Gmina Police

Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi – wydarzenie kulturalne w Podgrodziu

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja, o godzinie 16:00 mieszkańcy powiatu polickiego oraz miłośnicy kultury będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w Podgrodziu. „Popołudnie z Artystami i Poetami Podgrodzkimi” to inicjatywa, mająca na celu zintegrowanie społeczności lokalnej wokół twórczości regionalnych artystów i poetów.

Opublikowane

w dniu

Impreza zorganizowana będzie przez miejscowe stowarzyszenia kulturalne, a jej celem jest promocja lokalnej twórczości oraz stworzenie platformy dla artystów i poetów do prezentacji swoich prac. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do dyskusji na temat roli sztuki i literatury w życiu codziennym społeczności.

Organizatorzy zapowiadają występy na żywo, czytania poezji oraz pokazy sztuki wizualnej. Wydarzenie to pozwoli uczestnikom na bliższe poznanie dorobku twórców z ich okolicy, a także zaoferuje możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a wszelkie informacje dotyczące szczegółów programu mogą zostać znalezione na lokalnych afiszach oraz mediach społecznościowych.

Gmina Police

Kurtyny wodne w Policach – orzeźwienie dla mieszkańców podczas fali upałów

W odpowiedzi na panujące wysokie temperatury, w Policach zostały zainstalowane kurtyny wodne, mające na celu eskortę mieszkańcom przetrwania gorących dni. Inicjatywa ta, wprowadzona przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, obejmuje umieszczanie bram zamgławiających w kluczowych punktach miasta.

Opublikowane

w dniu

Obecnie tego typu urządzenia zostały ustawione na pasażu łączącym ulicę Przyjaźni i ulicę Wyszyńskiego, za galerią handlową Hosso oraz przy przystanku autobusowym Police Szpital na ulicy Siedleckiej, vis-à-vis przychodni.

Wiceburmistrz Polic, Grzegorz Ufniarz, wyraża nadzieję, że kurtyny wodne przyniosą mieszkańcom ochłodzenie i ulgę w dni letnie. Zapowiedział także, że kolejne punkty zostaną wyposażone w tego rodzaju instalacje, m.in. na skrzyżowaniu ulic Bankowej i Wyszyńskiego, w pobliżu Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie: Filia Nova, a także przy skrzyżowaniu ulicy Bankowej z Bohaterów Westerplatte oraz koło placu zabaw przy ul. Mieszka I.

Realizacja tego przedsięwzięcia jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców Polic w zakresie ochrony przed negatywnymi skutkami wysokich temperatur, co stanowi ważny aspekt dbałości o zdrowie i komfort życia społeczności lokalnej.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Edukacja i koegzystencja: Spotkanie poświęcone wilkom w Puszczy Wkrzańskiej

W nadchodzącą sobotę, tj. 29 czerwca, w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się wyjątkowe spotkanie, którego główną tematyką będą wilki zamieszkujące Puszczę Wkrzańską. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 13:00.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie będzie doskonałą okazją do uzyskania fachowej wiedzy na temat koegzystencji ludzi i tych dużych ssaków drapieżnych. Eksperci, w tym głównie dr Katarzyna Kozyra-Zyskowska – specjalistka monitoringu i ochrony wilka, zaprezentują metody unikania konfliktów z tymi zwierzętami oraz odpowiednie zachowania podczas ewentualnych spotkań z nimi w naturze.

Uczestnicy zostaną równieź poinformowani o stanie populacji wilków w Puszczy Wkrzańskiej oraz ich znaczącej roli w ekosystemie. Jako element urozmaicający, przewidziano pokaz Puszczy Wkrzańskiej „w obiektywie” – będzie to spektakl audiowizualny, prezentujący wilcze zdjęcia zrealizowane przez lokalną fotografkę, Sylwię Rylowską.

Organizatorzy wydarzenia, Praca Przyrodnika Sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Rewilding Oder Delta, akcentują, że celem spotkania jest przedstawienie wiarygodnych informacji o wilkach występujących w regionie. Starają się tym samym przeciwdziałać rozpowszechnianiu dezinformacji i nieuzasadnionemu niepokojowi wśród społeczności lokalnej.

Zachęta do uczestnictwa w wydarzeniu poparta jest przekonaniem, że lepsza wiedza na temat wilków może znacząco wpłynąć na pozytywne relacje między tymi zwierzętami a hodowcami, mieszkańcami, turystami i innymi odwiedzającymi puszczańskie tereny.

Wydarzenie cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród lokalnych władz i mediów. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski oraz wojewoda zachodniopomorski, Adam Rudawski, objęli wydarzenie patronatem, co więcej, miesięcznik „Dzikie Życie” pełni rolę patrona medialnego.

 

Czytaj dalej

Gmina Police

Podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a Chemikiem Police

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do ważnego wydarzenia dla lokalnego sportu – podpisanie umowy o współpracy między Gminą Police a klubem piłki siatkowej Chemik Police. Burmistrz Polic, Krystian Kowalewski, podkreślił znaczenie tego kroku dla zachowania ciągłości działalności sportowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Naszym celem jest podtrzymanie działalności tego klubu i umożliwienie mu przetrwania w najwyższej klasie rozgrywkowej,” zaznaczył burmistrz.

Opublikowane

w dniu

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Policach, zatwierdzono również środki finansowe by wesprzeć tę współpracę. Rozmowy na temat szczegółów będzie kontynuowano w najbliższych dniach.

Prezes Chemika Police, Radosław Anioł, wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony gminy i wyraził nadzieję na owocną współpracę. „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu i od razu była wola współpracy ze strony burmistrza Polic,” dodał Anioł.

W kręgu zainteresowanych przez umowę znaleźli się obok burmistrza Kowalewskiego także zastępca burmistrza, Magdalena Sosnowska, prezes klubu, Radosław Anioł oraz członek Rady Nadzorczej klubu, Piotr Kołacki, którzy byli obecni podczas briefingu prasowego i podpisania umowy.

Czytaj dalej
Reklama

Na czasie