Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno poszukuje ratowników wodnych

Nowe Warpno poszukuje dwóch ratowników wodnych na miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli w rejonie ul. Kościuszki. Zatrudnienie w okresie od 17 lipca br. do dnia 15 sierpnia br.

Opublikowane

w dniu

Gmina zapewnia zakwaterowanie dla osób zamiejscowych w miejscowości oddalonej od plaży około 5 km. Wynagrodzenie w granicach 4,5 tysiąca złotych brutto. Ratownik winien spełniać wymagania niezbędne, zgodne z przepisami prawa.

Oferty składać należy do dnia 11.06.2021 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Nowym Warpnie , w godzinach pracy urzędu. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 312 96 60.

Reklama

Gmina Nowe Warpno

Nowe Warpno kandydatem do tytułu w plebiscycie „National Geographic Traveler”

W kontekście turystycznych atrakcji kraju, Nowe Warpno zyskało uznanie i zostało nominowane w plebiscycie prestiżowego magazynu „National Geographic Traveler”. Miejscowość ta, położona w malowniczym powiecie polickim, rywalizuje o miano najciekawszego miejsca w Polsce. Wśród innych nominacji z regionu znalazły się także Darłowo oraz zwane Szczecińską Wenecją – unikatowe tereny wodne otaczające miasto Szczecin.

Opublikowane

w dniu

Plebiscyt organizowany przez „National Geographic Traveler” to coroczny event promujący najbardziej urokliwe i warte odwiedzenia miejsca na turystycznej mapie Polski. Zwycięzcy, po jednym z każdego województwa, zostaną wyłonieni przez internetowych użytkowników. Głosowanie trwać będzie do 5 czerwca, a jego cel to nie tylko uhonorowanie zwycięzców, lecz również promocja turystyczna wybranych lokacji.

Nowe Warpno, znane z pięknych krajobrazów oraz bogatej historii, ma duże szanse na zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia. Głosowanie do 5 czerwca odbywa się na oficjalnej stronie plebiscytu  https://www.national-geographic.pl/cuda-polski. Codziennie można oddać jeden głos, a każdy ma możliwość wsparcia swojego faworyta. Miłośnicy regionu i lokalnych atrakcji zachęcani są do udziału w głosowaniu, aby pokazać piękno i unikalność Nowego Warpna na ogólnopolskiej arenie.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Ambulansowy pobór krwi w Nowym Warpnie – każda kropla może uratować życie

W środę, 15 maja, mieszkańcy Nowego Warpna mają okazję wnieść swój wkład w ratowanie ludzkiego życia poprzez uczestnictwo w ambulansowym poborze krwi. Akcja odbędzie się w godzinach od 9:00 do 13:00 na parkingu Urzędu Miejskiego w Nowym Warpnie.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy zachęcają do tego, by mieszkańcy przyszli oddać krew razem z przyjaciółmi, podkreślając, że takie wydarzenia mogą być również okazją do wspólnego spędzenia czasu na dobrej i szlachetnej sprawie. Oddawanie krwi jest prostym i bezpiecznym procesem, a dla wielu pacjentów może stanowić źródło nadziei i szansę na życie. Każdego dnia szpitale w całym kraju pilnie potrzebują krwi do przeprowadzania operacji, leczenia osób z chorobami krwi i wspierania terapii w przypadkach nagłych wypadków.

Uczestnicy są proszeni o zachowanie właściwych środków bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zaleceń personelu medycznego obsługującego ambulans. Osoby zdrowe, które spełniają kryteria dawcy, są mile widziane do zarejestrowania się i przekazania swojej kropli życia. Przed oddaniem krwi potencjalni dawcy przejdą krótki wywiad medyczny oraz badanie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i osób, które otrzymają krew.

Czytaj dalej

Gmina Nowe Warpno

Nowy Warpno: Wybrano Przewodniczącą i Wiceprzewodniczących Rady Gminy

W dniu 7 maja w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy Nowy Warpno miało miejsce wydarzenie o znaczeniu dla lokalnej społeczności – I Sesja IX Kadencji Rady Gminy. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze, które Burmistrz oraz Radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej. Kolejnym etapem było uroczyste ślubowanie, potwierdzające przyjęcie odpowiedzialności publicznej przez wybrane osoby.

Opublikowane

w dniu

Najważniejszym momentem spotkania było wybranie Przewodniczącej Rady Gminy. Radni zgodnie postanowili, że funkcję tę objęła Pani Helena Kowalska. Nieco później spośród swojego grona wybrali także dwoje Wiceprzewodniczących – Panią Magdalenę Krasnodębską oraz Pana Wiesława Andrzejewskiego.

W trakcie sesji podjęto również pierwsze uchwały, które określały składy osobowe komisji oraz ich przewodniczących. Decyzje te kształtują funkcjonowanie Rady Gminy na najbliższe lata i są kluczowe dla efektywnego zarządzania sprawami lokalnymi.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie