przedstawicieli służb i instytucji wspierających strażaków.

Foto: PSP Police

Na szczęście, w tym roku sytuacja pozwoliła, aby ta ważna dla Strażaków – a zwłaszcza dla awansowanych i odznaczanych kolegów i koleżanek uroczystość mogła odbyć się tak jak dawniej.
Tegoroczne obchody były tym bardziej wyjątkowe, gdyż przypadały na jubileusz 30.lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki oraz Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Kazimierz Lesisz. Wśród zaproszonych gości w obchodach uczestniczyli najważniejsze władze samorządowe, m. in.: Starosta Policki Pan Andrzej Bednarek, wójtowie i burmistrzowie gmin, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. W czasie trwania uroczystości zostały przyznane odznaczenia, wyróżnienia oraz nadane wyższe stopnie służbowe.

Foto: PSP Police

Dodatkowym radosnym wydarzeniem było poświęcenie ambulansu zakupionego dla OSP Trzebież ze środków uzyskanych z akcji Szczepimy się z OSP, która znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Police.

Powiat Policki

Wakacyjny spacer z leśnikiem w Trzebieży

Nadleśnictwo Trzebież (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza na „Spacer z leśnikiem” 9 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00.

Opublikowane

w dniu

Będzie to wyjątkowa okazja, aby wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Trzebież, wyruszyć na wyprawę po przepięknym i mało znanym leśnictwie Tatynia. Na trasie znajduje się malowniczy las w przeróżnym wieku, Gospodarstwo Szkółkarskie oraz WDN, czyli wyłączony drzewostan nasienny.

Leśnik wytłumaczy jak odczytywać wiek drzew oraz jak rozpoznać podstawowe gatunki roślin leśnych. Odpowie również na wszystkie pytania dotyczące pracy leśnika, a dyskusja będzie o tyle ciekawsza, bo odbędzie się w miejscu jego pracy – czyli lesie.

Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.
„Spacer z leśnikiem” rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu leśnym przy Gunicy w Tanowie.

Czytaj dalej

Powiat Policki

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu. 

Opublikowane

w dniu

Przez kilka dni sierpnia wybuchło 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu.

W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

Czytaj dalej

Powiat Policki

Kolejny włamywacz zatrzymany

Policjanci z KP Mierzyn zatrzymali na gorącym uczynku 41 – letniego mężczyznę, który włamał się do szopy mieszkańca Polic, z której dokonał kradzieży narzędzi ogrodowych. Włamywacz został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. To nie pierwsza jego kradzież – za czyn odpowie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Opublikowane

w dniu

W niedzielę o świcie dyżurny polickiej komendy został powiadomiony, iż na jednej z polickich posesji mężczyzna dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Na miejsce został skierowany patrol z Mierzyna, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Polic. Policjanci po przybyciu na miejsce dokonali penetracji terenu, zauważyli włamywacza nieopodal miejsca włamania. Mężczyzna próbował ukryć się przed stróżami prawa za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie dokonali zatrzymania 41-latka. Przy mężczyźnie ujawniono łup w postaci dmuchawy do liści, która jak się później okazało została skradziona z jednej z przydomowych szop. Włamywacz przyznał, iż chciał zrabować więcej elektronarzędzi ale przeszkodzili mu policjanci. Skradziona dmuchawa została przekazana właścicielowi, który nie zdawał sobie sprawy z kradzieży, gdyż w tym czasie jeszcze spał.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Z uwagi na to, że włamania dopuścił się w warunkach recydywy, teraz grozi mu kara pozbawienia wolności wyższa o połowę, czyli nawet do 15 lat więzienia.

mł.asp. Anna Kaźmierczak

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie