Powiat Policki

Potrzebna Rodzina Zastępcza dla 4 latka

POTRZEBNA JEST RODZINA ZASTĘPCZA DLA 4 LETNIEGO JASIA dźwigającego bagaż przeciążony swoją trudną sytuacją. Bagaż, który jest wypełniony bezradnością, bólem, samotnością, szpitalnymi oddziałami.

Opublikowane

w dniu

Policki PCPR szuka rodziny, która pomoże mu wspólnie dźwignąć ten ciężar. Mały Jaś jest obecnie w szpitalu na oddziale Pediatrii i Nefrologii dziecięcej z powodu niewydolności nerek. Chłopiec wymaga dializ otrzewnowych, które są wykonywane w nocy. Jaś jest wpisany na listę oczekujących na przeszczep.

Niestety przy braku opiekuna nie ma szans by otrzymał nerkę. Szpitalny oddział jest miejscem w którym chłopiec czeka obecnie na swoje szczęście. Dla tych, którzy Jasia poznają, on rzeczywiście jest wyjątkowy. Ale wcale nie przez swoją chorobę, tylko dlatego, że otwiera serca. Jasiek w ciągu dnia funkcjonuje jak każde inne dziecko. Lubi się bawić, czytać książeczki, rysować, słuchać opowiadań, przytulać się.

Chłopiec bardzo ładnie mówi i jest ponadprzeciętnie rozwinięty pod względem intelektualnym. Szukamy dla niego specjalistycznej rodziny zastępczej, bądź takiej, która będzie gotowa na udział w szkoleniach dotyczących dializ. Statystyki nie są po stronie Jasia. Ludzie nie chcą chorych dzieci

ALE U NAS DZIEJĄ SIĘ CUDA!!!  Cuda dzięki, którym Jasiek na nowo poczuje, że nie jest sam i ma na kogo liczyć, przywróćmy mu wiarę w miłość i zaufanie. W przypadku Jasia miłości i ciepła nie można przedawkować. Po chłopcu widać, że jest ciekawy świata, tego co się znajduje poza szpitalną salą. Czy to właśnie Ty będziesz osobą, która pomoże mu ten świat odkrywać?
Jeśli to właśnie Ty chciałbyś stać się dla Jaśka rodziną zastępczą, skontaktuj się z Działem Pieczy Zastępczej. CZEKAMY NA CIEBIE.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, ul. Szkolna 2, Dział Wsparcia i Świadczeń Pieczy Zastępczej

tel./fax: 91 317 02 28; 91 42 40 700 (wew. 108, 109, 110, 205, 206)

*Imię chłopca zostało zmienione na potrzeby ogłoszenia.

Gmina Dobra

Powtarzające się akty wandalizmu przy zbiorniku retencyjnym w Bezrzeczu

W ostatnim czasie zauważono nasilające się zdarzenia o charakterze wandalizmu w okolicach zbiornika retencyjnego znajdującego się przy ulicy Miodowej na Bezrzeczu. Dokonywane zniszczenia, w tym wrzucanie elementów ogrodzenia oraz betonowych kostek ze zjazdu do zbiornika, powodują zanieczyszczenie oraz zaburzenie jego prawidłowego funkcjonowania.

Opublikowane

w dniu

Ten retencyjny obiekt jest własnością Gminy Dobra, ale w czasie realizacji niedawno zakończonej inwestycji był zarządzany przez Starostwo Powiatowe. Modernizacja, która miała na celu przebudowę całej ulicy Miodowej, została ukończona i oficjalnie odebrana w czwartek, 3 października.

Starostwo Powiatowe informuje, że uszkodzenia ogrodzenia i samego zjazdu zbiornika wcześniej były kilkakrotnie reperowane w czasie trwania prac. Obecne zniszczenia, o których z Gminą Dobra dyskutowano od tygodnia, zostaną naprawione przez firmę wykonawczą. Choć taka firma nie ponosi odpowiedzialności za skutki aktów wandalizmu, zobowiązała się do naprawy zjazdu oraz renowacji ogrodzenia w ciągu najbliższych dni. Zaplanowano także wymianę barierek w ciągu tygodnia.

Zbiornik retencyjny stanowi istotny element ochrony przed powodziami dla mieszkańców Bezrzecza. Władze apelują o dbanie o wspólne dobro i proszą mieszkańców o czujność. W przypadku zaobserwowania wandalizmu lub innych podejrzanych działań związanych ze zbiornikiem, należy niezwłocznie kontaktować się z lokalną Strażą Gminną bądź Policją.

 

Czytaj dalej

Gmina Dobra

Konsultacje społeczne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Sławoszewie

Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło konsultacje społeczne odnośnie projektu przebudowy drogi powiatowej łączącej Dobrą z Bartoszewem, przechodzącej przez miejscowość Sławoszewo. Celem spotkania jest zaprezentowanie zakresu planowanej inwestycji oraz zebranie opinii i uwag od lokalnej społeczności.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 3 października o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej w Grzepnicy. Wśród obecnych będzie obecny projektant, który szczegółowo omówi założenia projektu budowlanego, a także udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania zebranych. To świetna okazja dla mieszkańców, aby wyrazić swoje spostrzeżenia i włączyć się w proces decyzyjny dotyczący ważnej inwestycji, mającej bezpośredni wpływ na jakość ich codziennego życia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w konsultacjach i wykorzystania szansy na wpłynięcie na finalny kształt projektu. Przebudowa drogi wszak nie tylko zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale również wpłynie na poprawę komunikacji i estetyki lokalnej infrastruktury.

 

Czytaj dalej

Powiat Policki

Rekordowy wynik Trashmageddonu w Policach: ponad 13 ton odpadów wydobytych z lasu

Piąta edycja Trashmageddonu przyniosła rekordowe wyniki w sprzątaniu terenów leśnych w okolicy byłej fabryki benzyny syntetycznej w Policach. Inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Wywrotka zgromadziła ponad 65 uczestników z całej Polski, a także z zagranicy. W wydarzeniu wzięli udział lokalni działacze, w tym Zastępca Burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Police Artur Echaust oraz Pełnomocnik Wojewody Zachodniopomorskiego ds. ochrony środowiska i Radny Stargardu Mieczysław Skawiński.

Opublikowane

w dniu

Zawody polegały na zebraniu jak największej ilości śmieci w ciągu trzech godzin. Uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniem wydobycia odpadów, w tym starych opon, które niekiedy wymagało użycia kotwicy w kanałach technicznych. Ogólna liczba zebranych śmieci osiągnęła 13235 kg, bijąc tym samym poprzedni rekord Trashmageddonu.

Radosław Pasternak, mieszkaniec Szczecina, zdobył tytuł zwycięzcy w męskiej kategorii, przynosząc na metę imponującą ilość 1180,70 kg odpadów i ustanawiając nowy rekord zawodów. Wśród kobiet najlepszą wynikiem mogła pochwalić się Maria Wolska-Rajchel z Polic, która zebrała 320 kg odpadów.

Trashmageddon to oryginalny projekt Stowarzyszenia Wywrotka, który od 2020 roku zyskuje coraz większą popularność. Zawody łączą elementy biegów, konkurencji siłowych i wytrzymałościowych ze sprzątaniem lasów. Inicjatywa ta została doceniona nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Zachodniopomorski Lider NGO 2022 oraz finale konkursu “DNA – bo pomaganie mamy w genach 2023” w ramach Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Wywrotka

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie