Powiat Policki

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października Nauczyciele i Pracownicy administracji szkół Powiatu Polickiego obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Podczas spotkania wyróżniono i podziękowano dyrektorom, nauczycielom, przedstawicielom administracji i obsługi oraz związków zawodowych.

Opublikowane

w dniu

Gospodarzem spotkania był Starosta Policki Andrzej Bednarek, który wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, Wicestarostą Polickim Joanną Napiwodzką, Członkiem Zarządu Beatą Chmielewską i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Policach Januszem Szwydem wręczył wyróżnionym nagrody i podziękowania.

W taki dzień jak dzisiaj, na pewno wspominamy czym była i jest dla nas edukacja. Jest ona bez wątpienia filarem i najważniejszym elementem każdej społeczności – mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej wyróżniono:

Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej otrzymały:

Joanna Agapow – Wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach

Monika Kędzior – Pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymał:

Łukasz Kuba – nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży

Nagrody Starosty Polickiego otrzymali:

Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

Agata Jarymowicz – Dyrektor, Agnieszka Wyrwicz, Maria Falkowska, Monika Andrzejewska, Rafał Głuszyk, Mateusz Sylla, Artur Kulikowski, Emil Wysocki oraz Dyrektor Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Loecknitz Franziska Jende.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach

Ryszard Budzisz – Dyrektor, Dorota Tęcza, Katarzyna Gutowska, Aleksandra Chmara, Anna Tomczak, Magdalena Wasiun-Chodoruk, Robert Landowski, Mariusz Rosiński, Jarosław Dulny, Piotr Klukowski

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie

Beata Brzostek – Dyrektor, Ewa Klaus

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

Marcin Głuszyk – Dyrektor, Patrycja Grad, Krzysztof Nycz

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Monika Piątkowska – Dyrektor, Anna Pasierb

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach

Marek Jankowski – Dyrektor, Justyna Walichiewicz-Jasina – Wicedyrektor

Gospodarze spotkania złożyli również życzenia pracownikom administracji i obsługi oraz przedstawicielom związków zawodowych.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończył występ artystyczny zespołu „Belfers”, w którego skład wchodzą nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tanowie.

Gmina Dobra

Powtarzające się akty wandalizmu przy zbiorniku retencyjnym w Bezrzeczu

W ostatnim czasie zauważono nasilające się zdarzenia o charakterze wandalizmu w okolicach zbiornika retencyjnego znajdującego się przy ulicy Miodowej na Bezrzeczu. Dokonywane zniszczenia, w tym wrzucanie elementów ogrodzenia oraz betonowych kostek ze zjazdu do zbiornika, powodują zanieczyszczenie oraz zaburzenie jego prawidłowego funkcjonowania.

Opublikowane

w dniu

Ten retencyjny obiekt jest własnością Gminy Dobra, ale w czasie realizacji niedawno zakończonej inwestycji był zarządzany przez Starostwo Powiatowe. Modernizacja, która miała na celu przebudowę całej ulicy Miodowej, została ukończona i oficjalnie odebrana w czwartek, 3 października.

Starostwo Powiatowe informuje, że uszkodzenia ogrodzenia i samego zjazdu zbiornika wcześniej były kilkakrotnie reperowane w czasie trwania prac. Obecne zniszczenia, o których z Gminą Dobra dyskutowano od tygodnia, zostaną naprawione przez firmę wykonawczą. Choć taka firma nie ponosi odpowiedzialności za skutki aktów wandalizmu, zobowiązała się do naprawy zjazdu oraz renowacji ogrodzenia w ciągu najbliższych dni. Zaplanowano także wymianę barierek w ciągu tygodnia.

Zbiornik retencyjny stanowi istotny element ochrony przed powodziami dla mieszkańców Bezrzecza. Władze apelują o dbanie o wspólne dobro i proszą mieszkańców o czujność. W przypadku zaobserwowania wandalizmu lub innych podejrzanych działań związanych ze zbiornikiem, należy niezwłocznie kontaktować się z lokalną Strażą Gminną bądź Policją.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje społeczne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Sławoszewie

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło konsultacje społeczne odnośnie projektu przebudowy drogi powiatowej łączącej Dobrą z Bartoszewem, przechodzącej przez miejscowość Sławoszewo. Celem spotkania jest zaprezentowanie zakresu planowanej inwestycji oraz zebranie opinii i uwag od lokalnej społeczności.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 3 października o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Grzepnicy. Wśród obecnych będzie obecny projektant, który szczegółowo omówi założenia projektu budowlanego, a także udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania zebranych. To świetna okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje spostrzeżenia i włączyć się w proces decyzyjny dotyczący ważnej inwestycji, mającej bezpośredni wpływ na jakość ich codziennego życia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konsultacjach i wykorzystania szansy na wpłynięcie na finalny kształt projektu. Przebudowa drogi wszak nie tylko zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale również wpłynie na poprawę komunikacji i estetyki lokalnej infrastruktury.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Rekordowy wynik Trashmageddonu w Policach: ponad 13 ton odpadów wydobytych z lasu

Piąta edycja Trashmageddonu przyniosła rekordowe wyniki w sprzątaniu terenów leśnych w okolicy byłej fabryki benzyny syntetycznej w Policach. Inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Wywrotka zgromadziła ponad 65 uczestników z całej Polski, a także z zagranicy. W wydarzeniu wzięli udział lokalni działacze, w tym Zastępca Burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Police Artur Echaust oraz Pełnomocnik Wojewody Zachodniopomorskiego ds. ochrony środowiska i Radny Stargardu Mieczysław Skawiński.

Opublikowane

w dniu

Zawody polegały na zebraniu jak największej ilości śmieci w ciągu trzech godzin. Uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniem wydobycia odpadów, w tym starych opon, które niekiedy wymagało użycia kotwicy w kanałach technicznych. Ogólna liczba zebranych śmieci osiągnęła 13235 kg, bijąc tym samym poprzedni rekord Trashmageddonu.

Radosław Pasternak, mieszkaniec Szczecina, zdobył tytuł zwycięzcy w męskiej kategorii, przynosząc na metę imponującą ilość 1180,70 kg odpadów i ustanawiając nowy rekord zawodów. Wśród kobiet najlepszą wynikiem mogła pochwalić się Maria Wolska-Rajchel z Polic, która zebrała 320 kg odpadów.

Trashmageddon to oryginalny projekt Stowarzyszenia Wywrotka, który od 2020 roku zyskuje coraz większą popularność. Zawody łączą elementy biegów, konkurencji siłowych i wytrzymałościowych ze sprzątaniem lasów. Inicjatywa ta została doceniona nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Zachodniopomorski Lider NGO 2022 oraz finale konkursu “DNA – bo pomaganie mamy w genach 2023” w ramach Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Wywrotka

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie